Instagram’da Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Toplu mesaj silme sosyal medya platformlarında en çok sorulan sorulardan biri olmaktadır. Bilindiği üzere söz konusu platformlar, aynı zamanda dünyanın her yanındaki insanların birbiri ile mesajlaşabilmesini sağlamaktadır.

Ancak bu durum bazı kişilerin hesaplarında kısa sürede büyük mesaj yığılmalarına neden olabilmektedir. Bu kötü bir görünüm oluşturduğu için kişiler nasıl bir çözüm bulunabileceğini sıklıkla sormaktadır.

Bunun için her platform, mesajları silme olanağı tanır. Dolayısıyla Instagram mesajlarınızı silmenizin zamanının geldiğini düşünüyorsanız, Direct Message üzerindeki tüm mesajları tek tek silebilir ya da tüm konuşmayı kaldırabilirsiniz.

Her ne kadar pratik ve kolay olsa da çok mesajınız varsa, bu durum saatler alabilir. Ancak platform henüz tüm mesajları aynı anda silme özelliği sunmamaktadır. Buna karşılık bir takım üçüncü parti uygulamaları yer alır. Bunları kullanmadan önce dikkatli olmanız tavsiye edilmektedir.

Instagram’da Yollanan Mesajlar Nasıl Kaldırılır?

Yollanan mesaj kaldırma Instagram

Instagram her bir mesajın tek tek kaldırılmasına olanak tanımaktadır. Toplu mesaj silme yerine attığınız bir mesajı kaldırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça kolaydır.

Birçok kişi mesaj yazarken hatalı kelimeler veya harfler yazabilmektedir. Aynı şekilde bir mesaj yanlış kişiye gidebilmektedir. Bu fark edilince birçok kişi geri almayı ister. Platform bir mesaj ne kadar süre önce gönderilirse gönderilsin, onu geri alma özelliği sunmaktadır.

Böylece ister yolladıktan hemen sonra isterseniz haftalar sonra geri almanız mümkün hale gelir. Bunun için yalnızca platforma girmeniz, ardından da Direct Message bölümünden ilgili konuşmaya tıklamanız gerekir.

Sonrasında ise sadece silmek istediğiniz mesaja dokunarak kaldır denir. İşlem anında uygulanmaktadır. Eğer karşı taraf henüz görmemişse, yazmış olduğunuz kaldırıldığı için okuması da olanaksız hale gelir.

Instagram’da Mesajlar Nasıl Silinir?

Sosyal medya platformları kendi içlerinde mesajlaşma sistemleri de bulundurur. Instagram’da bu Direct Message olarak bilinmektedir. İnsanlar genellikle anlık sohbetler için sıklıkla kullanmaktadır. İçerisinde metinler, videolar ve fotoğraflar gönderilebilmektedir.

Ancak çok mesaj alıyorsanız, Direct Message bölümünün düzensizliğinden şikayetçi olmanız olasıdır. Her platformda olduğu gibi Instagram’da da bunları silmek mümkündür. Bunun için sadece hesabınıza giriş yaptıktan sonra üzerine basılı tutmanız, ardından da sil demeniz gerekir. Böylece tüm işlemler hemen tamamlanacaktır.

Buna ek olarak belirli bir kişilerden mesaj almak istemiyorsanız ya da sadece takipçilerin mesaj yollayabilmesini istiyorsanız, bunun için de çözümler vardır.

Instagram’da Kişilerin Mesaj Atması Nasıl Engellenir?

Instagram’da toplu mesaj silme PC üzerinden de yapılabilir. Normal silme işlemlerinin yapılabildiği gibi belirli kişilerin mesaj atmasını engellemeniz de mümkündür. Eğer kişi sizi rahatsız ediyorsa ve yazmasını istemiyorsanız, herhangi bir zamanda hesabını engellemeniz mümkündür.

Bunun için yapılması gereken işlemler oldukça kolaydır. Aşağıdaki maddeleri takip ettiğinizde hemen tamamlanır;

 1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Direct Message ekranına girin.
 3. Engellemek istediğiniz kişiyle olan sohbeti açın.
 4. Ekranın üstünde bulunan kullanıcı adına dokunun.
 5. Engelleme işlemini tamamlayın.

Ayrıca size henüz mesaj atmayan, ancak atmasını da istemediğiniz bir kişiyi engellemek istiyorsanız,  doğrudan profilinden işlem yapmanız da mümkündür. Ancak burada bilmeniz gereken engellemenin kişiyi takipçi listenizden de çıkartacağıdır. Fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişim yapamayacak, etkileşimde bulunamayacaktır.

Eğer kaldırmak istiyorsanız hesabınızın ayarlar bölümüne girerseniz, engellediğiniz kişilerin bir listesine ulaşabilirsiniz. Ardından yalnızca kişiyi kaldırmanız gerekir. Böylece size mesaj atabilecek, profilinizi görebilecektir.

Instagram Sadece Takipçilerin Mesaj Atması Nasıl Sağlanır?

