Instagram'da Hesap Açamıyorum Nasıl Hesap Açılır?

Instagram'da Hesap Açamıyorum Nasıl Hesap Açılır?

İnstagram artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi. Akıllı telefonları ilk aldığımız gibi uygulama marketine girip ilk indirdiğimiz şey İnstagram oluyor. İnstagramda hesabı nasıl açılır konusu da en çok merak edilen konulardan biridir.

Bir fotoğraf paylaşma uygulamasının tüm dünyayı bu kadar etkileyen bir uygulamaya dönüşmesi gerçekten çok büyük bir başarı. Dünya çapında en çok kullanıcıya sahip olan dijital dünya uygulamalarından biri İnstagramdır.

İnstagram üzerinde sadece fotoğraf paylaşımı değil arkadaşlarda edinilebilir. Bu alanı bir iş sahası olarak görüp para kazanabilir ve kariyerinizi bu alana doğru çevirebilirsiniz. Bunların hepsini yapabileceğiniz tek şey bir uygulamadır.

Pandemi dönemi ile birlikte en çok insanların kullandığı sosyal medya platformlarından biri olarak yer aldığı gibi ayrıca artık hayattaki her şeyi İnstagram üzerinden yapabileceğimiz de görmüş olduk. Bütün insanlar tek bir uygulama üzerinden haberleşmeyi sağladığı gibi ayrıca dünyadaki tüm olup biten haberleri de yine tek uygulama üzerinden yayabildiler.

İnstagram'ın gücü günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri İnstagramdır. Hem iOS hem de Android olan cep telefonlarına bu uygulamayı indirebileceğiniz gibi bilgisayardan instagrama giriş yapmak mümkündür. Fakat şöyle bir sorun var ki İnstagram’ın kendi kullanıcılarına tarayıcı ve uygulama aracı ile sunduğu özellikler bir değildir.

Bu yüzden bir uygulama üzerinden kullandığınız İnstagram kadar iyi ve verimli alacağınız bir başka tarayıcı yoktur. İnstagram'a bilgisayar veya telefon tarayıcılarından giriş yapan kullanıcıların uygulamadaki DM özelliği kullanılmamaktadır. Bu yüzden İnstagram'a giriş yöntemleri arasında tarayıcı üzerinden pratik bir şekilde girmeyi sağlayan sitelerde vardır.

İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer ki Instagram'da hesap açmayı düşünüyorsanız ya da halihazırda farklı bir hesabınız olsa bile yeni bir hesap açmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken iki farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemler şunlardır;

Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda Play Store üzerine indirme gerçekleşir.

iOS işletim sistemine sahip Apple telefonlarında ise App store marketlerine İnstagram uygulaması indirilmektedir. Bu uygulamalar üzerinden de hesap oluşturmanız gerekmektedir.

Bir diğer başka yöntem ise internet bağlantısı aracılığı ile birlikte İnstagram'ı web sitesine giriş yapmak ve tarayıcı üzerinden İnstagram hesabınıza oluşturabiliyorsunuz.

İnstagram hesabını silmek için ise farklı bir yöntem mevcuttur.

Cep Telefonu Ya Da Tablet Üzerinden İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Eğer ki akıllı cihaz üzerinden İnstagram hesabı açmak istiyorsanız öncelikle İnstagram uygulaması indirmeniz gerekmektedir. Eğer ki Android işletim sistemine sahip olan bir akıllı cihazdan Instagram'ı indirmeniz gereken yer Android yani Play Store kısmıdır.

İşletim sistemine sahip olan akıllı cihazlardan indireceğiniz yerse App Store marketleridir. İnstagram uygulamasını indirme işleminiz tamamlandıktan sonra İnstagram hesabınızı açmanız için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

Telefonunuza indirdiğimiz İnstagram uygulaması ikonuna dokunarak uygulamayı açmanız gerekmektedir.

Uygulama açılması ile birlikte ekranda yer alacak hesabın yok mu butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Ardından gelen yeni ekranda ise e-posta adresi veya telefon numarası ile kaydol seçeneklerine birine dokunmanız gerekmektedir.

Bir sonraki aşamaya geçtiğinizde ise İnstagram'da yeni bir hesap açma işlemleri gerçekleştirin.

Ekran karşınıza gelmeye başlayacaktır. Bu ekranın bir satırında yer alan halihazırda kullandığınız bir cep telefon numarası veya e-posta adresi girme işlemi yapılacaktır.

İkinci satır da yer alan şeyse isim ve soy isminizi bilgisine girilmektedir.

Üçüncü satırda ise İnstagram hesabınız için kullanacağınız kullanıcı adınızı yazmanız gerekmektedir.

Dördüncü satırda ise şifrenizi belirledikten sonra kaydol butonuna basmanız gerekmektedir ve bu şekilde İnstagram hesabını kolaylıkla açmış olacaksınız.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67