Instagram’da Sık Sık Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

Instagram’da Sık Sık Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

Instagram çöktü mü birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Burada karşılaşılan çok sayıda problem yer almaktadır. Bunlardan bazıları platforma girişi engelleyebilmektedir. Dolayısıyla birçok kişi için ciddi sorunlar oluşturmaktadır.

Bunun için en temel çözümler şu şekilde olmaktadır. Dolayısıyla bunları kullanmak sıklıkla cevap sunabilir;

  1. Telefonu kapatarak yeniden açmak
  2. Uygulamayı güncellemek
  3. İnternet bağlantısını kontrol etmek
  4. Uygulamayı silerek yeniden kurmak

Bunlara ek olarak giriş problemleri yaşıyorsanız farklı cihazlardan denemeniz de mümkündür. Zira sunucu hatası bulunuyorsa bu şekilde anlaşılabilir.

Instagram’da Donma Sorunları Nasıl Çözülür?

Donma sorunları çözümü Instagram

Instagram çöktü mü sorunlarından biri donma durumlarında sorulmaktadır. Eğer çok yavaş çalışıyorsa ya da donmalar meydana geliyorsa nedenleri temel olarak şu şekildedir;

  1. Telefonun sisteminin eski olması
  2. Telefonda bellek yetersizliği
  3. Telefondaki Antivirüs, bakım uygulamaları

Eğer bunları çözerseniz, donma problemleri de sona erebilir.

Telefonun Sisteminin Eski Olması

Instagram çöktü mü sorunu için donma problemlerinde ilk olarak telefonun sistemi kontrol edilmelidir. Birçok kişi telefonun sistemini incelememekte, güncellemesini yapmamaktadır. Bu durum uygulamaların çalışmasını etkilemektedir.

Dolayısıyla öncelikle bunu kontrol ederek gerekliyse güncelleme yapmanız tavsiye edilmektedir. Güncelleme tamamlandıktan sonra sorunun devam edip etmediği incelenmelidir.

Telefonda Bellek Yetersizliği

Instagram çöktü mü için de bellek yetersizliğidir. Akıllı telefonlara yüklenen her uygulama bellekten tüketmektedir. Bu durum ne kadar aplikasyon yüklerseniz, cihazınızın gittikçe yavaşlayacağı anlamına gelir.

Bu sebeple Instagram haricinde programları silerseniz, çözüm bulmanız mümkündür. Eğer kaldırdıktan sonra sorun çözülmüşse kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak donma durumlarını bitirebilirsiniz.

Telefondaki Antivirüs, Bakım Uygulamaları

Antivirüs uygulamaları ve bakım aplikasyonları bazı durumlarda uygulamalara engel olabilmektedir. Bu nedenle Instagram çöktü mü konusunda sorun yaşıyorsanız, bu tarz programları kaldırmanız önerilir.

Eğer bundan sonra sorun çözülüyorsa problemin kaynağını görebilirsiniz. Bu tarz programları tekrar kullanmak istiyorsanız alternatifleri deneyebilirsiniz.

Instagram Durdurulma Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram çöktü mü sorunu kullanım esnasında durdurulduğu anlarda da sorulmaktadır. Burada com.ınstagram durdurulduğu gibi hatlar görülmektedir. Bunun için önbelleği temizlemek, uygulamayı tekrar yüklemek mümkündür. Aynı şekilde telefonun fabrika ayarlarına da dönülebilir.

Önbelleği Temizleme

Önbelleği temizlemek, durdurulma sorununu çözebileceğiniz ilk yöntemdir. Bunun için aşağıdaki işlemleri tek tek gerçekleştirirseniz, hemen çözüm bulabilirsiniz;

  1. Telefonunun ayarlar bölümüne girin.
  2. Uygulama yöneticisine girdikten sonra Instagram’ı bulun.
  3. İlgili alandan önbelleği ve verileri sil üzerine dokunun.

Bunları tamamladıktan sonra çözüm bulmanız mümkündür.

Instagram’ı Kaldırıp Tekrar Kurmak

Instagram çöktü mü için bir diğer çözüm de kaldırıp tekrar kurmaktır. Böylece durdurulma sorunları çözülebilir. Eğer Instagram’da hata olmuşsa bu böylece çözüm bulunabilir. Ayrıca üst üste gelen güncellemeler, zaman içerisinde sorunlara yol açabilmektedir.

Eğer kaldırır ve App Store uygulamalarından yeniden kurarsanız, durdurulma sorunları da kısa sürede çözülebilir.

Fabrika Ayarlarına Dönmek

Tüm yolları denemenize rağmen durdurulma sorunları devam ediyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmek de bir çözümdür. Zira cihazda oluşan problemler, bazen uygulamaları etkileyebilmektedir.

Ancak bu durum tüm verilerinizi telefonun ilk günkü haline getirecektir. Öncesinde rehber, hafıza kartı ve diğer tüm bilgileri yedeklemeniz önerilmektedir.

Instagram’da Sıradışı Hareketler Sorunu Nasıl Çözülür?

