İnstagram’da Nasıl Keşfete Düşerim?

İnstagram’da Nasıl Keşfete Düşerim?

İnstagram’ın sürekli olarak kendisini güncelleyen ve yenileyen bir uygulama olması algoritma ve yazılım konusunda da yeniliklere sahip olmasını zorunlu kılar. Bu kapsamda İnstagram’da keşfete çıkamıyorum gibi sorunların çözülebilmesi ve popüler olunabilmesi adına bazı yöntemler kullanılmaya uygundur.

Uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden biri olan keşfet, aynı zamanda daha fazla tanınır olarak popüler olmak adına da kullanılabilen nadide özelliklerin başında gelmektedir. Dolayısıyla kullanıcılar ürettikleri içeriklerin burada bulunabilmesi adına İnsagram’da keşfete çıkamıyorum şeklinde sitemlerde bulunur.

Bunula birlikte İnstagram’da keşfete çıkma için kullanılabilecek bazı özel yöntemler bulunduğu da belirtilmelidir. Dolayısıyla bu yöntemlerin kullanılması halinde İnstagram’da keşfete çıkamıyorum problemleri tarih olacak ve kısa sürede yüksek düzeyde popülerliğe erişim sağlanabilecektir.

İnstagram Keşfete Çıkamıyorum

İnstagram’da keşfete çıkamıyorum diyenler için bazı özel püf noktalara dikkat edilmesi halinde hak edilen ilginin görülmesi ve uygulamanın keşfet bölümüne aktif olarak düşülmesi mümkündür. Bu özel odak noktaları popüler olmak ve tanınırlığın artması adına oldukça belirleyicidir.

İnstagram’da keşfete çıkamıyorum diyenlerin özen göstermesi gereken püf noktalar şu şekildedir:

  • Oluşturulan içeriklerin yapısına özen gösterilmeli ve dikkat çekici içerikler üretilmelidir.
  • İçerikler üzerinde küçük oynamalar ve dokunuşlar yapmak etkili sonuçların alınmasını sağlayabilir.
  • Takipçilere karşı sorumlu davranılmalıdır ve gerekli açıklamalar etkili şekilde yapılmalıdır.
  • Atılan postların kaydedilmesi önemlidir. Bu noktada postların kaydedilmeye çalışılması gerekir.
  • Özen gösterilmesi gereken bir diğer durum da etiket kullanımıdır. Az ama doğru etiketlere yönelim gösterilmelidir.
  • Doğru zamanlarda içerik paylaşımında bulunmak keşfete düşme konusunda önemli avantajlar sağlar. Bu durum akıldan çıkarılmadan paylaşım yapılmalıdır.
  • Yorumlara ve geri bildirimlere özen gösterilmeli ve takipçilere gereken değer verilmelidir.

Gibi püf noktalara dikkat edilmesi halinde İnstagram’da keşfete çıkamıyorum sorununun üstesinden gelmek son derece kolay olacaktır.

Bunula birlikte akıldan çıkarılmaması gereken bir diğer mesele ise belirtilmiş olduğu gibi tüm sosyal medya platformlarında olduğu gibi uygulama kapsamında da bazı algoritmaların kullanılıyor olmasıdır. Dolayısıyla İnstagram keşfet algoritması hakkında doğru analiz yapılırsa etkili sonuçların alınması da oldukça olasıdır.

İnstagram Keşfet Algoritması

İnstagram keşfet algoritması belli başlı durumlar üzerine inşa edilmiştir ve şartların uygunluk taşıması halinde içeriklerin ön plana çıkmasını sağlar.

Belirtilmiş olduğu gibi İnstagram keşfet algoritması konusunda doğru analiz yapmak adına en temel belirleyici zamanlamadır. Dolayısıyla algoritmanın lehte kullanılabilmesi adına doğru zamanlamalarda ve düzenli olarak paylaşım yapmak kısa sürede popüler olmak için en temel yöntemdir.

Bunun dışında İnstagram keşfet algoritması sahip olduğu özel çalışma prensibi ile diğer kullanıcılara ilgi duydukları alanlarda içerikleri sunar. Dolayısıyla içerik üretirken keşfete çıkmak isteniliyorsa hedef kitlesi doğru şekilde analiz edilmeli ve bu kitle konsolide edilmelidir.

Keşfete Düştüğümü Nasıl Anlarım

İnstagram kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konuların başında şüphesiz Keşfete düştüğümü nasıl anlarım sorusu gelir ki buna cevap bulmak son derece zordur. Özellikle normal kullanıcılar için epey zordur fakat işletme hesabına sahip olan profiller için durum tam tersi işler.

Keşfete düştüğümü nasıl anlarım sorunusun işletme hesapları için cevabı son derece basittir. Uygulamada bulunan istatistikler bölümünde içeriklerin keşfet bölümüne yer alıp almadığına dair kesin sonuçlar belirgin bir şekilde bulunmaktadır.

İnstagram’da Keşfete Çıkma Hilesi

Uygulama kapsamında keşfet bölümünde yer almak adına kullanılacak ve çok sık kullanılan bir diğer yöntem de İnstagram’da keşfete çıkma hilesi olarak bilinen yöntemlerdir. Bu yöntemler inorganik olduğu için bazı olumsuz durumların yaşanabilmesine sebep olabileceğinden tavsiye edilmez.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67