Instagram'da SFS nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram'da SFS nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram’da daha yüksek takipçi ve beğeni sayısına ulaşmak, yükselmek isteyen herkesin amacıdır. Bunlardan biri de SFS Instagram olarak bilinmektedir. Platform incelendiğinde çok sayıda kullanıcının aktif olarak yaptığı fark edilir.

Peki, bu tür etkileşimleri arttırmak neden önemlidir? Normal bir Instagram kullanıcısı için bu rakamlar çoğu zaman önemsizdir. Ancak fenomen olmak, tanınmak isteyen kişiler için en temel kavramdır. Zira ne kadar yüksek sayılara ulaşılırsa, diğer üyeler tarafından bilinirlikleri de artar. Her ne kadar doğal yükseltmeye önem verilse de yavaş olması, takipçi kayıplarının beğenilerden yüksekliği gibi nedenlerle hedefi olan kişi tarafından yetersiz bulunur.

Peki, hesaplarınızı büyütmek istiyorsanız SFS nedir, nasıl yapılır?

Instagram SFS Nedir?

Instagram’a her gün çok sayıda yeni kullanıcı kayıt olur. Bu sebeple malum olan çoğu şey, binlerce kişi tarafından tam bir bilinmezdir. Bunlardan bir tanesi de SFS’dir. Eğer hesabınızı geliştirmek istiyorsanız, dikkat etmeniz kavramlar arasındadır.

Bu terim “Shoutout for shoutout” kelimesinin bir kısaltmasıdır. Peki, Shoutout for shoutout ne demek? Türkçesi “karşılıklı paylaşım” olup, takipçi ve beğeni kazanma gibi amaçlara yönelik yapılır. Kişiler birbirleri ile anlaşarak, hikâye ya da normal gönderi şeklinde gönderilerini hazırlar. Burada hangisinin tercih edilebileceği anlaşmaya bağlı olabilir veya kişiler özgür bırakılabilir.

Böylece kişileri takip etmeyen yüzlerce, binlerce kişiye ulaşma imkânı sağlanır. Peki, bu nasıl yapılır?

Instagram SFS Nasıl Yapılır?

Peki, nasıl yapılacağını bilmiyorsanız ne yapmanız gerekir? SFS nasıl yapılır Instagram temel olarak kolay ve pratik bir yapıya sahiptir. Burada kendinizin bir araştırma yaparak, reklamı kime yaptıracağınız araştırılır.

Ardından DM yoluyla mesaj atarak sayfanızı tanıtmanız, SFS yapmak istediğiniz belirtilir. Eğer karşı taraf kabul ederse ayrıntılar da konuşulabilir. Burada,

  1. Kaç gün reklam-tanıtım yapılacağı,
  2. Buna yönelik kaç gönderi hazırlanacağı,
  3. Gönderilerin hikâye mi normal gönderi mi olacağı,

Gibi konulara değinilebilir. Sonrasında ise tek yapmanız gereken paylaşımda üzerinize düşeni yapmadır. Ancak diğer taraf da kontrol edilmelidir. Paylaşım yapılırken, o sayfayı beğendirmeye yönelik teşvik edici kelimeler de kullanılır.

Instagram SFS’de Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ne kadar kolay gibi görülse de, SFS Instagram oldukça zordur. Eğer nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmezseniz, aldığınız sonuçlar da istediğiniz gibi olmaz. Burada öncelikle sizin ve karşı tarafın takipçi ve beğeni sayılarından bahsedilmelidir.

Eğer karşı tarafın takipçisi yüksek ancak beğenisi azsa, SFS önerilmez. Zira aktif takipçisi düşük olduğu için, takipçilerinin çoğu pasiftir. Dolayısıyla daha düşük takipçili ve buna oranla yüksek beğenisi olan sayfalar, reklamınızı daha iyi yapar. Buna dikkat etmezseniz aldığınız etkileşimler düşük olur.

Karşı taraf da sizin reklamınızı kabul etmeden, oranlarınıza dikkat eder. Zira düşük bulursa, o da reklamını iyi yapamaz. Peki, bu durumda neye dikkat edilmelidir? Eğer oranları sizinle ortalama olarak yaklaşık olan sayfaları tercih ederseniz, daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

İkinci durum ise hangi kategorideki sayfaya mesaj attığınızdadır. Aynı türde paylaşım yapıyorsanız ve sayfa kaliteden ödün vermiyorsa, sizinle aynı amacı taşıması muhtemeldir. Bu nedenle sizi rakip olarak kabul eder ve çoğu zaman ilerlemenize yardımcı olmak istemez.

Dolayısıyla farklı konulardaki sayfalara yönelmek, aldığınız olumlu cevapları arttırabilir. Peki, bu sayfalar nasıl bulunur? Platformdaki arama motorunu kullanıp araştırırsanız, kolayca bulabilirsiniz. Bir hesap daha önce buna yönelik çalışmalar yapmışsa, yine yapması muhtemeldir. Ayrıca #SFS gibi etiketleri araştırıp, ardından inceleyerek kimlerin bu yönde teklif verdiğini rahatlıkla görebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67