İnstagram’da Hesap Açamıyorum, Nasıl Çözebilirim?

İnstagram’da Hesap Açamıyorum, Nasıl Çözebilirim?

İnstagram’a giremiyorum 2021 gibi aramalar özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılan sosyal medya alanlarından birisi olan İnstagram için sıklıkla sorulmaktadır. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana oldukça hızlı bir şekilde ilerleme gösteren ve milyonlarca kullanıcı sayısına erişen İnstagram uygulaması; hem takipçilerine kendi ilgi alanlarına özel keşfet alanı sunması hem de görsel paylaşımlara imkan tanıyan bir yapıya sahip olması nedeniyle oldukça yoğun bir şekilde takip edilmektedir.

Dünya çapında çok sayıda kişinin takip ettiği Instagram uygulamasına katılmak isteyen kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Aynı zamanda bu alanda merak edilen pek çok içerik de araştırılmaktadır. Örneğin İnstagram’da hesap açılamadığı durumlarda çözüm yolu aranmaktadır. Peki İnstagram hesabı açılamadığı durumlarda ne yapılmalı ve nasıl bir yol izlenmelidir? Yazımızın devamında İnstagram hesabını açamıyorum diyenler için adım adım uygulamalı şekilde çözüm yollarını değerlendireceğiz.

İnstagram Hesabı Açılmadığında Diğer Çözüm Yolları

İnstagram hesabı farklı nedenlere dayalı olarak sorun verebilir ve hesap açma işlemi kısmında zorluk yaşanabilir. Şimdi İnstagram hesabı açılmasında sorun yaratabilecek ve kontrol edilmesi gereken ayrıntıları inceleyelim:

Öncelikle İnstagram hesabı açılması noktasında sıkıntı yaşandığı durumda akla ilk olarak internet bağlantısı gelmelidir. En genel nedenlerden başlamak ve burun kontrolü yaparak ilerlemekte fayda vardır. Çünkü sorun çok basit bir şeyden kaynaklanıyor olabilir ve ayrıntılarla zaman kaybetmeye gerek yoktur. En genel ve yaygın sebep internetin bağlı gibi göründüğü durumlarda aslında sinyalin zayıf olmasından dolayı ya da kesinti nedeniyle bağlantı kurulamamasıdır.

Bilindiği gibi artık bilgisayar üzerinden yapılan birçok işlemde internet kullanımı gerekmektedir. Elbette İnstagram hesabı açmak için de internet bağlantısına ihtiyaç vardır ve gerektiğinde modemin reset tuşu yardımıyla kapatılıp açılması ve bağlı olup olmadığının kontrol edilmesi, sinyalini anlamak açısından önemlidir.

Bir diğer hesap açma sorunu ise konum durumu nedeniyle olabilir. Konum olarak hareket halinde olunduğu durumda ya da iyi çekmeyen bir bölgede yine internet kalitesi olumsuz etkileneceği için bağlantı sorunu burada da devreye girebilir. Üyelik işlemin yapılmamasının sebeplerinden birisi olarak da konum sebebi gösterilebilir.

İnstagram hesap hatası vermesinin ve bir türlü hesap açılmanın sebeplerinden ve aynı zamanda çözüm yollarından bir diğer olarak saat ve tarih kontrolü yapılabilir. Eğer internet bağlantısını kopabildiği bir konumda değilseniz ya da bağlantımız da herhangi farklı bir sorun yoksa tarih ve saat kontrolü ilk akla gelen çözüm yollarından birisidir.

Saat ve tarih ayarlarını bu değerleri göstermesinin yanı sıra farklı işlevleri de bulunmaktadır. Örnek olarak geçmiş ve yanlış bir tarih ile internete giriş yapılamaz. Bu nedenle İnstagram hesabı açma noktasında da tarih ve saat ayarlarının doğruluğu önemli olabilir ve kontrolü sağlanmalıdır.

İnstagram Hesabı Açmak İçin Diğer Çözüm Yolları

Burada dikkat edilmesi gereken ve pek çok kişinin atladığı bir konu olan uygulamaya doğrudan kaydolma ön plana çıkmaktadır. Yani 3. uygulamalar tarafından ya da internet sitesi aracılığıyla İnstagram uygulamasına erişmek yerine, doğrudan uygulama bünyesinde giriş yapmak İnstagram hesabı açma sorununun giderilmesini sağlayabilir.

Bildiğin çözüm yolu önerisi ise sorun yaşanan kısmı parola veya kullanıcı adı olduğu durumlarda uygulanır. Türkçe karakterler dahil olmak üzere bazı semboller uygulama dahilinde kullanıcı adı yada şifre olarak kabul edilmemektedir. Bu nedenle üyelik gerçekleştirilemiyor olabilir. Aynı zamanda daha önce alınmış bir kullanıcı adının alanı da mümkün olmayacağı için bu nedenle de sorun yaşanıyor olabilir ve farklı kullanıcı adı girilmesi uygulama tarafından talep edilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67