Instagram milyonlarca üyeye sahiptir. Dolayısıyla sık sık mesaj atanlar, bazen sadece onu takip edenler yazmasını isteyebilir. Her ne kadar karmaşık bir işlem gibi görülse de çözüm bulması kolaydır. Aşağıdaki işlemleri yaparsanız, bu konuda hızlı çözümler bulmanız mümkündür;

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. Sağ üstte yer alan çizgiye tıklayarak, ayarlar bölümüne gelin.
 3. Anında ilet bildirimlerine giriş yapın.
 4. Instagram Direct isteklerini kapatın.

Böylece çözüm bulmanız da oldukça kolaydır. Ayrıca hesabınızı gizliye almanız da mümkündür. Bu da size aynı sonucu verecek olup şöyle yapılmaktadır;

 1. Instagram uygulamasına giriş yapın.
 2. Sağ üst köşede görülen üç çizgi sembolüne dokunun.
 3. Ayarlar yazısına gelerek, gizlilik üzerine tıklayın.
 4. Hesap gizliliğini seçerek gizli hesabı aktif hale getirin

Toplu mesaj silme için hesabınızı gizliye alma da size gelen mesajları kısıtlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak aynı zamanda fotoğraf ve videolarınızı da gizleyecektir. Eğer keşfete çıkmak istiyorsanız, paylaşımlarınız gizli olduğu için böylece imkansız olacaktır.

Instagram’da Karşı Tarafın Mesajları Silinir Mi?

Instagram’da silme işlemleri mümkün olsa da bu tek taraflı olarak gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple siz bir mesajlaşmayı komple silseniz bile karşı taraf da bunu yapmadıkça bir kopyası onda hala duracaktır.

Bu durum toplu mesaj silme için onlardan nasıl kaldırılabileceğini sıklıkla akla getirmektedir. Burada tek çözüm kişi ile konuşarak mesajı silmesine ikna etmedir. Zira bu gibi işlemler hesap sahibi tarafından yapılabilmektedir.

Dolayısıyla üçüncü parti uygulamalara karşı dikkatli olmak gerekir. Aksi durum sosyal medya hesabınız için sorunlara neden olabilir.

Instagram’da Toplu Mesajlar Silinebilir Mi?

Toplu mesaj silme Instagram

Instagram’da mesaj silmek oldukça kolaydır. Bu hem Android hem de Instagram toplu mesaj silme iOS için geçerlidir. İki işlem arasında herhangi bir farklılık yoktur. Zira mesajları silme cihaz üzerinden değil, Instagram aracılığıyla gerçekleştirilir.

Eğer talimatları takip ederseniz hemen yapılabilir. Ancak yüzlerce mesaj varsa bu uzun saatler alabilmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar toplu halde nasıl mesaj silinebileceğini sıklıkla düşünmektedir. Platform resmi bir şekilde bunun için seçenek sunmamaktadır.

Ancak bir takım üçüncü parti yazılımları, bunun için hizmet vermektedir. Bunun için çok sayıda seçenek olsa da dikkatli olunması önerilir. Zira söz konusu programların çalışabilmesi için doğal bir şekilde hesabınıza erişim izni gerektirir.

Buna izin vermemek elinizde olsa da hesaba giremeyeceği için mesajları göremeyecek, böylece silme işlemlerini de gerçekleştiremeyecektir. Instagram toplu mesaj silme programı internette bulunabilecek olsa da dikkatli olunması şarttır.

Instagram All Delete Message

Instagram mesajlarınızı silmek için üçüncü parti uygulamalarını kullanmaya kararlıysanız, Instagram All Delete Message Instagram toplu mesaj silme programı seçenekleri arasında bulunmaktadır. Hem Android hem de iOS için sürümleri için mevcuttur.

Dolayısıyla cihazınızın market uygulamasında bulabilir, ardından indirerek normal şekilde kurabilirsiniz. Ancak Instagram’daki kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazarak girmeniz gerektiği de akılda bulundurulmalıdır.

AİGrow

AİGrow Instagram toplu mesaj silme programı olarak bir diğer seçenektir. Kişilere istediği kadar yazışmayı anında silmesine olanak tanır. Bilgisayar, Android ve iPhone gibi cihazlardan kullanmak mümkün olmaktadır.

Ancak bu programı tercih etmeden önce ücretli olduğunu bilmeniz gerekir. Amerikan doları üzerinden fiyatlandırılmaktadır. 15’den başlayıp 399’a kadar devam eder ve her biri farklı sayılarda silme işlemine olanak tanır.

Anlaşılacağı üzere bunu tamamladığınız an paket de sonlanacaktır.

AutoClicker

Android cihazlarda kullanılabilen bir Instagram toplu mesaj silme programı olan AutoClicker temel olarak birden fazla dokunma yapmanıza olanak tanır. Multi-Targets modu aktif hale getirildikten sonra kullanılır.

Modu başarılı şekilde aktif hale getirdikten sonra tüm mesajlarınızı kısa süre içinde çözüm bulunabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67