Instagram’da Silinen Mesajlar ve Yedekleme

Instagram’da Silinen Mesajlar ve Yedekleme

Milyonlarca kişinin kullandığı İnstagram üzerinde birçok kişi birbirleri ile sosyalleşmektedir. Çoğu zaman kişiler İnstagram DM üzerinde sohbetlerini silebilmektedirler. Yanlışlıkla silinen mesajlar konusunda İnstagram’da silinen mesajları geri getirme 2021 taktikleri bulunmaktadır. En çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram mesajları geri getirebilmeniz için birkaç teknik bulunmaktadır.

İnstagram Direk Mesajları yani İnstagram DM kullanıcıların birbirleri ile iletişime geçme yoludur ve kişiler yanlışlıkla bu mesajları silebilmektedir. İnstagram’da silinen mesajları geri getirme 2021 konusunda eğer mesajlarınızı geri getirmek istiyorsanız mesajlarınızı bir tık ile rahatlıkla geri getirebilirsiniz.

İnstagram Mesajlar Yedeklenir mi?

İnstagram mesajlarını yedeklemenin bir yolu bulunmamaktadır bu sebeple İnstagram’da silinen fotoğrafları geri getirme konusunda birkaç farklı yolu denemeniz gerekiyor. Birkaç tane güvenilir İnstagram mesaj kurtarma platformu sizlere yardımcı olabilir fakat hesap bilgilerinizi paylaşmadan önce güvenilirliğinden emin olmalısınız.

İnstagram DM mesajlarınızı sildiğiniz zaman sadece kendi tarafınızdan silersiniz bu sebeple silinen İnstagram DM’leri kurtarmanın en iyi yolu eğer mesajlar karşı tarafın hesabından silinmemişse size mesajları göndermesini isteyebilirsiniz.

İnstagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme PC

İnstagram’da silinen mesajları geri getirme PC için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunun için verilerinizi indirmenin bir yolu bulunmaktadır fakat gelen veriler tekrardan İnstagram hesabınıza gelmez. Silinen İnstagram mesajları konusunda izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir,

Bilgisayarınızın tarayıcısı üzerinden İnstagram Web adresine gidin.

İnstagram Web adresine geldiğiniz zaman giriş yap bölümünden hesabınıza giriş yapın.

Sağ üst bölümde bulunan hesap ayarları bölümüne tıklayın ve profiline gidin.

Buradan dişli simgesine bastığınız zaman açılır menüden gizlilik ve güvenlik bölümünü seçin.

Aşağı doğru kaydırın ve veri indirmeyi bularak indirme iste tıklayın.

Burada kimliğinizi doğruladıktan sonra tekrar giriş yap seçeneğine bazın ve İnstagram hesap bilgilerinizi girin.

İnstagram üzerinden şifrenizi tekrar girerek indirme iste tıklayın ve mailinize İnstagram verileriniz adında bir epostayı alın. Bu yöntemi İnstagram’da silinen mesajları geri getirme Android ile telefonunuzla yapabilirsiniz.

Facebook Üzerinden İnstagram Mesajlarını Görmek

Eğer mesajlarınızı gönderdiğiniz kişiden mesajlar silinmişse bu yöntem işe yaramaz. İnstagram’da silinen mesajları geri yükleme programı konusunda herhangi bir programa gerek kalmadan İnstagram ve Facebook hesabınız birbirine bağlıysa yapılabilmektedir, için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir,

Herhangi bir tarayıcı ile Facebook web sayfanıza giderek İnstagram hesabınız ile bağlantılı olan Facebook hesabınız ile oturum açın.

Burada Facebook gelen kutusunu açın ve kontrol edin.

Sol menüde bulunan çubuk ile beraber İnstagram Direct simgesine donunun ve İnstagram Direct mesajlarınızı bulun.

İnstagram’da Geri Çekilen Mesajı Görmek

İnstagram üzerinden İnstagram geri çekilen mesajı görmek için internette en çok aratılan bir diğer konu olmaktadır. Kişiler geri çekilen mesajı çok rahatlıkla geri görebilirler. İnstagram geri çekilen mesajı görmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir,

Öncelikle bildirimlerinizi açık tutun, geri çekilen mesaj bildirimi sizlere gelmelidir.

Bildirim geldikten sonra telefonun ayarlar bölümüne giderek bildirim günlüğüne erişin.

Buraya girdikten sonra gün boyunca gelen mesajları görebilecek ve geri çekilen mesajlara erişebileceksiniz.

Bu işlem sadece Android sürümleri için geçerlidir ve mesajları görebilmek için bildirim günlüğü bölümü olmalıdır.

Tüm bu yöntemler ile beraber silinen mesajları görebilir veya geri çekilen mesajlara erişebilirsiniz. Bu işlemleri hem telefonunuzdan hem de PC üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz, bu yöntemler dışında İnstagram’da silinen mesajları geri getirme konusunda kesinlikle güvenmediğiniz İnstagram silinen mesajları görüntüleme gibi uygulamalar ile kesinlikle şifre ve benzeri bilgilerinizi paylaşmamalısınız.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67