Instagram'da Profilime Kimler Bakmış Nasıl Öğrenirim?

Instagram'da Profilime Kimler Bakmış Nasıl Öğrenirim?

Profiline kim bakmış ne zaman bakmış kaç dakika bakmış platformdaki birçok üye tarafından merak edilir. Bunun farklı sebepleri olmakla beraber genellikle insanların hesabını kimlerin ziyaret ettiğini görmek istemesidir.

Instagram günümüzde milyonlarca üyeye sahiptir. Platformun popülerliği sebebiyle, her geçen gün yeni üyeler de kayıt olmaktadır. Her üyenin Instagram üzerine merak ettiği çok sayıda soru vardır. Bunlardan en önemlisi de profile kimlerin girdiğine yöneliktir.

Böyle bir şeyin gerçek olup olmadığı, yapılıp yapılmayacağı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki, profile bakılanlar görülebilir mi?

Instagram’da Profile Bakanlar Görülebilir Mi?

Profilime kim baktı Instagram oldukça popüler bir sorgudur. Gerek Instagram’ın her gün yeni özellikler getirmesi, gerekse platform üzerine hizmet veren web siteleri ve aplikasyonların çıkması profile girme durumu hakkında soruları da ön plana çıkarmaktadır.

Ancak Instagram bunun üzerine bir özellik sunmaz. Bu bilgi özel olduğu için paylaşmasını da yapmaz. Bu nedenle web sitelerine ve aplikasyonlara dikkatli şekilde yaklaşılmalıdır.

Instagram’da Profile Bakanlar Web Sitelerinden Görülebilir Mi?

Instagram profiline bakanlar nasıl görünür için insanların aklına gelen ilk seçeneklerden bir tanesi web siteleridir.

Instagram 2010 yılından bu yana hizmet vermektedir. Zamanla sunduğu özellikler gelişmiş, oldukça popüler olmuştur. Bu durum bazı web sitelerinin platforma yönelik farklı hizmetler vermesine de temel oluşturmuştur. Dolayısıyla birçok kişi profiline bakanları görme için sitenin mevcudiyeti her zaman merak edilir.

Ancak burada bahsettiğimiz üzere platform, söz konusu bilgiyi gizlilik nedeniyle paylaşmaz. Bu sebeple söz konusu bilginin gerçekliği soru işaretidir. Ek olarak bu tür siteler hizmet verebilmek için, Instagram kullanıcı adınız ve şifreniz de gerekir.

Zira kimin girdiğini göstermesi için hesabınızı incelemesi gerekir. Bu da tahmin edilebileceği üzere bilgileriniz istenmeyen ellere geçebileceği anlamına gelir. Eğer aynı şifreleri farklı yerlerde kullanıyorsanız büyük bir problem oluşur.

Dolayısıyla söz konusu sitelere dikkatli yaklaşmanız tavsiye edilir.

Instagram’da Profile Bakanları Aplikasyondan Görmek Mümkün Müdür?

Instagram’da profilime kimler bakmış nasıl öğrenirim için aplikasyonlar da diğer akla gelen seçenekler arasındadır. Akıllı telefonların gelişmesi ile beraber her geçen gün yeni uygulamalar tanıtılmaya başlamıştır.

Instagram’ın popüler olması, bu platforma yönelik farklı hizmetleri veren aplikasyonları da öne çıkarmıştır. Eğer profile bakanları görmek için uygulama arıyorsanız gerek Türkçe, gerekse İngilizce araştırma yaparak gerekli sonuçlara ulaşılabilir.

Ancak web sitelerinde olan durum burada da geçerlidir. Instagram bu bilgileri paylaşmadığı için gösterdiği bilgiler her zaman soru işaretidir. Ayrıca internet sitelerinde geçerli olan güvenlik sorunu burada da vardır. Aplikasyonlar da platformdaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi gerektirdiği için, bilgileriniz istenmeyen kişilere geçebilir. Dolayısıyla bu gibi durumlara karşı ehemmiyetli davranmanız önerilir.

Instagram Hikâyelere Bakanlar Nasıl Görülür?

Profiline kim bakmış ne zaman bakmış kaç dakika bakmış için deneyebileceğiniz dolaylı bir yöntem hikâyelerdir. Böylece sizi kimlerin takip ettiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Bunun için şu aşamalar takip edilmelidir;

  1. Instagram mobil açılır.
  2. Kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılır.
  3. Bakmak istediğiniz hikâye açılır.
  4. Alt kısımdan isimler üzerine dokunulur.

Bundan sonra tek yapmanız gereken listeyi incelemedir.  Burada bir sıralama mevcut olup rastgele değildir. Zira profil ile en fazla etkileşim kuranlara göre gösterilir. Etkileşimler de yorum, beğeni, hesap görüntüleme gibi durumlara göre belirlenir.

Dolayısıyla profilinize kimlerin baktığını görmek istiyorsanız dolaylı olarak hikâyeler tek yoldur. Ancak bunun da kesin olmadığı bilinmelidir. Zira Instagram bu bilgiyi paylaşmaz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67