Instagram’da Kullanıcı E-Postası Nasıl Bulunur?

Instagram’da Kullanıcı E-Postası Nasıl Bulunur?

Instagram kullanıcılarının cevabını en çok araştırdığı sorulardan birisi de, İnstagram’da kullanıcı e-postası nasıl bulunur? olmaktadır. Genellikle İnstagram’a kayıt olduktan sonra pek çok kişi üye olmalarını sağlayan e-mail adreslerini unutmaktadır. İnstagram’a üyelik işlemlerinde e-posta yoluyla üyelik sağlanabildiği gibi Facebook hesabı sayesinde de bu üyelik işlemleri yapılabilmektedir.

Instagram Kullanıcı E-Posta Bulma Yöntemi Nedir?

Facebook kullanılmadan yapılan İnstagram girişlerinde ise mutlaka bir e-mail adresi kullanmak gerekmektedir. Bu e-posta adresinin unutulduğu durumlarda ise yapılan bir kaç işlemle e-mail adresleri kolaylıkla bulunabilmektedir. E-postanın unutulduğu durumlarda İnstagram e-posta bulma programı gibi bazı uygulamalar bulunmakta olup, bu gibi programları kullanmak istemeyenler için ise en iyi yöntemlerden birisi, İnstagram kullanıcı adı ile şifre yenileme işlemi olmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Instagram e-posta adresini bulabilmek için ilk olarak İnstagram uygulamasının ana sayfasını açmak lazımdır.

Instagram ana sayfada yer alan üye girişi bölümüne tıklanmalıdır.

Üye giriş kısmının altında bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklanmalıdır.

Burada Instagram’ın yönlendirmeleri ile şifre talep ettikten sonra şifre yenileme için gönderilecek olan adresin ortasında ki harfler eksik olarak karşı tarafa bildirilmektedir.

Böylelikle İnstagram’a kayıt için kullanılan e-posta adresi harfler eksik olarak yazılsa da, hangi maille Instagram’a kayıt olunduğu kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Bunun dışında İnstagram profilleri açık olan kişilerin aboneleri, karşı tarafın e-posta adreslerini görebilmektedir. Bu gibi durumlarda unutulan e-posta adresini bulabilmek için bir arkadaş yardımı ile e-posta öğrenilebilmektedir. İnstagram kullanıcı profiline bakan kişi, kolaylıkla e-posta’nın ne olduğuna bakıp, bu e-postayı bulabilmektedir.

Bu gibi durumlarda bu tür işlemlerle uğraşmamak için yapılabilecek en iyi şey ise İnstagram’a kayıt olurken, e-posta unutma durumlarına karşı bunu bir yere not etmektedir. Bu sayede Instagram kayıt e-mail unutulsa bile, bu notlar sayesinde hemen hatırlanmaktadır.

Başkasına Ait Olan İnstagram Kullanıcı E-Posta Bulma Yöntemi Nedir?

Özellikle bir başka İnstagram profilinin zarar vermesi gibi durumlarda, Instagram kullanıcıları bu kişilere ait olan e-posta adreslerine ulaşmak istemektedirler. Bu gibi durumlarda yapılacak olan bir kaç basit işlemle başkasına ait olan İnstagram e-posta adresleri elde edilebilmektedir. Yine bu yöntemlerle kendi e-postalarını unutan kişilerde, bu e-postalara erişebilmektedirler. Uygulama içerisinde Instagram başkasının mailini görme işlemleri için ise şunlar yapılabilmektedir;

Site etiketlerini kullanmak

Intitle etiketi ile arama yapmak

Bağlantı adresleri yardımı ile arama yapmak

Instagram’da Kullanıcı E-Postasını Site Etiketlerini Kullanarak Bulmak

Başkasına ait olan e-postaların bulunması istendiğinde, bu yöntem en pratik olan yollardan birisi olmaktadır. Bunun için yapılması gereken ilk şey Google arama motorunu kullanmaktır. Bu yöntemi uygulamak içinse Google arama yerine site:instagram.com etiketini yazmak yeterli olmaktadır. Böylelikle Google ön belleğinde yer alan ve İnstagram’a ait olan tüm veriler ortaya çıkmış olmaktadır.

Instagram’da Kullanıcı E-Postasını Intitle Etiketi İle Arama Yaparak Bulmak

Intitle etiketi de, bir Instagram e-posta bulma aracı olup, yukarıda verilen etiketin sonuna intitle ekleyerek, yine Google arama motorunda arama yapılmaktadır. Bu sayede Instagram e-postalarla ilgili olan verilerde listenebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ise site:instagram.com adresinden sonra intitle etiketinin her zaman bitişik yazılması gerekliliği olmaktadır.

Instagram’da Kullanıcı E-Postasını Bağlantı Adresleri Yardımı İle Bulmak

Instagram e-postalarını bağlantı adresleri yardımı ile bulmak içinse, intitle etiketi yerine inurl yazmak gerekmektedir. Bu etiket yardımı ile de yine Google arama motoru üzerinden Instagram’a ait olan e-postaların url adreslerine ulaşılabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67