Instagram’da En Popüler Etiketler

Instagram’da En Popüler Etiketler

En popüler hashtag Instagram’da paylaşımlarınızı daha fazla kişiye gönderme olanağı tanımaktadır. Fotoğraf ve video paylaşma üzerine kurulan platform, her kullanıcıya birbirini takip etme fırsatı sunmaktadır.

Eğer popüler olma gibi amaçlarınız bulunuyorsa, bir paylaşımınızın kaç kişi tarafından görüleceği sadece takipçi sayınızla sınırlı olacaktır. Daha fazla kişiye ulaşarak tanınırlığınızı yükseltmek istiyorsanız, etiketler size büyük olanaklar tanımaktadır.

Şayet doğru bir şekilde kullanırsanız, en yüksek verimi almanız mümkündür. Instagram bu bakımdan her kullanıcıya bir paylaşımda maksimum 30 etiket kullanım hakkı tanımaktadır. Eğer bu sayısı geçerseniz hesabınızın kısıtlanması olasıdır. Dolayısıyla kişilerin bu konuda dikkat etmesi gerekmektedir.

Doğru kullandığınız etiketler, bir hesap sizi takip etmese bile paylaşımınızı görmesine, beğenmesine hatta sizi takip etmesine yardımcı olabilir.

Instagram Etiketlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Etiket yaparken dikkat edilmesi gerekenler Instagram

Instagram günümüzde en popüler sosyal medya platformları arasında bulunmaktadır. Bu nedenle birçok kullanıcı etiket kullanımı gibi durumlarda nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmemelidir. Böylece kısa sürede sonra platform tarafından kısıtlama alınmasına neden olmaktadır.

Hashtag seçerken nelere dikkat edilmeli bu nedenle oldukça önemlidir. Zira 30 etiket haricinde de önemsenmesi gereken husus vardır. Bunlardan biri, paylaşım ile etiketin uyumlu olmasıdır. Platform tarafında kullanılan botlar, bu konuya özen göstermektedir.

Eğer bu konuda bir uyuşmazlık bulunuyorsa, yine kısıtlama almanız, hatta paylaşımınızın silinmesi olasıdır. Buna ek olarak uyumsuz kullandığınız bir etikette, kişiler o konuya ilgi duymayacağı için istediğiniz etkiyi yapmayabilir.

Ayrıca güncel olarak hangi etiketlerin geçerli olduğu da araştırılmalıdır. Instagram hashtag 2020 gibi konular artık geçmiş olabileceği için, size minimum fayda sunabilir. Ancak 2021 yılında en güncel olanlara bakmak, istediğiniz sonuçlara yardımcı olacaktır.

Instagram 2021 Güncel Etiketler

Instagram büyük ve sürekli gelişen bir yapıya sahiptir. Bu durum platform içindeki trendlerin de duruma uyum sağlamasına neden olmaktadır. Dolayısıyla güncel etiketler her yıl değişiklik gösterebilmektedir.

Eğer bir paylaşımın en iyi sonucu vermesini istiyorsanız, Instagram hashtag Türkçe 2021 gibi konulara özen göstermeniz gerekir. Bu konuda seçenekleriniz oldukça fazla olup bazıları şu şekildedir;

 1. #hayat
 2. #bendenbirkare
 3. #hayatandandanibarettir
 4. #bugununkaresi
 5. #bugungunlerden
 6. #durdur_zamani
 7. #mekanim
 8. #instasyon
 9. #candostu
 10. #aniyakala
 11. #hayatinrenkleri
 12. #hayatsokaklarda
 13. #hayatakarken
 14. #foto
 15. #objektifimden
 16. #mutluluk
 17. #buhaftabu

Bu seçenekler Instagram popüler hashtag Türkçe için kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır. Ancak Türkçe etiketler tahmin edilebileceği üzere başta Türkiye olmak üzere, sadece Türkçe konuşan ülkeler tarafından görüntülenme almanıza yardım edecektir. Eğer yabancı hesaplardan da takip almak istiyorsanız, şu gibi etiketler de kullanılmalıdır;

 1. #like4like
 2. #followme
 3. #picoftheday
 4. #follow
 5. #art
 6. #instadaily
 7. #repost
 8. #friends
 9. #nature
 10. #fun
 11. #girl
 12. #style
 13. #smile
 14. #food
 15. #likeforlike
 16. #family
 17. #instalike
 18. #travel
 19. #fitness
 20. #summer
 21. #me
 22. #love
 23. #instagood
 24. #photooftheday

Bu etiketler paylaşımlarınızı global olarak tanıtmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca arzu ederseniz şehirler ile alakalı etkiler de kullanıbilir.

Instagram’da Hayvanlarla İlgili Etiketler

Instagram’da hayvan dostlarımız üzerine paylaşımlar yapıyorsanız ve maksimum sonuçları almak istiyorsanız, özellikle bu tür fotoğrafları, videoları görmek isteyen kullanıcılara erişmeniz gerekmektedir. Böylece alacağınız sonuçlar daha iyi olacaktır.

