İnstagram'da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram'da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta. Bu, İnstagram işletme hesabına geçiş 2020 durumunu da arttırıyor.

Platform, ilk çıktığı günden beri sürekli yükselme eğrisi göstermekte. Bu durum, teknolojik imkânların gelişmesiyle bir pazaryeri oluşturuyor.  İşletmelerin tek bir gönderiyle dünya çapına yayılması, büyük bir kazanç teklif ediyor.

Bu durum karşısında İnstagram, adeta teşvik edici imkânlar da sunmakta: işletme hesapları. Bu hesaplar, aynı zamanda “profesyonel hesap” adıyla da tanınmakta. İnstagram işletme hesabına geçme 2020, her geçen yıl artmakta.

Peki, bu geçiş nasıl yapılmakta? Hesabınızın profil kısmından yapacağınız birkaç ayarlama, size hemen bu hesaba döndürmekte.

İşletme Hesabı Ücretli Mi?

Pek çok işletme, İnstagram profesyonel hesap ücretli mi? Sorusunu merak etmekte. Zira sağladığı avantajlar nedeniyle ücretli olabileceğini çoğu kişi düşünüyor. Ancak platform, hesaba geçiş için ücret istememekte.

İşletme Hesabı Avantajları Neler?

İşletme hesabının tek avantajı ücret olmamakta. Bir meblağ ödenmemesi, işletmelere bedava bir pazar anlamı taşıyor. Yani burada yapacağın satımlardan kazandığınız para, tamamen size kalmakta. Platform, size adeta milyonlarca müşteriye ulaşma fırsatı vermekte.

İşletme Hesabı Özellikleri Neler?

İnstagram profesyonel hesap özellikleri arasında bahsedilebilecek çok sayıda konu bulunmakta. Hesap, ticari amaç taşıması nedeniyle farklı nitelikler taşımakta. Bunlardan biri hikâyelere link ekleme.

Eğer hesabınızda minimum 10 bin takipçi mevcutsa, platform link ekleme izni vermekte. Böylece istediğiniz site, link olarak eklemek sizin elinizde. İlk olarak 10 bin takipçi çok gelebilir; ancak başarılı bir profesyonel hesap gerekli sayısı kısa sürede elde etmekte.

Diğer bir özellik ise hazır cevaplar. Her işletme, kullanıcılar tarafından çok sayıda soru almakta. Dolayısıyla web siteleri, “SSS” kısmında bunları ve cevaplarını vermekte. Kullanıcılar buraya bakıp, sorusunu sormadan cevap almakta. Böylece firmalar, soru yağmurundan bir nebze de olsa kurtulmakta.

Hazır cevaplar, İnstagram profesyonel hesap özellikleri içinde en kullanışlı olanlardan. Eğer çok sayıda mesaj almak istemiyorsanız, en sık sorulan cevaplara hazır sorular hazırlamak mümkün.

Her işletme, reklâmı önemsemekte. Dolayısıyla İnstagram, işletmelere reklâm oluşturma izni sağlamakta. Bunun için reklâm hesabı gerekmekte. Bu da 5-10 dakika gibi bir zaman almakta. Ardından platform, reklâma tıklama başına fiyat sunmakta.

İşletme hesabının bir diğer özelliği ise telefo numarası ve e-posta adresi ekleme. İletişim aracı koymak, müşterilerinizin size daha hızlı erişmesini sağlamakta. Böylece olası müşterilerinizden daha fazla verim almanız mümkün.

İşletme Hesabına Geçme

İnstagram işletme hesabına geçme 2020 için şu yolları takip etmeniz gerekmekte;

  1. İnstagram hesabınıza giriş yapın,
  2. Sağ alt menüden, profilinizi açın,
  3. Sağ üstte yer alan, üç çizgiye tıklayın,
  4. Açılan menüde, ayarlara dokunun,
  5. Hesap sekmesine tıklayın,
  6. Ekranı aşağı kaydırıp, “profesyonel hesaba geçiş yap” butonuna dokunun.

Sonrasında İnstagram, size bilgilendirme ekranı sunmakta. Burada hangi yeni özelliklerin, kullanıma sunulduğu yazıyor.

Bu ekranı “devam” butonu ile geçtikten sonra, Facebook hesabınız ile bağlantı yapılmakta. Eşitlemeler yapılınca, her iki platformda eş zamanlı reklâm içeriği yapılabilmekte. Bunun için Facebook sayfanızda “yönetici” konumunda olmanız gerekmekte.

İşlemleri tamamlayınca, platform sizden kategorinizi seçmenizi istiyor. Bunlardan hangisi sizi tam anlamıyla tanımlıyorsa, bunu seçmeniz gerekmekte. Zira hesabınız, bunun altında görünmekte.

Son olarak adres, e-posta ve telefon bilgilerinizi ekledikten sonra, “bitti” butonu tüm işlemleri tamamlamakta.

İnstagram işletme hesabı kapatma, profesyonel hesaba geçişin bir tekrarı niteliği taşımakta. Zira aynı yere gelip, yalnızca kişisel hesaba döndürmeniz gerekmekte.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67