Instagram’da Takip Etmeyenleri Nasıl Öğrenirim?

Instagram’da Takip Etmeyenleri Nasıl Öğrenirim?

Instagram’da takip etmeyenleri nasıl öğrenirim sorusu, aktif bir şekilde Instagram kullanan bireylerin yönelttiği sorular arasında yer almaktadır. Instagram kullanıcıları, genellikle bu sosyal platformda insanları takip ederken karşılıklı takipleşmek istemektedir.  Bu nedenle Instagram’da takip etmeyenleri öğrenme üzerine kurulu program ve uygulamalar son dönemde sık sık indirilmektedir.

Instagram’da sizin takip ettiğiniz ancak sizi geri takip etmeyen kişileri birkaç farklı yöntem ile tespit edebilmeniz mümkündür. Bu yöntemlerin bazıları için mobil cihazlara uygulama indirmek gerekmektedir. Ancak diğer yöntemlerde bilgisayar programı indirmek gerekebilir. Bir diğer yöntemde ise herhangi bir kurulum işlemine gerek kalmadan manuel kontroller yapılmaktadır. Siz de milyonlarca aktif kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’da geri takip etmeyen profilleri öğrenmek ve bu doğrultuda hareket etmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Instagram Takip Etmeyenleri Sil

Takip edilen sayısı ile takipçi sayısı arasında büyük bir fark gözlenmesi durumunda, pek çok kullanıcı Instagram takip etmeyenleri sil işlemi yapmak istemektedir. Bu sayede profil üzerinde karşılıklı takipleşme sağlanmış olmakta ve Instagram profilleri kolayca düzenlenebilmektedir. Sizi takip etmeyen kullanıcıları tespit etmek ve bu kullanıcıları takip ettikleriniz listesinden çıkartmak için kullanabileceğiniz yöntemler aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

 • Sizi takip etmediğini düşündüğünüz kullanıcıları bulabilmek için profilinizde yer alan takip edilenler listesine bakabilirsiniz. Eğer bir kullanıcı sizi takip etmiyorsa, kişinin yanında bulunan “Takibi bırak” butonuna basabilirsiniz.
 • Bilgisayarlara indirilebilen Instagram uygulamasıyla çalışan eklentileri kullanarak hangi Instagram sizi takip etmediğini hızlı bir şekilde bulabilir ve yine aynı panel üzerinden takipten çıkma işlemi yapabilirsiniz.
 • Eğer Instagram’ı mobil cihazlarda kullanıyorsanız, uygulama mağazalarında bulunan takipçi analizi uygulamalarını indirebilir ve Instagram bilgilerinizi kullanarak profilinizi takip etmeyenleri bulabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen 3 yöntem, günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Siz de bu yöntemler sayesinde takipçilerinizi kontrol edebilir ve günümüzde en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ı profesyonel şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Instagram Takibi Bırakanlar Uygulama Önerileri

Takibi bırakanları görme uygulamaları

Instagram platformunda kendisini takip etmeyi bırakan kullanıcıları anlık olarak tespit etmek isteyenler, Instagram takibi bırakanlar uygulama önerileri araştırması yaparak mobil cihazlarına verimli çalışan uygulamalar indirmek istemektedir. Kullandığınız mobil cihazın işletim sistemine göre Google Play Store ya da AppStore üzerinden indirebileceğiniz bazı takipçi analizi uygulamaları şu şekildedir:

 1. Insta Takip Etmeyenler Analiz
 2. Profile Reports+
 3. InsMaster – Instagram için Takipçi Analizi
 4. Neovo Instagram için Takip Etmeyenler
 5. Followers Stats
 6. TakipEtmiyo – Kim Takip Etmiyor?
 7. Who Reports – Instagram
 8. Analyzer Pro
 9. Insta Stalker
 10. Followers – Unfollowers

Yukarıdaki listede bahsi geçen uygulamalar, gerek indirilme sayıları gerek ise yorumları sebebiyle başarılı olarak kabul edilmektedir. Zira Instagram için çıkartılan ve kimin takip etmediğini öğrenmeyi sağlayan uygulamaların tamamı, Instagram giriş bilgilerini talep etmektedir. Bu da demek oluyor ki, hesabınız üçüncü şahısların eline geçebilir.

Instagram Takip Etmeyenleri Bulma Ücretsiz

Eğer Instagram hesabınızı takip etmeyen kişileri bulmak istiyorsanız ve bu doğrultuda Instagram takip etmeyenleri bulma ücretsiz araştırması yapıyorsanız, günümüzde bu konuya ilişkin hizmet sunan uygulama ve programların pek çoğunun ücretsiz olduğunu bilmelisiniz. Bir önceki başlıkta liste halinde belirtilen uygulamalar da ücretsiz şekilde kullanabileceğiniz uygulamalar arasında yer almaktadır.

Takip etmeyen kullanıcıları tespit edebilmek için herhangi bir uygulama ya da program kullanmak istemiyorsanız, daha ince de belirtilen manuel kontrol işlemini yapabilirsiniz. Bu yöntemde ek bir uygulama kullanılmayacağı için tamamen güvenilir ve ücretsiz şekilde takipçilerinizi yönetebilirsiniz.

