Instagramda Yorum Yapamıyorum

Instagramda Yorum Yapamıyorum

İnstagramda yorum yapamıyorum sorununa bakıldığında her 10 kullanıcıdan 6’sında görülen ve çözüm aranılan bir konu olmaktadır. Kullanıcılara bakıldığı zaman birçoğunun bilmediği çözümlerle beraber birçok sorunda yorum yapma sorunu ile bulunabilmektedir. Bu sorunlara bakıldığı zaman günlük maksimum olarak 30 hastag kullanımı, günlük maksimum 7500 kişiyi takip etme gibi kısıtlamalar ile beraber yorum kısmında da kısıtlama bulunur.

İnstagram’ın gelişen özellikleri ile beraber gönderilerin yoruma açılması veya kapatılması gibi seçeneklerde mevcut olmaktadır. Bu yorumlar engellenebilir veya silinebilmektedir ve İnstagram ile getirilen bu özellik sayesinde her gönderinin altına yapılan yorumlar sınırlandırılabilmektedir ve filtrelenebilmektedir. İnstagram’da bu yeni kullanım politikası sayesinde kullanıcıların gizlilik ve güvenlik konusunun sağlanmaya yönelik olduğunun altı çizilmesi gerekir.

İnstagram Yorum Yapmama Sorunu Neden Olur?

Yorum yapamama sorunu çözümleri

İnstagramda meydana gelen yorum yapmama sorununa akıllara ilk olarak gelen problemlerden biri donanımsal ve sistemsel sorunlardan olabilir. İnstagram yorum yapmama sorunu bakıldığında birçok sebepten dolayı olabilir bunlar,

 • İnternet bağlantısında bir problem olması ile beraber İnstagram uygulaması aktif olarak kullanılmaz bu sebeple gönderilere yorum yapılamaz.
 • Anlık bir problemden dolayı yorum yapamama sorunu olabilir ve bu şekilde uygulamaya ya da telefonunuzun donması meydana gelebilir.
 • Telefonlarınızda saat ve tarihten kaynaklanan problemden dolayı olabilir.
 • İnstagram’ın güncellemesinden dolayı meydana gelen bir problemden dolayı veya telefonlarda güncellememe durumu olabilir.
 • Yorum yapma konusunda aşırıya kaçıldığı zaman size uygulama tarafından konulan bir engelden dolayı olabilir.

İnstagram Hikayeye Yorum Yapamıyorum

İnstagram yorum problemlerine bakıldığı zaman en fazla görülen sorunlardan biri İnstagram hikayeye yorum yapamıyorum sorunu olmaktadır. Son dönemde İnstagram üzerinde en fazla kullanılan alanlardan olan hikayelerde sorunlardan biri hikayenin paylaşıldığı hesap tarafından yapılan ayarlardan dolayı olabilir. Kullanıcılar hikayelerini yoruma kapatma özelliğini aktif ettiğinden dolayı yorum yapılamayabilir. Aynı zamanda bu durum sadece hikaye ile beraber sınırlı değildir aynı zamanda gönderilerde aynı şekilde yoruma kapatılabilir.

İnstagram’da Yorum Kısıtlaması

Yorum yapamama sorunun diğer bir sebebi de kullanıcıların yorum engeli olması olmaktadır. İnstagram’da yorum kısıtlaması bakıldığı zaman kullanıcı olan kişilerin yorum engeli almış olması olabilir. Kişiler İnstagram politikasına uygun şekilde uygulama içi aktivitelerde kullanım kısıtları bulunur ve gün içerisinde birden fazla kes yorum yapma durumu yorum engelini beraberinde getirir. Bir süre içerisinde gelen yorum yapma engeli kalktıktan sonraki aşamada gönderilere yorum yapmaya devam edebilirler.

İnstagram Yorum Yapamama Sorunu Nasıl Düzeltilir?

İnstagram üzerinde meydana gelen yorum yapamama sorunun düzeltilmesi konusunda birden fazla çözüm önerisi yer almaktadır. Belirlenen çözüm önerileri ile birlikte en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram ile birlikte kişiler yorum yapma engeli konusunda çözüm üretebilecekler. İnstagram yorum yapamama sorunu çözüm yöntemleri bakıldığında,

 • Yorum sorunu uygulamadan kaynaklı olabilir bu sebeple İnstagram uygulamasını telefondan kaldırarak tekrardan yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulamanın güncelliği kontrol edilmeli ve güncelleme varsa yapılmalıdır.
 • İnstagram’a bağlanan cihazın internet bağlantısı kontrol edilmelidir ve bağlantıdan meydana gelen sorundan dolayı İnstagram uygulamasını efektif bir şekilde kullanmada sorun yaşayabilirsiniz.
 • Telefonun eğer zaman ve tarih ayarlarında sorun bulunuyorsa bu durum düzeltilmelidir.
 • Yorum sorunu bazı durumlarda anlık şekilde görülebilir bu durumdan dolayı telefon kapatılarak tekrardan açılabilir ve böylece sorunun kalkmasına yardımcı olunabilir.
 • Farklı bir cihaz üzerinden giriş yaparak yorum yazmayı deneyebilirsiniz eğer herhangi bir sebepten dolayı bir yorum engeli aldıysanız eğer belirtilen süreyi beklemek zorunda olabilirsiniz.

