İnstagram’da Takip Etme Sınırı Ne Kadar?

İnstagram’da Takip Etme Sınırı Ne Kadar?

İnstagram uygulaması insanların paylaşımlar yapacağı ve birçok insanın paylaşımlarını görerek sevdikleri ile takipleşme amacı ile kullanılan bir sosyal medya platformudur. İnstagram uygulaması kullanıcılarına takip etme sınırı koymaktadır. İnstagramda takip etme sınırı yanında beğeni, yorum sınırı da koymuştur.

Bunun sebebi ise İnstagram kullanan diğer profillerin rahatsız olmaması ve daha kaliteli bir İnstagram deneyimi sunmak için yapmıştır. İnstagram’ın koymuş olduğu bu limitlere uyarak hesaplarının askıya alınmasını önlerler. İnstagram takip sınırı 2021 senesi ile hiçbir değişikliğe uğramadan aynı şekilde spam olarak hesapları işaretlemektedir.

İnstagram Takip Etme Sınırı Nedir?

İnstagramda takip etme sınırı gibi, beğeni sınırları, direk mesaj yani DM sınırı gibi pek çok sınır bulunmaktadır.  İnsanların en çok merak ettiği İnstagram takip etme limiti konusunda İnstagram kullanıcıları art arda seri bir şekilde kullanıcıları takip ettikleri zaman hata ile karşılaşabilmektedirler. Fakat takip ettiğiniz kişi sayısında herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

İnstagram takip etme sınırı 2021 yılında istediğiniz kişiyi takip edebilirsiniz isterseniz 1 milyon kişiyi takip etseniz de İnstagram bu durumu sıkıntı yapmamaktadır. Tek sıkıntı seri bir şekilde profilleri takip etmenizdir, bu durumda İnstagram spam olarak algılar. Bu durumu önleyerek istediğiniz kadar takip etme işlemi yapabilirsiniz.

İnstagram Günlük Takip Limiti Nedir?

İnstagramda günlük takip limiti bulunmaktadır. Bu limite uyarak istediğiniz kişiyi takip edebilirsiniz. İnstagram günlük takip limiti her 25-35 saniyede 1 takip ile sınırlıdır. 1 saat içerisinde yani 60 dakika içerisinde 200 kişinin altında takip atabilirsiniz. 1 günde yani 24 saatlik bir sürede ise 1000 kişinin altında takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İnstagramda bulunan diğer sınırlar şu şekilde özetlenebilir,

  • İnstagram beğeni limiti ise her 28 ve 36 saniye ara ile beğeni yapabilirsiniz.
  • İnstagram yorum sınırları ise her yorum arasında 350 veya 400 saniye olması gerekmektedir.
  • İnstagram mesaj limiti yani DM limiti ise belirli bir sınır bulunmaz. İnstagram’ın belirlemiş olduğu güvenli hesaplar günde 50 ila 100 kişiye Dm atabilmektedir.

İnstagram Takip Etme Sınırı Ne Zaman Kalkar?

İnstagram takip etme sınırı aşma durumunda İnstagram, başka hesapları takip etmemeniz için hesabınızı engeller. Eğer yeni bir hesapsanız İnstagram hesabınızı tehlikeli olarak görür ve bu hesaplar bir güven oluşturmadığı için spam yersiniz. Uzun süreli aktif olan hesaplarda ise bu takip etme sınırı daha yüksek olmaktadır.

Uzun süreli kullanılan hesaplarda bu sınır daha geniş tutulmuştur. Genel olarak bakıldığı zaman yaklaşık olarak engelin kalkma durumu 18 saat veya 1 gün arasında olmaktadır. Eğer İnstagram takip etme sınırı kaldırma konusunda sabırsızsanız bu konu hakkında yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmamaktadır.

İnstagram Diğer Sınırlar Nelerdir?

İnstagram üzerinde paylaşım sınırı bulunmaz. İstediğiniz kadar içerik üreterek paylaşım yapabilirisiniz. Toplu olarak paylaşılan video ve fotoğraflarda sınır 60 saniye olmaktadır. Bu saniyenin üzerindeki videoları profilinizde paylaşamazsınız, toplu fotoğraf paylaşma ise tek seferde 10 fotoğraf ile sınırlı olmaktadır.  İnstagram sınırları genel olarak şu şekilde özetlenebilir

  • İnstagram mesaj sınırı ise herhangi bir sınır bulunmaz fakat mesajın içeriğine göre bu sınır değişebilmektedir.
  • İnstagram yorum sınırlama ise öncesinde böyle bir sınır bulunmamaktaydı fakat sonrasında İnstagram yorum filtreleme özelliği getirmiştir. Aynı zamanda kullanıcılar yorumlarını sınırlayabilir ve filtreleyebilmektedir. Bu özellik sayesinde spam niyetinde olan yorumlar rahatlıkla sınırlandırılabilmektedir.

Eğer sınırları aşarsanız hesabınız kapatılmaz veya ceza yemezsiniz. Bu tarz durumlarda hesabınız kısa süreliğine limit getirmektedir.

 

 

 

 

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67