Instagram Takip Etmeyenler Şifresiz

Şifresiz takip etmeyenleri görme

Instagram hesabının güvenilir kalmasını isteyenler, takip etmeyenleri öğrenebilmek için şifre istemeyen uygulamalar ve programları öğrenmek istemektedir. Instagram takip etmeyenler şifresiz işlemi yapmak istiyorsanız, bu noktada neredeyse tüm uygulamaların Instagram kullanıcı adı ve şifre bilgilerini talep ettiğini bilmelisiniz.

Ancak eğer takipçi kontrollerinizi manuel olarak gerçekleştirirseniz, şifreye gerek kalmadan takipçileriniz arasında kimlerin geri takipte bulunmadığını öğrenebilirsiniz. Bahsi geçen bu yöntemi kullanmak için aşağıdaki listede belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

 1. İlk önce hesap bilgilerinizi kullanarak bilgisayar veya mobil cihazınız üzerinden Instagram’a giriş yapınız.
 2. Daha sonra profil fotoğrafınızın bulunduğu profil ikonuna tıklayınız.
 3. Karşınıza çıkan panelde hem takipçi hem de takip edilenlerin rakamsal değerleri gösterilecektir.
 4. Bu rakamların üstüne tıklayarak takip ettiğiniz ve sizi takip eden kullanıcıların tam listesini görebilirsiniz.
 5. Sizi takip etmediğini düşündüğünüz bir kişi varsa, o kişinin kullanıcının ismini takipçiler listesinin üst kısmında bulunan arama paneline yazınız.
 6. Eğer arattığınız zaman “Kullanıcı bulunamadı” bildirimi çıkarsa, o kişinin sizi takip etmediğini anlayabilirsiniz.
 7. O kişiyi takip edilenlerinizden çıkartmak için aynı kullanıcı adını takip edilenler listesinde aratmanız gerekmektedir.
 8. Kişiyi bulduktan sonra profilinin hemen yanında çıkan “Takibi Bırak” butonuna basarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen bu yöntem, uğraştırıcı gibi görünse dahi, takip etmeyenleri öğrenmek için kullanılabilecek en güvenilir yoldur. Buna ek olarak takip etmediğini öğrenmek istediğiniz kişi sayısı az ise, kullanıcı adı üzerine araştırma yapabilirsiniz. Ancak tüm takip ettiğiniz kullanıcılar için aynı işlemi yapmak zorlayıcı olabilir.

Instagram Takip Etmeyenleri Bulma Güvenilir

Instagram hesabının başka kullanıcıların eline geçmesinden çekinen ve bu nedenle şifresiz takipçi kontrolü işlemleri yapmak isteyen bireyler Instagram takip etmeyenleri bulma güvenilir araştırması yapmaktadır. Instagram platformunda birinin sizi takip edip etmediğini toplu şekilde analiz etmeniz, Instagram kullanım şartlarına göre imkansızdır. Zira herkesin de bildiği gibi resmi Instagram uygulamasında bu tür bir özellik bulunmamaktadır. Bu işlemler yalnızca uygulama ve programlar ile sağlanabilir.

Bahsi geçen bu program ve uygulamalar, doğru şekilde çalışabilmek için Instagram benzeri bir zemin hazırlamakta ve uygulamayı kullanan kişilerin hesap bilgilerini istemektedir. Ancak bilinmesi gerekir ki, bu uygulamalar şifre istese dahi, %100 doğru çalışmamaktadır. Yani uygulama sistem algoritması normalde sizi takip eden bir kişiyi takip etmeyi bırakmış olarak gösterebilir. Bu nedenle Instagram’da sizi takip etmeyen ya da takip etmeyi bırakan diğer kullanıcıları uygulama ve programlar kullanarak en doğru şekilde tespit edebilmeniz pek de mümkün değildir.

Ayrıca bu uygulamalara kullanıcı adınız ve şifrenizi gireceğiniz için kişisel sosyal medya bilgileriniz üçüncü şahısların eline geçebilir ve bu durum hesabınızın çalınmasına sebebiyet verebilir. Bu tür sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka indirmek istediğiniz uygulamayı önce iyice araştırmalı ve daha sonra yorumları incelemelisiniz.

Instagram Takip Etmeyenleri Bulma Programsız

Instagram takip etmeyenleri bulma programsız işlemi yapmak isteyenler, bu noktada bilmelidir ki tüm uygulama ve eklentiler belirli bir programa bağlı olarak çalışmaktadır. Bu nedenle daha önce belirttiğimiz manuel tespit yöntemi dışındaki tüm takip etmeyenleri bulma işlemleri için programa ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu programlar, resmi Instagram uygulaması algoritmasına göre hile kullanımı olarak algılanabilmektedir. Hile yaptığı tespit edilen Instagram kullanıcıları da hesaplarının kalıcı olarak kapatılma sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle bu programların kullanılmaması, hesabın kapatılmaması açısından tavsiye edilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67