Instagram’da Takipçi Kaybetme Sebepleri

Instagram’da Takipçi Kaybetme Sebepleri

İnstagram’da takipçi kaybetme sebepleri, İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konuların en başında gelmektedir. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasında, her zaman için profil etkileşimlerinin iyi olması her İnstagram kullanıcısının en büyük isteği olmaktadır.

İnstagram uygulamasında kullanıcı hesaplarının kısa sürede tanınmasını sağlayan en büyük etkenlerden birisi de, takipçi sayısının yüksek olmasıdır. Takipçi sayıları yüksek olan İnstagram profillerinde paylaşılan bütün gönderilere alınan yorum ve beğeni sayısı da, buna paralel olarak yüksek olmaktadır. Bazı durumlarda ise İnstagram kullanıcılarının takipçi sayılarında istenmeyen düşüşler yaşanmaktadır.

Bu nedenle İnstagram kullanıcıları, İnstagram uygulamasında takipçi kaybetme nedenleri konusunda, araştırmalar yapmaktadır. İnstagram kullanıcı profillerine abone olan takipçilerin sayılarının düşmesi, genellikle bot hesapla takipçi kasmaktan ileri gelmektedir. Fake takipçiye sahip olan İnstagram hesapları, İnstagram algoritması tarafından kolaylıkla tespit edilmekte ve bu sahte olan takipçilerin hesapları silinmektedir.

Bu nedenle İnstagram kullanıcılarının sahip olduğu takipçi sayılarında ani düşüşler yaşanmaktadır. Buna sebep olmamak için İnstagram kullanıcılarının her zaman organik olan yani gerçek kişilerden oluşan takipçiler elde etmesi gerekmektedir. Bunun dışında da İnstagram uygulamasında takipçi kaybedilen bazı durumlar olabilmektedir.

İnstagram’da Takipçi Kaybetme Nedenleri Nelerdir?

Takipçi Kaybetme Nedenleri

En sevilen sosyal mecralardan birisi olan İnstagram uygulamasında takipçi kayıpları, kullanıcıları için her zaman can sıkıcı bir sorun olmaktadır. İnstagram uygulamasında takipçi kaybetmeye yol açan nedenlerin en büyük sebebi ise kullanıcıların yaptığı bir takım hatalar olmaktadır. Bu hataların tekrarlanması ile İnstagram kullanıcı hesapların takip eden kişiler, bu kullanıcıları kısa sürede takipten çıkmaktadır. Buna bağlı olarak İnstagram kullanıcılarının takipçi kaybetme nedenleri sırasıyla şunlar olmaktadır;

  • İnstagram Kullanıcı Profillerinde Tekrarlı Paylaşımlar Yapmak
  • İnstagram Kullanıcı Hesabını Kilitli Tutmak
  • Takipçi Yorumlarına Cevap Vermemek
  • Paylaşımları Kısa Aralıklarla Yapmak
  • Yapılan Paylaşımlarda Etiket Kullanmamak
  • Video Paylaşımları Yapmamak
  • İnstagram Kullanıcı Hesabını İyi Düzenlememek
  • İnstagram Profil Resmi Eklememek
  • Diğer İnstagram Kullanıcılarını Takip Etmemek
  • İnstagram Paylaşımlarını Düzenli Yapmak

İnstagram Kullanıcı Profillerinde Tekrarlı Paylaşımlar Yapmak

İnstagram kullanıcılarının takipçi kaybetmesinde ki, en büyük nedenlerden birisi de, kullanıcı profillerinde yapılan paylaşımların birbirini taklit eden paylaşımlar olması yatmaktadır. İnstagram paylaşımlarının tekrarlı olması nedeni ile bir müddet sonra İnstagram takipçileri yapılan paylaşımlardan sıkılıp, bu kullanıcıların hemen takipten çıkmaktadır. Aynı zamanda İnstagram kullanıcılarının yaptıkları paylaşımların ilgi çekici içeriklerden oluşmaması da, takipçi kaybetmeye neden olmaktadır. Bu nedenle İnstagram kullanıcılarının her zaman özgün ve farklı konulardan oluşan içeriklerle paylaşımlar yapması gerekmektedir.

İnstagram Kullanıcı Hesabını Kilitli Tutmak

İnstagram uygulamasında, İnstagram kullanıcı hesabını kilitli tutmak, kullanıcıların yaptıkları en büyük hatalardan birisi olmaktadır. Uygulama içerisinde İnstagram işletme hesapları ve normal hesapların kapalı tutulması kullanıcılara büyük zararlar vermektedir. İnstagram kullanıcı hesaplarını kilitlemek, yani gizlemek takipçilerin kısa sürede azalmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda gizli olan İnstagram hesaplarına yeni takipçi de gelememektedir. Bu nedenle İnstagram kullanıcı hesaplarının her zaman Herkese Açık olan ayarda tutulması lazımdır.

Takipçi Yorumlarına Cevap Vermemek

İnstagram kullanıcı hesaplarının etkileşimini kısa sürede arttırmanın en kolay yolu takipçilerle iyi diyaloglar kurmak olmaktadır. İnstagram takipçileri ile iyi iletişim sağlanamadığı durumlarda ise takipçiler bu durumdan fazlasıyla rahatsız olmakta ve artık o kullanıcıyı takip etmek istememektedir. Bu sebeple İnstagram takipçi kaybetme yaşamamak için her zaman takipçilerle samimi diyalogların kurulması gerekmektedir. Takipçilerin yaptıkları beğenilere, yorumlara her zaman cevap vermek, ilgi göstermek ve teşekkür etmek gerekmektedir. Bu sayede takipçiler kullanıcıların hesaplarını, hep takipte kalmakta ve yapılan paylaşımlara devamlı olarak ilgi göstermektedir.

