İnstagram’da Gizli Hesapları Görme

İnstagram’da Gizli Hesapları Görme

İnstagram uygulaması her geçen gün dünya çapında en çok tercih edilen sosyal medya platformu olmanın hakkını vermektedir. Bu kapsamda sürekli olarak kendisini güncelleyen uygulama gizli profillere de izin verir. İnstagram’da gizli hesap görme ise kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başındadır. Bilineceği üzere sürekli olarak güncelleme yapan uygulama yenilikçi yönetim politikası ile pek çok farklı alternatifi kullanıcıları ile düzenli olarak buluşturur.

Başlangıç olarak fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan İnstagram günümüzde pek çok farklı amaç için de kullanılabilmektedir. Bu bağlamda bazı kullanıcılar hesaplarını gizler ve bu hesaplara takip edilmeden ulaşım sağlamak imkansız hale gelir. Bu tarz durumlarda ise kullanıcılar İnstagram’da kapalı hesap görme için bazı özel yöntemlere başvurmaktadır.

Uygulamanın ilk zamanlarda İnstagram kapalı hesap görme işlemleri için kullanılabilecek bazı özel yöntemler bulunuyor olmasının yanı sıra günümüzde uygulama yenilikçi yönetim politikası nedeniyle bu tarz boşlukların önüne geçmiştir. Buna karşın hali hazırda kullanılabilecek bazı özel yöntemlerde bulunur.

Takip Etmeden Profil Görme

Takip etmeden profil görme işlemleri için önceden uygulamanın PC versiyonu üzerinden giriş yaparak arama bölümüne kullanıcının ismini yazmak yeterliydi. Bu işlem sonrasında yapılan bir dizi başka işlem ile takip edilmediği halde gizli hesaplara ulaşmak mümkündü.

Takip etmeden profil görme işlemi için kullanıcılar PC’den uygulamaya giriş yaptıktan sonra kullanıcıyı bulup daha fazla görüntüleme seçeneğine tıklar ve kullanıcının paylaştığı bütün içeriklere erişim sağlayabilmekteydi. Günümüzde ise şartlar değişiklik gösterdi.

Uygulama içerisinde kapalı hesapların görülebilmesi adına takip etmeden profili görme seçeneğinin bilgisayar üzerinden aktif olarak kullanıldığının farkında olan İnstagram, hemen bu boşluğu gidererek kullanıcılarının gizlilik ve güvenlik kaygısını da giderdi.

İnstagram’da Kapalı Hesapları Görme

Belirtilen yöntemin dışında İnstagram kullanıcılarının takip etmediği halde kapalı hesaba sahip diğer kullanıcıların profillerini görebilme yöntemi de bulunmaktadır. Bu kapsamda İnstagram’da kapalı hesapları görme özelliğini kullanabilmek adına biraz risk alınması gerekir.

İnstagram’da kapalı hesapları görme önceden olduğu gibi organik yollarla artık yapılamadığından uygulamayı kullanan ve kapalı hesaplara erişim sağlamak isteyenler çeşitli robotlar, yazılımlar ve uygulamalar üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

Bu noktada İnstagram’da kapalı hesapları görme uygulaması olarak tanıtılan ve bazı uygulama marketlerinden indirilebilen yazılımların üçüncü parti yazılımlar olduğu ve belli başlı güvenlik risklerinin oluşmasına sebebiyet verebileceği belirtilmelidir.

Özellikle kapalı hesap sahip olan diğer kullanıcılardan gelen takip isteklerinde bu kullanıcıların kim olduğunu anlamak adına profillerin ziyaret edilmesi kritik bir öneme sahiptir. Bu noktada belirtilmiş olduğu gibi maalesef İnstagram kapalı hesapları görme için organik yöntem bulunmaz.

İnstagram’da Kapalı Hesapları Görme Sitesi

İnstagram’da kapalı hesapları görme sitesi adıyla hizmet veren web siteleri de bazı güvenlik ihlallerinin ortaya çıkmasına sebep olabileceğinden hesapların çalınması ya da başkalarının eline geçmesi mümkündür.

Dolayısıyla İnstagram’da kapalı hesapları görme sitesi ya da siteleri yerine gizli profile sahip olan kullanıcıların profillerine erişim sağlayabilmek adına kullanılması gereken tek yöntem mesaj atılmasıdır. Diğer kullanıcıya mesaj atılarak takipçi isteğinin onaylanması ve böylelikle gizli profile giriş izinin alınması gerekir.

Özel İnstagram Profil Görüntüleyici

Özel İnstagram profil görüntüleyici gibi uygulamalar ya da yazılımlar da belirtilmiş olduğu gibi son derece güvenlik ihlallerinin oluşmasına uygun yazılımlardır. Dolayısıyla bu tarz uygulamalara ya da yazılımlara başvurulması, hesabınızın kapatılması veya başkalarının eline geçmesi gibi durumlara sebebiyet verebilmesinin yanı sıra uygulamaya giriş yapılan cihazın da zarar görmesine neden olabilmektedir.


Yorum Yap



widget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67