Instagram’da Etiket Kullanımının Önemi

Instagram’da Etiket Kullanımının Önemi

 

Her sosyal medyada olduğu gibi Instagram hashtag kullanımı da mevcuttur. Böylece kullanıcılar kendilerini takip etmeyen çok sayıda kullanıcıya hitap edebilir.

Ancak birçok kişi oldukça yanlış bir düşünce olarak bunların yeterli etkiyi göstermeyeceğini düşünür. Bununla beraber doğru ve yerinde etiket kullanımı, Instagram’da sizi geliştirmek için büyük bir adım demektir.

Burada yapılan en büyük hata, popüler olan her etiketi kullanmaktır. Ancak konuyla alakalı değilse, Instagram bunu güzel karşılamaz. Örnek olarak bir edebiyata dair bir paylaşım yaparak popüler spor etiketlerini kullanmışsanız bir ceza almanız oldukça olasıdır.

Dolayısıyla etiketleri kullanırken, öncelikle paylaşım ile ilgili olanları kontrol etmeniz gerekir. Böylece daha olumlu sonuçlar da alınabilir. Aynı zamanda gönderilerinizin etkileşimi arttrmak için instagram etkileşim satın al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Instagram’da Etiket Kullanımı Takipçileri Arttırır Mı?

Instagram içerisinde pek çok kişi daha fazla kişiye hitap etmeye çalışır. Bunun farklı nedenleri olsa da işletme hesapları müşterilerini arttırarak daha fazla kazanç sağlamak, standart hesaplar ise fenomen olmak için gerçekleştirir.

Eğer bunu sağlamak istiyorsanız, doğru bir etiket kullanımı büyük bir fırsat sunmaktadır. İlgi çekici paylaşımlarınız varsa ve arzu ettiğiniz kitleye hashtag ile ulaştırırsanız, takipçi artış hızınızı yükseltebilirsiniz.

Bunun en büyük nedeni, ilgili etiketi takip eden kişilerin, kaliteli paylaşım yapan bir hesabı kaçırmak istememesidir. Zira takip etmeden sayfa yenilirse sizi tekrar keşfetmesi neredeyse imkânsızdır. Bu nedenle hızlı şekilde aboneliğe alır.

Instagram’da Etiket Kullanımı Beğenileri Arttırır Mı?

Instagram’da birçok kişi beğenilerini arttırmak ister. Zira daha fazla etkileşime sahip olmak, hesabın ne kadar beğenildiğini gösteren bir etmendir. Bunu arttırmak istiyorsanız, temel olarak gören kişi sayısını yükseltmeniz gerekir.

Bunun için Instagram etiket 2021 için popüler olan seçenekleri kullanmak, sizlere bu imkânı sağlar. Zira etiketler birçok kullanıcı tarafından takip edilir. İnsanlar beğendikleri bir gönderinin sahibi sadece takip etmedikleri için, beğeniler de bırakır. Böylece gerek yeni paylaştıklarınıza, gerekse önceki gönderilerinize etkileşim almanız mümkündür.

Ancak burada paylaşımlarınızın kaliteli paylaşımlar yapılmalıdır. Zira bir kişi paylaşımı görse de, kaliteli değilse üzerinde herhangi bir işlem yapmaz.

Instagram’da Kaç Etiket Kullanılmalıdır?

Instagram genel hatlarıyla incelendiğinde, birçok kişinin etiketlerden yararlandığı görülür. Ne var ki birçok kişi farklı konular üzerinde hataya düşer. Bunlardan bir tanesi kaç tane kullanıldığına yöneliktir.

Burada platform, her kullanıcıya paylaşım başına 30 adet etiket kullanma izni verir. Eğer 10 taneyle sınırlı bırakırsanız, bu sadece sizin dezavantajınızadır. Zira 20 tane daha koyarsanız, sınırı aşmadığınız için Instagram size herhangi bir ceza uygulamaz.

Bununla beraber 31. hashtag eklemek, öncelikle görünmemesine sebep olur. Ayrıca Instagram konu hakkında daha dikkatli olmanız için size kısıtlama verme yöntemine başvurabilir. Bunun sonucunda etiket verememe dâhil farklı limitlemeler mevcuttur.

Instagram’da Hangi Etiketler Kullanılmalıdır?

Instagram’da daha fazla görülmek istiyorsanız, popüler ve aktif etiketleri kullanmanız gerekir. Ancak bunun anlamı kesinlikle  #love, #like, #tbt gibi milyonlarca kişi tarafından kullanılan seçenekleri uygulamak değildir.

Zira konu etiketi Instagram içerisinde bunlar her ne kadar milyonlarca kişiye hitap etse de, aynı zamanda milyonlarca paylaşıma sahiptir. Gerek teorik, gerekse pratik anlamda kaliteli bir paylaşım bile burada görüntülenmez. Nitekim sayı yükseldikçe gönderiniz de alta düşer.

Ancak bunun çözümü de oldukça pratiktir. Daha düşük sayıda takip edilen popüler etiketler her ne kadar dezavantajlı olarak görülse de, aslında büyük bir fırsat sunar.  Zira paylaşımlarınızın burada fark edilmesi daha büyük bir olasılıktır.

Böylece kaliteli paylaşımınız da beğeni, takipçi alabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67