İnstagram'da DM Alımı Nasıl Kapatılır?

İnstagram'da DM Alımı Nasıl Kapatılır?

İnstagram’da DM alımı nasıl kapatılır? İnstagram kullanıcılara ilk sunulduğu günden sonra birçok kişi arasında sevilmiştir. Platformun birçok özelliği olmakla beraber, biri de üyeleri arasında hızlı bir iletişim sunmasıdır.

İnstagram üyeleri DM özelliği ile iki takipçinin birbirine mesaj göndermesine izin verir. Ayrıca birbirini takip etmeyenler de mesaj gönderebilir. Böylece dünyanın herhangi bir yerindeki iki üye, saniyeler içerisinde haberleşebilir.

Ancak bazı durumlarda DM kapatma tercih edilebilir. Eğer kullanıcılar çok rahatsız ediliyorsa veya mesaj gelmesini istemiyorsa, ayarlar kısmından düzenleme yapabilir. Peki, bu işlemi nasıl yapabilirsiniz?

İnstagram DM Nedir?

İnstagram DM nedir? Platforma her geçen gün birçok kişi kayıt olur. Dolayısıyla herkesin yaygın olarak bildiği bazı özellikler, bir kesime yabancıdır. Direct Message olarak da bilinen DM de bunlardan biridir. Eğer birine mesaj atmak istiyorsanız, kısa sürede iletişim başlatmanız mümkündür. Mesaj atmak için şunlar yapılmalıdır;

  1. İnstagram mobil’e giriş yapın.
  2. Eğer hesabınızdan çıkış yapmışsanız, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  3. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan DM simgesine dokunun.
  4. Ardından mesaj göndermek kişiyi seçin. Aynı zamanda profil sekmenizden takip ettiğiniz bir kişinin profilini açarak da mesaj atmanız mümkündür.

Attığınız mesaj anında karşı tarafa iletilir. Sonrasında karşı tarafın cevap vermesini beklemek gerekir.

İnstagram DM Neden Kapatılır?

İnstagram DM isteği kapatma neden yapılır? Günümüzde birçok kişi DM isteğini kapatmayı tercih eder. Bunun birçok nedeni vardır. İlk sebep, kişilerin kendilerini takip etmeyen insanlardan, mesaj almak istememesidir.

İkinci bir neden de birden fazla kişi tarafından rahatsız edilme durumudur. Eğer engelleme sonuç vermiyorsa, mesajları kapatma sıkça tercih edilir.

Bununla beraber birkaç kişi tarafından rahatsız ediliyorsanız, engelleme yapmak daha kısa sürede çözüm sunabilir. Eğer İnstagram’da tanınmak istiyorsanız, DM mesajlarını kapatmama önerebilir. Zira başkalarının size ulaşamaması, popüler olmanızı yavaşlatabilir. Bunun yerine engellemek daha etkili sonuç verebilir.

İnstagram’da DM Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram takip etmeyenlerin mesaj atmasını engelleme kolay bir şekilde yapılır. Böylece arkadaş listenizde bulunmayan kişiler, size mesaj atamaz. Eğer daha önce bu ayarları yapmamışsanız, şu işlemleri tek tek uygulamak yeterlidir;

  1. İlk olarak İnstagram’a akıllı telefondan’dan girmeniz gerekir.
  2. Eğer önceki girişinizde çıkış yapmışsanız, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  3. Sağ alt tarafta yer alan profil sekmesinden, hesap sayfanızı açın.
  4. Sağ üstte bulunan üç çizgi simgesine dokunun.
  5. En altta yer alan “ayarlar” kısmına dokunun.
  6. Ardından “bildirim” alanına gelin.

Tüm bu işlemlerden sonra, karşınızda bazı seçenekler gelir. Arasından “Direct Mesajları” yazısını bularak, üzerine dokunun. Sonrasında ekranda mesaj istekleri ve mesajlar gibi başlıklar görülür. Altında da açık – kapalı seçenekleri vardır. Eğer kapatırsanız, mesaj alımını engelleyebilirsiniz.

Eğer geri açmak istiyorsanız da aynı işlemleri tersine uygulamak yeterlidir. Ancak burada “kapalı” durumda olan seçenek, “açık” şekilde bırakılmalıdır.

İnstagram’da Engelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram mesaj ayarları 2020 tüm bu işlemler ardından tamamlanır. Ancak popüler olmak istiyorsanız, tanınma amacınız varsa hayranlarınız da size böylece ulaşamaz. Dolayısıyla takipçi ve beğeni kaybı gibi durumlar yaşanabilir.

Böyle durumlarda size rahatsızlık veren kişileri engellemek, daha kısa ve hızlı çözümler sunar. Bunun öncelikle size mesaj atan kişinin profilini açmanız gerekir. Ardından ekranın sağ üst köşesine bakıldığında üç nokta işareti görülür. Buna dokunulduğunda gelen sayfada “engelle” seçeneği görülebilir. Buna dokunduktan sonra ilgili kişi mesaj atamaz.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67