Instagram’da Takip Etmediğinin Hikayesine Bakmak

Instagram’da Takip Etmediğinin Hikayesine Bakmak

Instagram hikayeler, kullanıcılar arasında popüler olarak kullanılmaktadır. Ancak birçok kişi Instagram’da beni takip etmeyen hikayemi görebilir mi? Gibi sorular da sorar. Burada ilk olarak, hesabınızın herkese açık konumdaysa arkadaş listesinde bulunmayanların da görebileceğinden bahsetmek gerekir.

Bunun için ya gizliliği ayarlamanız, ya da profil görünürlüğünü herkese kapatmanız gerekir. Böylece sadece belirli kişilere yönelik paylaşmanız mümkün olur. Bu konu hakkında merak edilen bir diğer soru da takip edilmeyen kişilerin hikâyesine bakıldığında, görülüp görülmediğidir.

Eğer bir kişi takip listenizde olmasa da, hikaye bölümünde görülür. Burada bazı uygulamaların kullanılması durumunda, bunların görülmeyeceği belirtilse de dikkat edilmesi gerekir. Zira bu uygulamalar, kişilerin giriş yapmasını gerektirir.

Bu sebeple üçüncü parti uygulamaları, kullanıcı adı ve şifre gibi önemli bazı bilgilere erişir. Kişilerin buna karşı dikkatli olması önerilir.

Instagram’da Bakılan Hikayelerin Görülmemesi İçin Uçak Modu

Eğer baktığınız hikayenin sahibinin sizi görmemesini istiyorsanız, tercih edebileceğiniz iki yöntem vardır. Bunlardan ilki telefonu uçak moduna almaktır. Bu işlem gerek IOS, gerekse Android işletim sistemlerinde gerçekleştirilir.

Burada öncelikle Instagram’a girmeniz gerekir. Ardından da ana sayfadaki hikâyelerin cihaza yüklenmesi için bir süre beklenir. Zira kişiler dokunmasa dahi, gerekli yüklemeler sağlanır. Ardından sadece telefon uçak moduna alınır.

Böylece sadece internet kesilmeyecek, karşı tarafa görüntüleme bilgisi de iletilmeyecektir. Böylece durumdan haberi olmayacaktır. Ardından Instagram verilerini de silerseniz, uçak modu kapatıldığında da karşı tarafa veri gönderilmez. Ancak bunun öncesinde denemeniz, doğruluğunu değerlendirmeniz önerilir.

Instagram Bakılan Hikayelerin Görünmemesi İçin Farklı Hesap Kullanma

Instagram’da yeni bir üyelik hesabı açmak oldukça kolaydır. Eğer Instagram story gizlice bakma istiyorsanız, bir çözüm de burada devreye girer.

Kendi kullanıcı bilgilerinizi kullanmayacağınız için, bu durumda karşı taraf kim olduğunuzu da anlamayacaktır. Ancak burada öncelikle, karşı tarafın açık bir hesaba sahip olması gerekir. Aksi durumda onu arkadaş listenize eklemeniz gerekir.

Ayrıca karşı taraf hikâyelerini paylaşmadan gizlilik ayarlarını kullanıyorsa, yine de görememeniz mümkündür. Hiçbir sorun olmadan görebiliyorsanız da hızlı olmanız tavsiye edilmektedir. Zira Instagram sahte hesaplara karşı oldukça ciddi yaklaşmaktadır. Hepsini sildiği için bir süre sonra hesabınıza girememeniz muhtemeldir.

Instagram Hikayeye Bakma Hilesi Var Mı?

Instagram’da bir kullanıcı hikâyeye baktığında, buna dair bilgi karşı tarafa iletilir. Böylece paylaşan sizin görüp görmediğinizi rahatlıkla anlayabilir. Her ne kadar kaç kez izlediğinizi görülmese de, birçok kişi görüntüleme verisinin de nasıl gitmeyeceğini düşünür.

Burada herkesin aklına ilk önce Instagram hikaye bakma hilesi gelir. Bu kapsamda bir hile olmamakla beraber, bahsettiğimiz üzere bu kapsamda bazı uygulamalar vardır. Gerek İngilizce, gerekse Türkçe yapılan araştırmalar sonucunda birçok sonuç alabilirsiniz.

Ancak bunlara Instagram hesabınız üzerinden giriş yapmanız muhtemel olduğu için, dikkat edilmesi önerilir. Eğer izin vermeden kullanmayı düşünürseniz, uygulamanın hizmetlerinden de yararlanılmaz.

Instagram Hikayeleri Görüntüleyenler Nasıl Görülür?

Instagram içerisinde birçok kullanıcı profilini kimlerin ziyaret ettiğini, hikâyesini kimlerin görüntülediğini merak etmektedir. Her ne kadar profilinize kimin ne kadar baktığını doğrudan göremeyecek olsanız da, hikâyeler dolaylı yollardan görmenizi sağlar.

Zira burada yapılan sıralama, profile en çok kimin girdiğine yöneliktir. Diğer bir deyişle size en çok stalk atan kişi, birinci sırada gösterilir. Peki, hikâyelerinizi kimlerin görüntülediğini nasıl anlayabilirsiniz?

Bunun için tek yapmanız gereken ilgili hikayeyi dokunarak açmadır. Ardından yukarı kaydırma yaparsanız, kimlerin görüntülediğini rahatlıkla görebilirsiniz. Bu bilgiler sadece size açıktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67