Sıra dışı hareketler sorunu çözümü

Instagram’da sorun mu var 2021 için hesabında sıradışı hareketler tespit ettik sorunları da görülebilmektedir. Bu durumda beyaz bir ekran gelmekte, giriş yapılmasına engel olmaktadır. Burada ilk durum IP farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

Instagram’da hesaba nereden giriş yaptığı, girmeye çalıştığı görülebilmektedir. Örneğin Türkiye’nin bir ilinden bağlantı kuruyorsanız, Almanya’dan bir kişi hesabınıza erişim yaptığında ya da yapmaya çalıştığında bu karşınıza çıkacaktır.

Size bu durumda sıradaşı hareketliliğin tespit edildiği söylenecektir. Bunu çözebilmek için telefon numaranıza ya da e-postanıza gelen mail adresinden, doğrulama adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Resmi Uygulamaları Kullanmak

Instagram’da sorun mu var 2021 için bir diğer sorun da üçüncü parti uygulamalarıdır. Her ne kadar birçok kişi bunları resmi olarak düşünse de bu şekilde değildir. Dolayısıyla bunlar üzerinden hesaplarınıza giriş yapmışsanız, sıradışı hareketlilik problemleri görülebilir.

Dolayısıyla resmi hesaplar üzerinden giriş yapmak güvenliğiniz için de daha iyi olacaktır. Öncesinde Instagram ve üçüncü parti uygulamalarını silmek önerilmektedir. Bu sayede sorun yaşanması da önlenebilir.

Instagram Hikayelerinde Siyah Ekran Sorunu

Instagram’da sorun mu var 2021 için bir diğer sorun da hikayelerde siyah ekranın görülmesidir. Burada herhangi bir kişinin hikayesine dokunulduğunda siyah bir ekran çıkmakta ve bu şekilde kalmaktadır. Bu genellikle platformun sunucularından kaynaklanmaktadır.

Bu sebeple yapılabilecek bir şey bulunmamaktadır. Beklemek bir süre sonra çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Instagram’da Kimseyi Takip Edememe Sorunu

Instagram çöktü mü sorunları arasında bir diğer problem de kimsenin takip edilememesidir. Bu durumda kişiler bir profile giderek takip et üzerine tıklasa da 1-2 saniye gibi kısa bir süre sonra, otomatik olarak geri çekilmektedir.

Bu durum beğeni için de geçerli olmaktadır. Bunun ilk nedeni, kısa sürede çok sayıda kişiyi beğenmek ya da takip etmektir. Dolayısıyla Instagram sizi spam olarak algılayarak ceza verebilir. Bu durumda beklemeniz yeterli olacaktır. Zira kısa süre sonra çözülür.

Instagram’da Hesap Açılması Engellenmesi Sorunu

Instagram’da en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesini de hesap açılmasının engellenmesi meydana getirmektedir. Bunun birçok nedeni olsa da genellikle aynı cihazdan birden fazla hesap oluşturulması durumunda geçerlidir.

Bu durum aynı zamanda hesap açılsa bile kapatılmasına neden olabilir. Eğer farklı bir cihazdan üye olmayı denerseniz, çözüm bulmanız mümkündür. Ayrıca kullanmayan hesaplar da kaldırılmalıdır.

Instagram’da Dondurulan Hesaplar Nasıl Açılır?

Instagram’da sorun mu var 2021 için bir diğer sorun da dondurulan hesaplardır. Platform kullanıcılara hesaplarını hem silme hem de silme imkanı tanımaktadır. Ancak birçok kişi dondurma işlemi ardından açamadığını da belirtmektedir.

Burada bilmeniz gereken 24 ile 48 saat arasında beklemeniz gerektiğidir. Eğer kullanıcı adınızı veya şifrenizi unutmuşsanız, şifremi unuttum butonu size çözüm sunmayacaktır. Zira hesabınız aktif durumda değildir.

Bu durumda tek yapmanız gereken platform ile iletişime geçmektir. Bundan sonra çözüm bulmanız mümkündür. Ancak hesabınız silinmişse geri almanız mümkün değildir.

Instagram’da Hesabım Kapatıldı Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagram çöktü mü için sorunlardan bir tanesi de hesabın kapatılmasıdır. Instagram’da hesabın kapatılması kişiler tarafından yapılabilmektedir. Ancak topluluk kurallarına uyulmamışsa platform da bunu gerçekleştirebilir.

Ayrıca kullanıcılardan şikayet alırsanız da platform yine bunu yapabilir. Ancak bazı durumlarda hatalı işlemler olması mümkündür. Topluluk kurallarına uyum gösteriyorsanız ya da şikayet edilmesi gereken davranışlar, hareketler, paylaşımlar yapmamışsanız itiraz etmeniz mümkündür.

Bundan sonra bir inceleme gerçekleştirilmektedir. Eğer doğru bir itirazsa açılması mümkündür.

Instagram’da Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da sorun mu var 2021 için görülen sorunlardan bir tanesi de akışın yenilenememesidir. Bunun bir nedeni internet bağlantısıdır. Eğer veri hücreleri ya da modem bağlantısı sorunluysa, akış doğal olarak yenilenemeyecektir.

İnternet sorunu bulunmuyorsa sunuculardan problem olabilir. Bu durumda çözüm bulmak mümkündür. Ayrıca uygulama güncel değilse sorun çıkartabilir.

Eğer bunları çözerseniz akış yenilenmesi sorunu çözülebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67