Instagram’da Reklam Verme Ücretleri Ne Kadar?

Instagram’da Reklam Verme Ücretleri Ne Kadar?

Pek çok İşletme açısından önemli reklam kanallarından birisi haline gelen Instagram'da reklam verme ücretleri ne kadar? Instagram uygulaması herhangi bir içeriğin reklamını yapmak ve geniş kitlelere ulaşabilmek açısından önemli merkezlerden birisi haline gelmiş durumda. Aslında pek çok sosyal medya içeriği reklam almakta ve bu yönde kullanılmaktadır.

Çünkü milyonlarca kullanıcı sayısı ile ifade edilen sosyal mecraların iyi bir reklam alanına dönüştü bilinen bir gerçek. Bununla birlikte hitap edilen kesim reklama dair ayrıntıları hakkında da kolaylıkla işlem yapılabilmesi nedeniyle sıklıkla bu tarz reklam içerikleri tercih edilmektedir. Peki Instagram bünyesinde reklam verme ücretleri ile ilgili ayrıntılar nelerdir ve reklam vermenin firmalar için olumlu tarafları nelerdir? Birlikte inceleyelim:

Instagram Reklam Verme

Instagram reklam verme açısından oldukça zengin alanlardan birisidir. Çünkü çok sayıda takipçisi bulunmaktadır ve görüntü odaklı bir sosyal medya içeriği olmasından dolayı reklamın görünürlüğünü daha da arttırmaktadır. Bu aşamada Instagram sayfası açmak ve kaliteli içerik oluşturmaya başlamak sosyal medya alanlarında bulunmanın ilk adımı denilebilir.

Sayfada içerikler şekillenmeye başladıktan sonra, reklam araçlarını kullanmak pek çok girişimci açısından faydalı olur. Burada işletmenin büyüklüğü de bazı kriterleri beraberinde getirmektedir. Genellikle büyük ve orta ölçekte gösterilen işletmeler Instagram reklamı vermek için alanında uzman ajanslarla birlikte çalışırken, yeni kurulmuş olan ve nazaran daha az bir bütçe ile çalışan işletmeler ilk adımda, kendi reklamlarını kendileri sağlamayı tercih edebilir.

Instagram’da reklam vermenin ayrıntılarına gelindiğinde; aslında gittikçe daha da zorlaşan bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Bunun sebebi ise kullanıcı sayısının ve bunun orantılı olarak reklam veren sayısının da çok fazla artış göstermesi, bu nedenle görünürlük durumunun azalmasıdır. Özellikle Instagram dahilinde reklam vermeyi tercih eden firmaların sayısı artmakta ve bu durumda piyasadaki rekabeti de artırmaktadır.

Instagram Reklam Alma Uygulaması

Instagram reklam alma uygulaması gibi pek çok içerik sayesinde reklamların hedef kitleye sunulması amaçlanır. Genel olarak ilk defa reklam verecek kişi ya da kurum yahut reklam alanında nazaran daha az bilgisi bulunanlar doğrudan uygulama ile reklam vermeyi tercih edebilmektedir.

Bazı Instagram gönderilerinin altında görünen tanıtımını yap gibi seçenekler, birkaç işlem neticesinde reklam vermeyi sağlayabilir. Bu sayede hem çok ayrıntılı şekilde bilinmeyen alanda başarılı bir reklam sunulmuş olur hem de uygulama ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olma şansı doğar.

Uygulama ile reklam verilmesini sağlamak için Instagram hesabının bir Facebook sayfası İle bağlantılı olması gerekmektedir. Bununla birlikte ödeme bilgilerinin de tam ve doğru bir şekilde girilmesi önemlidir. Instagram’da sponsorlu reklam verme gibi sorularla birlikte merak edilen içeriklerden birisi olan ücret konusu ise; bu kısımdan görülebilir.

Instagram reklam ücretleri pek çok açıdan değişiklik gösterebilmektedir. Dolayısıyla net ve sabit bir rakamdan söz etmek gerçekçi olmaz. Ancak alt sınır olarak 2021 senesi için 10 lira civarından başladığı düşünülebilir. Bununla birlikte farklı etkenlerden dolayı fiyat artışı söz konusu olabileceği gibi; reklamın yayınlanmasının ardından durdurulması ve buna bağlı olarak daha az ücret ödenmesi de mümkün olmaktadır.

Alan dahilinde merak edilen konulardan bir diğeri de; ünlülerin Instagram reklam fiyatları olmaktadır. Bu konu elbette ki yazımızın dışında bir içeriktir. Çünkü Instagram’da doğrudan reklam verme ya da ünlülerin reklam olarak sosyal medya alanında paylaşım yapması birbirinden farklı alanlardır. Aynı zamanda pek çok içeriye bağlı olarak fiyat politikası da değişiklik gösterebilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67