Buna sadece kişisel hesaplar dahil değildir. Eğer bir petshop hesabınız varsa ya da veterinerseniz, kullanabileceğiniz seçenekler arasındadır. Bunlar oldukça geniş olup en popülerleri şu şekildedir;

 1. #dog
 2. #cat
 3. #dogsofinstagram
 4. #catsofinsatagram
 5. #puppy
 6. #dogs
 7. #cats
 8. #pet
 9. #dogstagram
 10. #catstagram
 11. #instadog
 12. #animals
 13. #pets

Bunları kullanırken de paylaşımın, etiketle uyumlu olmasına uyum göstermeniz gerekir. Hesabınızda sadece hayvan dostlarımıza yer verseniz bile, yaptığınız bir paylaşım değişik konudaysa kısıtlama alabilirsiniz. Ayrıca en fazla kaç hashtag sorusunun cevabı 30 olduğu için bunu aşmamanız da şarttır.

Instagram Sanat ile İlgili Etiketler

Instagram’da birçok kişi sanat üzerine hesaplar bulundurmaktadır. Eğer resim, çizim yapıyorsanız ya da mimarsanız, bunları kullanarak paylaşımlarınızı daha yukarılara taşımanız mümkündür. Bunun yanı sıra el yapımı ürünler imal ediyorsanız, kullanabileceğiniz seçenekler vardır. En popüler hashtag arasında bunlarla alakalı şunlar kullanılabilir;

 1. #art
 2. #design
 3. #handmade
 4. #artist
 5. #drawing
 6. #illustration
 7. #architecture
 8. #vintage
 9. #artwork
 10. #sketch
 11. #painting
 12. #interiordesign
 13. #picture
 14. #color
 15. #kpop
 16. #homemade
 17. #jewelry
 18. #draw
 19. #creative
 20. #arte
 21. #instaart
 22. #digitalart
 23. #aesthetic

Bu tür etiketler sadece kişisel hesabında sanat kategorisinde paylaşım yapanlar tarafından kullanılmamaktadır. Eğer profesyonel hesabınız varsa da tercih edilebilir.

Instagram’da Güzellik, Fitness ve Spor İle İlgili Etiketler

Instagram’da güzellik, fitness ve spor ile ilgili bir hesabınız bulunuyorsa kullanmanız gereken en popüler etiketler farklıdır. Bunlar tıpkı diğer konularda olduğu gibi normal ve profesyonel hesaplar tarafından kullanılabilmektedir. Eğer bir güzellik salonunuz varsa veya kozmetik ürünlerini konu alıyorsanız, şu etiketleri kullanabilirsiniz;

 1. #beauty
 2. #makeup
 3. #hair
 4. #nails
 5. #makeupartist
 6. #nailsart
 7. #hairstyle

Eğer fitness ve spor konulu paylaşımlar yapıyorsanız, şu gibi etiketleri tercih edebilirsiniz;

 1. #fitness
 2. #gym
 3. #workout
 4. #fit
 5. #fitfam
 6. #bodybuilding
 7. #training
 8. #nike
 9. #fitnessmotivation
 10. #sport
 11. #yoga
 12. #hiphop
 13. #football
 14. #fitinspo
 15. #running
 16. #dance

Bu gibi seçenekleri tercih ederseniz, en popüler etiketler ile daha geniş yankılar uyandırabilirsiniz.

Instagram’da Yemek ile İlgili Etiketler

Yemek ile ilgili etiketler Instagram

Instagram hesabınız yemeklere yönelik paylaşımlar yapıyorsa ya da herhangi bir paylaşımınız yemekler üzerineyse, kullanmanız gereken etiketler farklıdır. En popüler hashtag için bu konuda şu gibi seçenekler tercih edilebilir;

 1. #food
 2. #instafood
 3. #foodie
 4. #yummy
 5. #dilicious
 6. #sweet
 7. #vegan
 8. #breakfast
 9. #cake
 10. #chocolate
 11. #lunch
 12. #healthyfood
 13. #yum
 14. #foodstagram
 15. #dinner
 16. #coffee

Eğer bu gibi etiketlerden yararlanırsanız, paylaşımlarınız daha fazla kişiye ulaşabilir. Böylece video ve fotoğraflarınızın etkileşimlerini arttırabilir, takipçi alabilirsiniz. Böylece hesabınızı daha da aktif duruma geçirebilirsiniz.

Instagram’da Doğa ile İlgili Etiketler

Instagram’da doğa ile ilgili paylaşımlar popüler olarak yapılmaktadır. Eğer bu tür gönderilerinizin daha çok kişiye hitap etmesini istiyorsanız ya da hesabınız doğa ile alakalı paylaşımlar yapıyorsa, tercih edebileceğiniz çok sayıda etiket bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde verilebilir;

 1. #nature
 2. #summer
 3. #sunset
 4. #beach
 5. #sun
 6. #sky
 7. #flower
 8. #mountains
 9. #view
 10. #water
 11. #naturelovers
 12. #sunshine
 13. #natural
 14. #sunrise
 15. #ocean
 16. #sea

Bu gibi seçenekler ile doğa paylaşımlarını takip eden kişilere kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

Instagram’da Fotoğrafçılıkla Alakalı Etiketler

Instagram fotoğraf ve video paylaşımını konu edinen bir sosyal medya platformudur. Bu nedenle fotoğrafçılık ile ilgili paylaşımlar yapıyorsanız, en popüler hashtag olarak kullanmanız gereken seçenekler farklılaşmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde gösterilebilir;

 1. #photooftheday
 2. #photography
 3. #photo
 4. #vsco
 5. #vsocam

Bu gibi etiketleri kullanırsanız, Instagram takipçi hashtag 2021 ile en iyi sonuçları alabilirsiniz. Eğer Sosyalat.com adresini ziyaret ederseniz, konuyla alakalı daha geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67