İnstagram’da Canlı Yayında Yorum Yapamıyorum

İnstagram’da canlı yayında yorum yapamıyorum sorununa bakıldığında özellikle yeni gelen güncelleme ile beraber canlı yayınlarda yorum kısıtlaması getirilmektedir. İnstagram canlı yayın sistemine bakıldığında yorum özelliğinin kontrolü ile beraber tamamen canlı yayın kullanıcılarına özel olmaktadır. Yani İnstagram’da kısa süre önce yayınlamış olduğu yorum kapatma özelliği ile paylaşımlara gelen yorumlar kapatılırken canlı yayınlar üzerinde de yorumlar kapatılmaktadır.

Kullanıcı olan kişiler standart olan paylaşımlara girdikleri zaman yorum yapmak istediklerinde paylaşımların yoruma kapalı olduğu uyarısını almaktadırlar. Bunun yanı sıra İnstagram canlı yayın mesaj gitmiyor sorununa bakıldığında da canlı yayınlarda da yoruma kapalı uyarısı meydana gelebilir.

İnstagram Canlı Yayın Yorum Engeli

İnstagram üzerinde yapılan birçok güncelleme ile beraber son dönemde yapılan İnstagram canlı yayın yorum engeli ile bazı kullanıcıların mevcut hesapları üzerinden yaptığı canlı yayın yorum engeli ile beraber her kullanıcı bu imkanları kullanabilecekler.  Eğer yorum yapmak istediğiniz canlı yayınlarda bir engel durumu varsa bu noktada yapılabilecek bir çözüm yolu bulunmamaktadır. Bunun dışında canlı yayınlarda bir engelleme ile karşılaşmışsanız bu durumda sürekli olarak yorum atmaya çalışmayın.

Canlı yayınlarda sürekli yapılan küfürlü yorumlar, çok sık emoji yollama, sürekli olarak aynı mesajı yollama gibi birçok durumdan dolayı canlı yayınlarda yorumlarınız kısıtlanabilmektedir. Bu sebeple İnstagram kurallarına uymanız ve diğer kullanıcılarla beraber iletişim içerisinde olduğunuz zaman kurallara uygun şekilde iletişim kurmaya ve sosyalleşmeye çalışmanız gerekmektedir.

İnstagram Günlük Yorum Limiti Nedir?

İnstagram günlük yorum limiti bakıldığında yorum ile mesaj uygulaması daha kritik bir nokta olmaktadır. Yorum yazmalara bakıldığında günde 20 ila 30 yorumla beraber sınırlı olmaktadır. Hesabın güvenliğini sağlama bakıldığı zaman bütün kullanıcıların İnstagram limitlerini bilmesi gerekir. Eğer kişiler belirlenen limitleri aşarsa yorum kısıtlaması gelir.

Özellikle bir saat içerisinde arka arkaya yorum yapmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yorum engeli ile karşı karşıya gelebilirsiniz, bu sorunun çözülmesi ise 24 saat veya daha fazla sürebilmektedir.

İnstagram Şikayetten Dolayı Yorum Engeli Gelir mi?

Yorum yapamama nedenlerine bakıldığı zaman yapılan bir yorumun şikayet alması ile beraber kaldırılabilmektedir bununla beraber bu şikayetin neticesinde yorum engeli durumu meydana gelmektedir. İnstagram’ın size bildirdiği süre dahilinde kullanım kısıtlaması meydana gelmektedir. İnstagram üzerinde kullanım politikalarına göre bir gün içerisinde belirli sayılarda yorum yapılır ve yapılan yorumlar çok fazla şikayet olursa yorum kaldırılmaktadır.

İnstagram Yorumlar Açılmıyor

Yorumlar açılmıyor Instagram

İnstagram son dönemde popüler olan uygulamalardan biridir, bununla beraber görülen bir diğer sorun da İnstagram yorumlar açılmıyor şikayetleri bir dönem çok sık şekilde gündeme geldi. İnstagram uygulamasına gelen güncelleme ile beraber meydana gelmeye başladı ve aynı zamanda profillerde meydana gelen yorumların açılmama kısmı tamamen profillerin isteğine göre olmaktadır. Bunun dışında İnstagram üzerinde yorum görülmemesi teknik aksaklıklardan dolayı olabilir bunlar,

 • Sunucularda meydana gelen bazı sistemsel olan kopukluklarla beraber kullanıcıların gönderilerin altında yorumların görülmemesinden dolayı meydana gelmektedir.
 • İnstagram yorumlar açılmıyor durumu bakıldığında çoğu zaman kendi kendine düzelen bir durum olmaktadır.
 • Yapılan mini güncellemelerle beraber düzeltmeler uygulama güncellemesinde büyük olmadığı gibi uygulama güncellemesi de büyük olmaz bu sebeple mutlaka güncellenme yapması gerekir.
 • Sorunu çözme adımlarına bakıldığı zaman İnstagram uygulamasını tamamen kapatın ve cihazları tekrardan başlatarak uygulamaya giriş yapmaya çalışın.
 • İnstagram uygulamanızda cihazınızdaki konumunu tekrardan başlatarak arka plan mini güncellemeleri tamamlamasını sağlayın ve böylece sunucular ile veri alışverişi üzerinde yaşanan kopukluklar giderilir ve yorumların görünmeme sorunu düzeltilir.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67