Instagram'da En İyi İnstagram Efektleri

Instagram'da En İyi İnstagram Efektleri

İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, en iyi İnstagram efektleri olmaktadır. Dünya genelinde 2021 yılı verilerine göre, yaklaşık olarak bir milyarın üstünde kullanıcıya sahip olan İnstagram uygulamasında yapılan paylaşımların daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilmek için İnstagram efektlerini kullanmakta büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle uygulama üzerinde kullanılan efektlerle yapılan İnstagram paylaşımları daha dikkat çekici ve güzel bir hale gelmektedir.

En İyi İnstagram Efekt Çeşitleri Nelerdir?

İnstagram efektleri ile uygulama üzerinde yapılan paylaşımlar daha iyi bir hale gelmekte, bu sayede daha çok kişi tarafından beğenilip, yorum alabilmektedir. İnstagram uygulamasında yapılan fotoğraf paylaşımlarında birçok farklı efekt kullanılabilmektedir. İnstagram profilinin hızlı bir şekilde gelişebilmesini sağlayan en iyi İnstagram efekt çeşitleri ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Tokyo İnstagram Efekti

Prism Light İnstagram Efekti

Sutro İnstagram Efekti

Glitter İnstagram Efekti

Oslo İnstagram Efekti

Sunglasses İnstagram Efekti

Tokyo İnstagram Efekti

İnstagram uygulamasında kullanımı en çok tercih edilen Tokyo İnstagram efekti ile paylaşılacak olan bütün renkli fotoğraflar siyah beyaz olabilmektedir. Fotoğraf paylaşımlarında nostaljik bir görüntü elde edilmesini sağlayan Tokyo efektiyle, aynı zamanda istenilen renk oynamaları da pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Prism Light İnstagram Efekti

Prism Light İnstagram efekti, Instagram efektleri arasında en iyilerinden birisi olup, özellikle manzara fotoğraflarına İnstagram uygulamasında paylaşmadan önce gökkuşağı eklemek mümkün olmaktadır. Prism Light İnstagram efekti ile karanlık olan fotoğraflara bile göz alıcı güzellikte olan gökkuşağı simgeleri eklenebilmektedir.

Sutro İnstagram Efekti

Manzara efektleri arasında en kaliteli görüntülerin en edilmesini sağlayan Sutro İnstagram efekti ile fotoğraf renkleri, arzu edilen şekilde koyulaştırılabilmekte ve bulut gibi manzara ayrıntıları da, İnstagram fotoğraflarına eklenebilmektedir.

Glitter İnstagram Efekti

Glitter İnstagram efekti, Instagram yüz filtreleri içerisinde en çok tercih edilen efekt çeşitlerinden birisi olup, bu efektle bütün fotoğraflara ve görüntülere parıltılı yıldız yağmurları eklenebilmektedir. En sevilen efektler arasında en üst sıralarda bulunan Glitter efekti ile portre ve diğer fotoğraf kategorilerinin hepsi başka bir boyutta olan bir güzelliğe erişebilmektedir.

Oslo İnstagram Efekti

Oslo İnstagram efekti, özellikle özçekim yani selfie fotoğraflar için en çok kullanılan efektlerden birisi olmaktadır. Oslo efekti ile bütün selfie fotoğraflar üzerinde cilt tonu ayarlamaları istenildiği gibi yapılmaktadır. Aynı zamanda Oslo İnstagram efekti ile özçekim fotoğraflarında ki kontrast ayarları da en iyi şekilde olabilmektedir.  Oslo efekti sadece özçekim fotoğraflarında değil, yemek fotoğrafları içinde kullanımı en çok tercih edilen efektlerden birisi olmaktadır.

Sunglasses İnstagram Efekti

En eğlenceli İnstagram efektlerinden birisi olan Sunglasses ile İnstagram uygulamasında paylaşılacak fotoğraflara nostaljik modellere sahip birbirinden farklı gözlükler eklenebilmektedir. Sunglasses İnstagram efekti ile eklenebilen bu gözlüklerle, çok farklı ve ilginç fotoğraflar elde edilebilmektedir.

İnstagram Uygulamasında Efekt Kaydetme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasında sık kullanılan efektleri kaydetme şansı da bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde efekt kullanımı daha pratik bir hale dönüşmektedir. Bu bağlamda İnstagram efekt kaydetme işlemi için şu adımların sırasıyla takip edilmesi gerekmektedir;

İnstagram uygulamasında bir efekti kaydetmek için öncelikle ön izleme yaparken efekt adına tıklanmalıdır.

Daha sonra açılan pencerede yer alan Efekti kaydet seceneğine basılmalıdır.

Bu işlemden sonra sık kullanılan efekt kaydedilmiş olmaktadır.

Kaydedilen bu efektlerin bulunduğu yer ise deklanşör simgesinin solunda olmaktadır.

Bu efekt kaldırılmak istendiği zaman, yukarıdaki adımların aynısının tekrarlanması ve efekti sil demek yeterli olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67