İnstagram'da Rehberdeki Kişiler Nasıl Bulunur?

İnstagram'da Rehberdeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Instagram rehber özelliği dâhil çok sayıda seçenek sunar. Ancak birçok üye bunu fark etmeden platformu kullanır. Bunun en büyük nedeni, Instagram’ın her geçen gün yeni özellikleri tanıtmaya başlamasıdır.

Zira platformun ilk günüyle günümüz karşılaştırıldığında çok sayıda yenilik olduğu görülür. Bunun da etkisiyle her geçen gün yeni üyeler kaydını gerçekleştirir. Dolayısıyla başta yeni kullanıcılar olmak üzere birçok kişi çoğu özelliğin farkında değildir. Bunlardan bir tanesi de rehberdir.

Rehber özelliği, kişilere aradığı kişileri daha rahat bulmasını sağlar. Ancak bunun için aradığınız kişinin numarasını eklemesi şartı vardır. Peki, Instagram’da rehberdeki kişiler nasıl bulunur?

Instagram Rehber Neden Kullanılmalı?

Instagram içerisinde milyonlarca kişi vardır. Dolayısıyla bir hesabı aramak oldukça zor ve uğraştırıcıdır. Burada aynı isim-soy isimli olan farklı kişilerin olması da etkendir. Ayrıca çoğu kişi asıl adını kullanmaz. Durum böyle olunca uzun yıllar tanınan bir arkadaş bile bulunamayabilir.

Ancak Instagram rehber özelliği buna bir çözüm getirir. Böylece kullanıcılar aradığı arkadaşlarını kesin bir şekilde, saniyelerle bulabilir. Zamandan tasarruf edilerek, tanınmayan kişilere istek atılmadığı için olumsuz sonuçlar da bulunmaz.

Instagram’a Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Instagram rehber bağlanmıyor diyorsanız, bunun bir nedeni telefon numaranızı eklememiş olmanızdır. Bunun için şu işlemler takip edilir;

 1. Instagram’ı açın.
 2. Hesabınıza girin.
 3. Sağ alt köşedeki simge aracılığıyla profilinize girin.
 4. Profil ekranında bulunan üç noktaya tıklayın. Ardından profil düzenlemeyi seçin.
 5. Telefon sembolünü seçin.

Bu işlemler ardından tek yapmanız gereken telefon numaranızı girmedir. Doğrulamayı da yapınca kaydederseniz tüm işlemler tamamlanır.

Instagram Rehberdeki Kişileri Bulma

Instagram rehberdeki kişileri bulma 2021 sorgusunun temel nedeni her yıl değişiklik gösterebileceğini düşünmedir. Ancak burada yapmanız gerekenler aynıdır. Eğer şu işlemleri yaparsanız, arkadaşlarınızı kolaylıkla bulabilirsiniz;

 1. Instagram’ı açın.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba girin.
 3. Sağ alt kısımdan profile girin.
 4. Sağ üst köşeden menü butonunu seçin. Ardından ayarlara dokunun.
 5. Kişileri yönet kısmına girin.

Tüm bu işlemler sonrasında karşınıza gelen sayfada senkronize rehber görülür. Buradan kolaylıkla işlem yapabilirsiniz. Gerçekleştirilen senkronizasyonla beraber, listeniz sürekli yenilenir.

Instagram’da Senkronizasyon Nasıl Yapılır?

Instagram’da rehberdeki kişiler nasıl bulunur bakımından senkronizasyon kolayca yapılabilir. Akıllı cihazdan yapılabilen bu işlem, oldukça pratiktir. Bunun için şu işlemler takip edilir;

 1. Instagram’a akıllı cihazdan giriş yapın.
 2. Eğer önceki oturumdan çıkmışsanız tekrar girin.
 3. Sağ alt köşeden profilinizi açın.
 4. Üstte sağ tarafta bulunan menü simgesini açın. Ardından en alttan ayarları seçin.
 5. Açılan ekranda hesabı seçin.
 6. Rehber senkronizasyonu bölümüne gelin.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, rehber bağlamayı devreye almadır.

Instagram Senkronizasyonu Devre Dışı Bırakma

Instagram rehberdeki kişileri bulma için bazı kullanıcılar, senkronizasyonu devre dışı bırakmayı tercih edebilir.  Bunun için aşağıdaki işlemleri yapmak yeterlidir;

 1. Instagram’a giriş yapın.
 2. Önceki oturumu kapatmışsanız tekrar girin.
 3. Sağ alttan profil hesabınıza girin.
 4. Üç nokta simgesine dokunarak, menüyü açın.
 5. Alt kısımda bulunan ayarları seçin.  Sonrasına hesaba dokunun.
 6. Rehber senkronizasyonu kısmına gelin.

Tüm bu işlemler ardından, rehberi bağla kısmı aktif olarak görüntülenir. Eğer bunu devre dışına aşırsanız, senkronizasyon da iptal olur.

Peki, Instagram rehberdeki kişiler beni görmesin için ne yapmanız gerekir? Burada yalnızca telefon numaranızı girmemeniz veya kaldırmanız gerekir. Böylece rehberinizde bulunan telefon numaranızı arasa da sonuca varamaz. Zira platform içerisine eklenmiş değildir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67