Instagram’da SFS Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

Instagram’da SFS Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar?

Instagram içerisinde birçok kişi takipçi yollarını daha hızlı nasıl arttırabileceğini araştırır. Özellikle SFS Instagram en çok kullanılan seçenekler arasındadır. Her ne kadar platform kullanıcıları arasında yaygın olarak kullanılsa da, birçok kişi ayrıntılarını ve nelere dikkat etmesi gerektiğini bilemez.

Eğer Instagram’da daha büyük bir kitleye hitap etmek istiyorsanız, paylaşımlarınızı daha dikkatli yapmanız gerekir. Ancak platformda herkesin renkli, özgün, düzenli gönderiler hazırlamaya dikkat etmesi büyük bir rekabet ortamına sebep olur. Her ne kadar takipçi artışı olsa da, takipçi kayıplarının daha yüksek olması büyük bir dezavantajdır.

Dolayısıyla kullanıcılar paylaşımlara dikkat ederken, daha farklı hangi yöntemleri kullanabileceğini düşünür. SFS burada kişilerin aklına ilk gelen takipçi arttırma seçenekleri arasındadır.

SFS Nedir?

İngilizce bir kelime olan SFS, Shoutout for Shoutout olarak açılmaktadır. Karşılıklı profil paylaşımını ifade etmekte olup, bunun sonucunda her iki sayfa da takipçi kazanır. Bunun için sadece bir sayfaya buna yönelik mesaj atmanız.

Burada takipçi ve beğeni sayılarınızı vermeniz, karşılıklı olarak profillerinizi paylaşmak istediğiniz belirtilmelidir. Eğer sayfa buna ilgiliyse, kabul edecektir. Ardından tek yapmanız gereken ne zaman yapılması gerektiğini konuşmadır. Bir karara varmanız ardından sadece ilgili sayfanın linkini paylaşarak, takip etmeye yönelik yazılar yazılır.

Aynı işlemi karşı taraf da yapar. Böylece tüm işlemler sonlandırılır. Şifre alışverişi gibi işlemler yoktur.

SFS Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

SFS ilk görünüşte takipçi kazanmak için güzel bir seçenek olarak görülür. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bunun ilki, kendiniz ile ilgili bir sayfayı keşfetmektir. Eğer alakasız bir sayfadan onay alsanız bile, çoğu kullanıcı paylaşım konusuna isteksiz olabilir.

Örnek olarak spor sayfasıysanız ve makyaj paylaşımları yapan bir hesapla anlaşırsanız, istediğiniz sonucu alamayacağınız kesin gibidir. Ancak basketbol ya da futbol sayfaları işle anlaşırsanız, size daha olumlu neticeler sağlayabilir.

İkinci olarak da SFS nasıl yapılır Instagram için tercih ettiğiniz sayfaya dikkat edilmelidir. Zira sayfa yeterli takipçiye sahip değilse, anlamı size da fazla katkıda bulunmayacağıdır. Yüksekse, ardından da beğenilerine bakılır. Bu istatistik, sayfanın ne kadar aktif olduğunu ve sevildiğini gösterir. Zira böylece takipçileri sizi beğenmeye de istekli olur.

GT Ne Demek?

Instagram’da herhangi bir paylaşımın yorumlarını inceleyen kişiler, çok sayıda kişinin GT yazdığını görür. Bu durum doğal olarak yeni kullanıcılarda Instagram’da GT ne demek sorusunu sorar. Bir kısaltma olan bu kelime, geri takip anlamına gelir.

Bunun sonucunda kişilere kendisini takip ederse, geri takip edeceği mesajı kısa yoldan verilir. Eğer takipçilerinizi arttırmak istiyorsanız, tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Burada tek yapmanız gereken yorumlara GT yazmadır. Ancak popüler paylaşımlara yapmak, size iyi sonuçlar sağlar.

Burada en önemli mesele, bir süre sonra sizi takip eden kişinin, çıkıp çıkmadığından emin olmadır. Zira takipleşme ardından çoğu kişi geri bırakır. Eğer bu durumu izleyemezseniz, sizi takip etmeyen kişilere abone olursunuz. Dolaysıyla GT yöntemi çok olumlu sonuçlar sunmaz.

GB Ne Demek?

Instagram’da beğeni almak büyük öneme sahiptir. Her ne kadar tüm özen gösterilse de, takipçi ve beğeni oranları karşılaştırıldığında etkileşimin daha düşük olduğu görülür. Buna çözüm isteyen kişiler, farklı yöntemlere başvurur.

GB de bunlardan birisidir. GB ne demek Instagram incelendiğinde, geri beğeni anlamını taşıdığı görülür. Böylece karşıya beğenirse beğeneceği söylenir. Bunun için doğal olarak gerek sizin, gerekse geri beğeneceğiniz kişinin açık bir hesap olması gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67