Instagram’da Keşfet Engeli Nasıl Çözülür?

Instagram’da Keşfet Engeli Nasıl Çözülür?

Dünyada en popüler sosyal mecralardan birisi olan İnstagram’da, kullanıcıların cevabını araştırdıkları soruların en başında İnstagram’da keşfet engeli nasıl çözülür? gelmektedir. İnstagram uygulamasında kullanıcı profillerinin daha hızlı abone toplamasını sağlayan ve kısa sürede İnstagram profillerinin tanınır olmasına yardımcı olan en önemli unsurlardan birisi de İnstagram’ın keşfet bölümü olmaktadır.

Bazı sebeplerden dolayı yani İnstagram algoritmasına ve yönetmeliğine aykırı olan durumlarda ise İnstagram kullanıcı profilleri keşfet engeline takılabilmektedir. İnstagram keşfet engelinin bir diğer bilinen adı da, Shadowban olmaktadır. İnstagram’da keşfet engeli yiyen kullanıcı profilleri keşfet kısmında çıkmamakta, böylece profillerinde paylaştığı gönderiler, fotoğraflar ve videolar bu engelden dolayı abone sayılarında da büyük düşüşler yaşanmaktadır.

Instagram Keşfet Engeli Neden Kaynaklanır?

İnstagram keşfet engeli, bazı İnstagram profillerinin uygunsuz ve İnstagram kullanıcı kurallarına aykırı olarak davranması sonucunda iki şekilde uygulanmaktadır. Buna bağlı olarak İnstagram keşfet engeli genellikle İnstagram algoritmasının, uygulama içerisinde aykırı bir hareket saptadığı zaman sistem tarafından atılan otomatik banlar olmaktadır.

Bunun dışında şikâyet sonucunda da İnstagram profilleri keşfet engeli alabilmektedir. Yasaklı ve İnstagram kurallarına uymayan davranışlar sonucunda alınan keşfet engeli, genel anlamı ile bir cezalandırma yöntemi olmaktadır. Keşfet engelinin alınmasına neden olan sebepler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

İnstagram topluluk kurallarınca yasak olan davranışlar ve paylaşımlar sergilemek

Spam tarzı hareketlerde bulunmak; yani spam halinde gönderi paylaşımları yapmak, spam olarak mesaj yollamak ve İnstagram uygulaması içerisinde seri bir şekilde başkalarını takip etmek gibi benzeri hareketler sonucunda da İnstagram kullanıcı profilleri keşfet engeli alabilmektedir.

İnstagram keşfet engelinin kaynaklandığı en büyük nedenlerden birisi de, uygulama içerisinde bazı kullanıcıların yaptığı uygunsuz paylaşımlar olmaktadır. Şiddet, cinsellik ya da vahşet gibi benzeri paylaşımlar, her zaman keşfet engeline takılmaktadır.

Keşfet engeli almanın bir başka nedeni de, yanlış bir şekilde kullanılan etiketlerdir. İnstagram profillerinde yapılan video, fotoğraf ya da hikâye paylaşımlarında gereksiz, alakasız ve çok sık kullanılan etiketler keşfet banı alınmasına neden olmaktadır.

Instagram Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, İnstagram keşfet engeli nasıl anlaşılır? olmaktadır. Bir İnstagram profilinin keşfet engeli yediği yapılan ufak bir test sonucunda kolaylıkla ortaya çıkmaktadır. İnstagram keşfet engeli alan kullanıcıların yaptığı paylaşımlar keşfet kısmına ve topluluk panosuna düşmemektedir. Bu nedenle keşfet engelini anlamanın en pratik yollarından birisi de, etiketli olarak yapılan bir gönderi ile bunun testini yapmaktadır. Paylaşılan etiketli gönderiyi, İnstagram keşfet bölümünde arayınca çıkmadığı zaman keşfet banı yenildiği kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Instagram Keşfet Engeli Kaldırma

Keşfet kısmında gönderilerin gözükmemesine neden olan Instagram keşfet engeli Kaldırma için yapılması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat edildiği zaman keşfet engeli kolaylıkla kalkabilmektedir. Keşfet engelleri çok büyük bir yanlış kullanımı içermedikçe, en fazla iki hafta kadar sürmektedir.

Keşfet engelini kaldırmayı çabuklaştırmak için eğer kullanılıyorsa beğeni botları, takipçi botları, yorum botları ve buna benzer her türlü uygulamayı bu engel süresince kullanmamak en doğru hareket olacaktır. Aynı zamanda İnstagram keşfet engeli yememek için organik paylaşımlar yapmak ve bot türünde uygulamalar ve yazılımlar kullanmamak daha sağlıklı bir yöntem olmaktadır.

Bunun dışında İnstagram keşfet engellini kaldırmak için dikkat edilmesi gereken bir başka nokta da etiket kullanımıdır. Keşfet engeli alındığı zaman yapılan paylaşımlarda etiket kullanımlarının uygun ve eksiksiz olarak yapılmasına dikkat etmek, keşfet engelinin daha çabuk kalkmasını sağlamaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67