İnstagram’da Kişisel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram’da Kişisel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram’da Kişisel Hesaba Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram kişisel hesaba geçiş profesyonel hesaba sahip olan kişiler tarafından sorulur. Bilindiği gibi platform bu kapsamda içerik üretici ve işletme hesaplarına sahiptir. Bazı kullanıcılar profesyonel hesaba geçtiğinde, kişisele nasıl dönüleceğini karıştırabilir.

İnstagram günümüzde milyonlarca üyeye sahiptir. Global bir seviyeye ulaşmasının da etkisiyle iş yerleri adına bir satış yeri halini almıştır. Zira burada müşterilerine fazla masraf yapmadan, ürün-hizmet sunma mümkündür. Üstelik platform profesyonele geçerken bir ücret de istemez.

Bununla beraber işletme hesabına geçildikten sonra kullanıcıları yeni özelikleri olan, farklı bir yer karşılar. Dolayısıyla bunun nasıl kullanılacağı, tekrar kişisele geçmek istendiğinde ne yapılması gerektiği gibi merak edilen konular vardır. Peki, husus üzerine bilmeniz gerekenler neler?

İşletme Hesabı Nedir?

İşletme profili yeni açan veya açmayı düşünen pek çok kişi vardır. işletme hesabı diğer kullanıcılarla daha rahat iletişim imkânı sunan, sayfanızın istatistiklerinizi kolayca takip etmenizi sağlayan bir seçenektir.

İşletme Hesabına Nasıl Geçilir?

Peki, İnstagram işletme hesabına nasıl geçilir? Bunun için önce platformda normal üyelik açılır. Ayrıca Facebook üzerinde işletmenizin olması ve yönetici konumunda bulunmanız gerekir. Bu şartları sağladıktan sonra yapmanız gerekenler şöyledir;

 1. Akıllı cihazınız üzerinden İnstagram uygulamasını açın.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesaba girin.
 3. Sağ alt köşeden profil bölümünü açın.
 4. Sol üst kısımdaki simge aracılığıyla menüyü açın.
 5. Ayarlara dokunun. Ardından da işletme profilini seçin.
 6. Facebook üzerinde yöneticisi olduğunuz sayfa görünür. Sizden de buraya giriş yapmanız talep edilir.

Tüm bu işlemler ardından işletme hesabı oluşturulur. Sonrasında da hesap için diğer bilgiler girilir ve işlemler yapılır. Böylece İnstagram işletme hesabına geçiş kısa sürede tamamlanır.

İnstagram’da Kişisel Hesaba Geçme

Peki, İnstagram’da kişisel hesaba nasıl geçiş yapılır? İşletme hesabını oluşturup, tüm ayarları yaptıktan sonra diğer hesabınıza geçmek oldukça kolaydır. Eğer aşağıdaki maddeleri takip ederseniz, kısa süre içerisinde işlemleri bitirebilirsiniz;

 1. Akıllı telefondan mobil uygulamayı açın.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle İnstagram hesabınıza giriş yapın.
 3. Ekranın sağ alt köşesinden profil resminize dokunun.
 4. Profil ekranında sağ üst köşedeki çizgi simgesini seçin. Ardından ayarlara dokunun.
 5. Hesaplar bölümüne basın.
 6. “Kişisel hesaba geçiş yap” seçeneğini kullanın.

Sonrasında onay vermek için eskisine dön demek yeter. İnstagram işletme hesabına geçiş yapamıyorum diyorsanız, bu işlemler sonucunda hemen değiştirme yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken kişisel hesap her açıldığında, İnstagram üzerindeki istatistik verilerinin silindiğidir.

İşletme Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Peki, işletme hesabının özellikleri nelerdir? Hesabı açtığınızda hareketler bölümü size birçok konuda ayrıntılı bilgi verir;

 1. E-Posta Tıklamaları
 2. Profil Ziyaretleri
 3. Etkileşimler
 4. Kaydetmeler
 5. Yorumlar
 6. Beğeniler

Bunlardan her biri size farklı avantajlar sunar. Böylece işletme hesabınızı daha kolay yönetme imkânınız olur. Ancak kişisel ve işletme hesapları üzerine dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Hesap Değiştirme Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

İnstagram işletme hesabına geçiş kısa sürede yapılabilir. Aynı şey kişiselde de geçerlidir. Ancak hangisinde olduğunuzu karıştırıp, uygunsuz paylaşım yaparsanız platform spam yaptığınızı düşünebilir.

İki hesap sahibi birçok kullanıcı zaman zaman doğal olarak işletme hesabında olduğunu düşünüp, kişiselden ürün paylaşımları yapabilir. Bu durum tam tersi için de mümkündür. Ancak İnstagram bu durumu bir spam olarak kabul edebilir.

Bu da bir süre sonra kısıtlama almanıza neden olabilir. Dolayısıyla bir paylaşım yapmadan önce mutlaka hesap türünüz kontrol edilmelidir. Böylece istenmeyen sonuçlar önlenebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67