Paylaşımları Kısa Aralıklarla Yapmak

Paylaşım Aralıkları

İnstagram kullanıcıların takipçi kaybetme konusunda yaptıkları en büyük hatalardan bir diğeri de, paylaşımlarını kısa aralıklarla yapmaları olmaktadır. İnstagram kullanıcı hesaplarında yapılan paylaşımların arasının çok kısa olması ve ard arda paylaşımlar yapılması takipçiler için sıkıcı olmaktadır. Bu nedenle pek çok takipçi bu paylaşım trafiğinin çok olması yüzünden, bu kullanıcıları takipten hemen çıkmaktadır. İnstagram kullanıcıları buna neden olmamak için paylaşım sürelerini iyi ayarlamalıdır.

Yapılan Paylaşımlarda Etiket Kullanmamak

İnstagram kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlarda etiket hiç kullanmaması ya da yanlış etiketler kullanması da, takipçilerin azalmasına neden olan etkenler arasında bulunmaktadır. Yapılan paylaşımlarda doğru etiketlerin yani, hashtagların kullanılması, aynı zamanda takipçi sayısının da hızlı olarak artmasını sağlamaktadır. İnstagram paylaşımlarında yanlış yapılan etiketlendirmeler ise, gönderilerin yanlış kanallara düşmesini sağlamaktadır. Bu nedenle bu konulara ilgi duymayan kişiler ise takibi bırakmaktadır.

Video Paylaşımları Yapmamak

Yapılan araştırma sonuçlarına göre sosyal medya platformlarında en çok ilgiyle takip edilen paylaşımlar, video paylaşımları olmaktadır. Bu nedenle İnstagram profillerinde yapılan paylaşımlarda sadece fotoğraf ya da hikâye paylaşmak ve videolara hiç yer vermemek hızlı bir şekilde takipçi kaybetmeye neden olmaktadır. Video izlemesini seven takipçiler, İnstagram kanalında hiç video yayınlanmadığı için başka İnstagram profillerine gitmekte ve bu kullanıcıları takibi bırakmaktadır. Bu nedenle İnstagram kullanıcılarının paylaşımlarında, mutlaka video paylaşımına yer vermesi gerekmektedir.

İnstagram Kullanıcı Hesabını İyi Düzenlememek

İnstagram takipçilerinin takibi bırakmasının en büyük nedenleri arasında, İnstagram kullanıcı hesaplarının tek düze ve iyi düzenlenmemiş olması bulunmaktadır. İyi düzenlenmeyen İnstagram kullanıcı hesaplarını takipçilerin pek çoğu beğenmekte ve profilden sıkılarak takipten çıkmaktadır. Buna yol açmamak için İnstagram kullanıcı profili içeriğinin her zaman düzenli ve doğru bilgilerden oluşması lazımdır. Aynı zamanda görsel olarak da, İnstagram kullanıcı hesabı düzenlemesinin en iyi şekilde yapılması gerekmektedir.

İnstagram Profil Resmi Eklememek

İnstagram kullanıcı hesaplarının iyi düzenlenmesinin yanı sıra, İnstagram profil resmi düzenleme konusunda büyük önem taşımaktadır. Hiç resim olmayan ya da alakasız profil resmine sahip olan İnstagram hesapları genel olarak, fake yani sahte hesap olarak algılanmaktadır. Bu açıdan her İnstagram kullanıcısının doğru olan profil resimleri kullanması büyük önem taşımaktadır. İnstagram profil resmi bulunmayan İnstagram kullanıcı hesapları takipçi kazansa da, bu takipçileri kısa sürede kaybetmektedir. Üstelik bu hesaplara yeni takipçi gelmesi de çok zor olmaktadır.

Diğer İnstagram Kullanıcılarını Takip Etmemek

İnstagram kullanıcılarının takipçi kaybetmeleri konusunda yaptıkları en büyük hatalardan birisi de, diğer İnstagram kullanıcıları ile iyi iletişim kurmaması ve diğer İnstagram kullanıcılarını takip etmemesi olmaktadır. Diğer İnstagram kullanıcıları ile iletişim kurmayan kullanıcıların gelişimleri de daha uzun sürmektedir. Diğer İnstagram kullanıcıları ile takipleşmek ve onlarla iyi ilişkiler içerisinde bulunmak, gelen yeni takipçi sayısını da arttırmaktadır. Aynı zamanda takip edilen İnstagram kullanıcısına abone olanlar, bu kullanıcılara da abone olmaktadır.

İnstagram Paylaşımlarını Düzenli Yapmak

Düzenli Paylaşım Yapmak

İnstagram’da elde edilen takipçileri kaybetmemek için en önemli konulardan birisi de, İnstagram paylaşımlarını düzenli yapmak olmaktadır. İnstagram paylaşımlarının her zaman için belli bir disiplin içinde ve aynı saatlerde olması lazımdır. Paylaşım araları çok uzun olan İnstagram kullanıcı profillerini takip edenler, kısa bir süre sonra bu kullanıcıları takibi bırakmaktadır. İnstagram paylaşımlarının düzenli olarak yapılması ile profil etkileşimleri her zaman yüksek olmakta ve takipçilerin yaptıkları yorumlar ve beğeniler çoğalmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67