Instagram’da Takipçi Sayım Neden Düşüyor?

Instagram’da Takipçi Sayım Neden Düşüyor?

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, İnstagram'da takipçi sayım neden düşüyor? olmaktadır. İnstagram kullanıcı hesaplarında olan takipçilerin belirli nedenlere bağlı olarak düşmesi, her kullanıcı için istemediği bir durum olmaktadır. Bu nedenle bazı noktalara dikkat edilerek bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelinebilmektedir.

İnstagram kullanıcı hesaplarına abone olanların azalma nedeninin bulunabilmesi için bazı konularda bilgi sahibi olmak ise büyük önem taşımaktadır. Sorunun nedenine ulaşıldığı zaman ise buna ait olan bir çözüm yolu bulmak, her zaman için daha kolay olmaktadır.

İnstagram Takipçi Sayısının Azalmasının Nedenleri Nelerdir?

Dünya çapında en çok kullanımı tercih edilen sosyal mecralardan birisi olan İnstagram uygulaması içerisinde, kullanıcılar özgün olan hikâye, fotoğraf ve video paylaşımları yaparak, takipçi kazanabilmektedir. Yüksek takipçi sayısına sahip olan İnstagram kullanıcıları ise uygulama içerisinde kısa sürede tanınabilmekte ve böylelikle fenomen olabilmektedir.

Takipçi sayılarının çok olması, İnstagram kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlarda ki beğeni, yorum ve izlenme oranlarının da otomatik olarak artmasını sağlamaktadır. Bu aşamada bazı İnstagram kullanıcıları organik olmayan bazı yollarla takipçi arttırma yoluna gidebilmektedir.

Bu durumda ise İnstagram algoritmasında bot diye tabir edilen bu takipçiler tespit edilerek,  silinmekte ve banlanmaktadır.  Böylelikle sahip olunan takipçi sayılarında, aniden büyük düşüşler yaşanmaktadır. Bunun dışında bazı İnstagram güncellemeleri sonrasında da takipçi kayıpları görülebilmektedir. Bunlara bağlı olarak İnstagram takipçi sayılarının düşme nedenleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

İnstagram uygulamasında yapılan paylaşımların içeriklerinin özgün olmaması

Paylaşılan içeriklerin konularının hep aynı olması

İnstagram hesaplarında olan takipçilerin, İnstagram profillerini kendi istekleri ile silmesi ya da bu takipçi hesaplarının İnstagram yönetimince banlanması

Var olan takipçilerin yapılan gönderileri beğenmeyip, takipten çıkmaları

İnstagram kullanıcılarının takipçileri ile iyi bir diyalog kuramaması

İnstagram Takipçi Sayısının Azalmasının Diğer Nedenleri

İnstagram takipçi sayılarının düşmesinde ki, diğer nedenlerin en başında İnstagram kullanıcılarının paylaştığı gönderilerin verimli sonuçlar vermemesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle İnstagram üzerinde fotoğraf, video ve hikâye paylaşımları yaparken bazı noktalara dikkat etmek büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle İnstagram Takipçi sayısı azalması yaşamamak için yapılması gerekenler şunlar olmaktadır;

İnstagram Paylaşımlarının Özgün Olmasına Dikkat Etmek

Takipçilerle İyi Diyalog Kurmak

İnstagram Profilinde Düzenli Olarak Paylaşım Yapmak

İnstagram Paylaşımlarının Özgün Olmasına Dikkat Etmek

İnstagram’da kısa sürede çok takipçi edinmenin en iyi yolu, yapılan paylaşımların özgün olmasına dikkat etmek gerekliliği olmaktadır. Özgün olan hikaye, video ve fotoğraf paylaşımları sayesinde, daha çok kişinin dikkati çekilebilmekte ve buna bağlı olarak beğeni oranları da büyük artış göstermektedir. Bir İnstagram profilinde yapılan ilginç ve kaliteli paylaşımlarla, kısa sürede çok takipçi sayısına erişmek kolay olmaktadır. Bu nedenle İnstagram kullanıcılarının, yaptıkları paylaşımların özgün ve kaliteli içeriklerden oluşmasına dikkat etmesi büyük önem taşımaktadır.

Takipçilerle İyi Diyalog Kurmak

İnstagram’da takipçilerin çok olmasının ve bu takipçilerin profillerde sabit bir şekilde kalabilmesi için, kullanıcıların takipçileri ile samimi ve iyi diyalog kurması gerekmektedir. Takipçilerle sürekli olarak iletişim içerisinde kalmak, onların yorumlarını dikkate almak ve fikirlerine danışmak lazımdır. Aynı zamanda İnstagram profillerinin etkileşimini de, bu sayede büyük oranlarda artış göstermektedir.

İnstagram Profilinde Düzenli Olarak Paylaşım Yapmak

İnstagram kullanıcı hesaplarında yapılan paylaşımların içeriğinin iyi olması kadar, bu paylaşımların her gün düzenli bir şekilde olması da büyük önem taşımaktadır. Düzenli ve disiplinli bir şekilde yapılan bu paylaşımlar sayesinde takipçilerin sayısında büyük artışlar yaşanmaktadır. Bu nedenle kısa sürede takipçi sayısının artmasını sağlamak için İnstagram uygulaması içerisinde, her gün paylaşım yapmak şarttır. Ara verilerek yapılan paylaşımlar ise takipçilerin sıkılmasına ve takipten çıkmasına neden olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67