İnstagram'da Sponsorlu Hikâye Paylaşılır?

İnstagram'da Sponsorlu Hikâye Paylaşılır?

İnstagram'da sponsorlu hikâye paylaşılır platforma yeni üye olmuş birçok işletmenin sorduğu sorular arasındadır.

İnstagram 2010 yılında kurulan bir sosyal medya platformudur. Bugüne kadar geçen zaman içerisinde çok sayıda ek özellik getirmiş, böylece milyonlarca kullanıcıya sahip olmuştur. Oldukça hareketli ve dinamik yapısı vardır. Çoğu üyesi her gün düzenli şekilde platformu ziyaret eder.

Teknoloji ve dijital pazarlamanın da gelişmesiyle beraber, birçok işletme de bu aktiflikten faydalanmak için İnstagram’a geçmiştir. Bunun nedeni oldukça avantajlı bir reklam yeri olmasıdır. Ancak nasıl reklam verileceği, nelere dikkat edilmesi birçok işletme tarafından merak edilir. Peki, bu konuda nelere önem gösterilmesi gerekir?

İnstagram’da Hikâye Reklamı Ne Demek?

İnstagram sponsorlu reklam için öncelikle hikâye reklamları da bilinmelidir. Bu özellik herkesin hatırlayacağı üzere platforma sonradan getirilen seçeneklerdendir.

Burada kullanıcı hikâyeleri gezerken, İnstagram üyelerin karşısına ilgili olduğunu düşündüğü reklamları getirir. Söz konusu paylaşımlar aynı zamanda sponsorlu olarak da bilinir. Gerek video, gerekse fotoğraf şeklinde olabilir.

İnstagram’da Hikâye Reklamı Eklerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnstagram story reklamı vermek istiyorsanız, bazı dikkat edilmesi gereken kurallar da vardır. Bunlardan bir tanesi 9:16 ölçüsünde fotoğraf ve video paylaşımıdır. Dolayısıyla gönderi yapmadan özelliği sağlayıp, sağlamadığına dikkat gösterilmelidir.

İkincisi ise link eklemedir. Günümüzde birçok işletme web sitesine de sahiptir. Bu nedenle kendini İnstagram’a taşıyan çok sayıda işletme, biyografi kısmında verilen linkler harici yollar da arar. Platformda hikâye yukarı kayma özelliği buna yönelik kullanılmakla birlikte, minimum 10,000 takipçide aktif hale gelir.

Eğer özelliği kullanamadığınızı iddia ediyorsanız, bunun en önemli nedeni budur.

İnstagram’a Hikâye Reklamı Paylaşma

İnstagram’a çok sayıda yeni işletme vardır. Bu nedenle bazı kullanıcılar, böyle reklamları nasıl vereceğini bilemeyebilir. Oldukça kolay olan bu işlem için şu maddeler takip edilmelidir;

  1. Öncelikle Power Editor ya da İnstagram reklam yöneticisi aracılığıyla reklamınızı hazırlayın.
  2. Sonrasında ürünü sunacağınız hedef kitleyi seçin. Belirleme normal şartlardan hedef kitle tespitiyle aynıdır.
  3. Reklam alanları bölümüne geldiğinizde reklam alanları düzenleme kısmına gelerek, hikâyelere dokunun.
  4. Sonrasında video yahut fotoğraf tercihinde bulunun. Bu noktada Facebook, 1080 X 1920 piksel önerir. Ek olarak platformun reklam onayı vermesi, daha fazla üyenin erişmesi için çok az metin kullanın veya hiç eklemeyin.

Ardından diğer maddeleri takip ederek, reklamı gönderin.

Platformdaki Fenomenlere Reklam Verme

İnstagram ilk kullanıldığı andan bu yana, içerisinde çok sayıda popüler ve fenomen kişi çıkmıştır. Bu hesapların sahipleri, platformda büyük bir ilgiyle takip edilir. Birçok kişi onların kullandığı ürünleri almak ister.

Bunun haricinde aktif olarak takip edilmeleri, bir reklam yaptıklarında çok sayıda kişinin görüntüleyeceğidir. Dolayısıyla bu tür kişilerle anlaşırsanız, verimli tanıtımlar yapabilirsiniz. İnstagram reklam verme için yöntem birçok işletme tarafından kullanılır.

Ancak burada dikkat etmeniz gerekenler de vardır. Öncelikle her fenomenin farklı kitleye sahip olması hatırlanmalıdır. Dolayısıyla takipçi sayıları ve etkileşimleri farklıdır. Bu duruma dikkat etmeniz, reklamı daha geniş bir kitleye ulaştırmada yardım eder.

Bunun için düşündünüz kişinin beğeni ve takipçi oranları oldukça önemlidir. Örneğin bir hesap çok yüksek takipçiye sahipse lâkin beğenileri buna oranla aşırı düşükse, anlamı takipçilerin aktif olmadığıdır. Böylece tanıtımlarınız çok az kişi tarafından görüntülenir.

Ancak düşük ancak yüksek etkileşimli hesaplar, maksimum verim gösterebilir. Aynı zamanda her iki istatistiği de çok yukarılarda olan kişiler, alacağınız sonuçlarda size destek olur. Dolayısıyla öncelikle bir inceleme yapılmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67