İnstagram'da Takip Etme Sınırı Kaç

İnstagram'da Takip Etme Sınırı Kaç

İnstagram üzerinde geçerli olan birçok kural ve sınır vardır. Bunlardan bir tanesi de İnstagram takip limiti olarak bilinmektedir.

İnstagram üzerinde kayıtlı olan milyonlarca kullanıcı vardır. Her gün birçok kişi, binlerce paylaşımda bulunmaktadır. Bu durumda doğal olarak bir takım kurallar ve sınırlamalar da zorunlu hale gelmektedir. Ancak pek çok kullanıcı, bunların neler olduğunu bilmemektedir. Örneğin İnstagram’ı kullanmak için, 13 veya üzeri yaşta olmanız gerekmektedir. Ne var ki buna birçok hesabın dikkat etmediği de söylenebilir.

Söz konusu sınırlamalardan bir tanesi de takiple ilgilidir. Bilindiği üzere İnstagram, kullanıcıların birbirlerini takip etmesine ve gönderilerine etkileşimde bulunmasında izin vermektedir. Peki, İnstagram’da takip etme sınırı kaç?

İnstagram Takip Etme Sınırları

İnstagram takip limiti, birçok kişi tarafından araştırılmaktadır. Bilmeniz gereken, platformun kullanıcılara maksimum 7,500 kişiyi takip etmesine izin vermektedir. Dolayısıyla bu sayının üzerine çıkmak, mümkün olmamaktadır. Ancak bu durum, sadece takip edilen kişiler için geçerlidir.

Dolayısıyla sizi takip edenler, yani takipçiler içerisinde bir sınırlama söz konusu değildir. Zira birçok kullanıcı, milyonlarca takipçiye ulaşmış konumdadır.

Peki, İnstagram takip etme sınırı kaldırma mevcut mu? Böyle bir limitin bulunması, birçok kullanıcıyı bu soruya yöneltmektedir. Kişiler bu sınırın ötesine nasıl ulaşabileceğini, neler yapması gerektiğini yoğun şekilde incelemektedir.

Ancak böyle bir kaldırma söz konusu değildir. Dolayısıyla ne yaparsanız yapın, 7,500 kişiyi 1 kişi bile aşmak, mümkün değildir. Eğer bu konuda size yardımcı olabileceğini söyleyen kişiler varsa da inanmamanız gerekir; zira bu limit, İnstagram tarafından konulmaktadır. Kolay bir şekilde, basit veya karmaşık bir yazılımla çözebileceğiniz bir ayar değildir.

İnstagram Limitleri Neler?

İnstagram takip etme sınırı kaç haricinde kullanıcıların bilmesi gereken bazı limitler daha vardır. Bunları bilmek de oldukça kullanışlıdır.

  1. İnstagram, yaş sınırı bulundurmaktadır. Kullanıcıların, 13 yaş ve üzeri olması gerekmektedir.
  2. İnstagram’da aşırı derece paylaşım yapmak, platformun tepkisini çekebilmektedir. Zira bazı kullanıcıların engel aldığı da bilinmektedir.
  3. Platformda bir gönderide, maksimum 10 fotoğraf eklenmektedir.
  4. Fotoğraflarınıza altyazı eklemek sınırlı sayıda kelime sunar. Kullanabileceğiniz karakterler, 2,200’dür. Ancak bu hepsini kullanmanız gerektiği anlamına gelmemektedir. Üstelik metin ne kadar yüksek olursa, kullanıcılar o kadar okumamaktadır.
  5. İnstagram içerisinde etiket kullanımı oldukça popülerdir. Ancak kullanımı, 30 ile sınırlıdır. Lâkin bu durum, dikkatsiz etiket kullanmanız gerektiğini göstermez. Zira platform, etiket ve paylaşımın uyumuna dikkat etmektedir.
  6. İnstagram, bahsetmek istediğiniz kişileri 20 kullanıcı olarak limitlemiştir.
  7. Biyografi yazmak istiyorsanız, kullanabileceğiniz karakter sayısı 150’dir.
  8. Eğer canlı hikâye oluşturmak istiyorsanız, sınırınız 1 saattir. Ancak normal hikâyelerde olduğu gibi 24 saat kalmaktadır.

İnstagram limitler bakımından daha pek çok konuya sahiptir. Bunlara dikkat etmemek, engel almanıza neden olabilir. Örneğin etiketlere önem vermez, aynı etiketleri ard arda ve ilgisiz kullanırsanız bir süre sonra engel almanzı muhtemeldir.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken, önemli konular da vardır. Platform, cinsellik ile alakalı hizmetlerin, reklamına izin vermemektedir. İnandırıcı tehditler de yasaklıdır.

Organize suçlar ve terörizm, övülmemektedir. Bir takım grupları hedef almanız da yasaktır. Görsellerde çıplaklık içermesine de izin verilememektedir.

Eğer platformun hangi sınırları ve limitleri koyduğunu bilirseniz, bunlardan kaçınmanız da mümkündür. Aksi durumda önce limitlemeler gelecektir. Ancak bazı durumlarda, hesap kapatılması da uygulanmaktadır.

Dolayısıyla İnstagram takip etme engeli almışsanız, tavsiye edilen platformdaki eylemlerinizi gözden geçirmeniz, bir daha yapmamaktadır. Paylaşımlarınız da kurallar çerçevesind incelenmeli, herhangi bir ihlal varsa derhal silinmelidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67