Instagram’da Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

Instagram’da Birinin Beni Engellediğini Nasıl Anlarım?

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de, İnstagram’da birinin beni engellediğini nasıl anlarım? olmaktadır. İnstagram kurulduğu günden bu yana, kullanıcılarının uygulamayı daha rahat ve verimli bir şekilde kullanabilmesi için kendisini sürekli güncellemekte ve bu yeni özellikleri üyelerinin kullanımına sunmaktadır.

İnstagram’ın en sevilen özelliklerinden birisi de, gizlilik ve güvenlik ayarları olmaktadır. Bu İnstagram gizlilik ve güvenlik ayarları sayesinde istenilmeyen İnstagram kullanıcıları engellenebilmekte ya da İnstagram kullanıcı hesapları sadece belli kişilere açık olacak halde düzenlenebilmektedir. bu nedenle bazı İnstagram kullanıcıları, kendilerini kimlerin engellediği merak etmekte ve bu konuda araştırma yapmaktadır.

İnstagram’da Engellendiğinin Anlama Yolu Nedir?

Tüm dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram uygulamasında, istenilen diğer İnstagram kullanıcıları engellenebilmektedir. İnstagram bu özelliği kullanıcıların birbirlerinden rahatsız olduğu durumlarda devreye sokabilmeleri için geliştirmiş bulunmaktadır.

Bu özellik sayesinde rahatsızlık veren ya da İnstagram paylaşımlarını görmesi istenmeyen kişiler kolaylıkla engellenmektedir. Bu açıdan İnstagram kullanıcıları, onları hangi kişilerin engellediğini merak etmektedirler. Bu bağlamda İnstagram’da engellenmeyi anlama yöntemi için yapılması gereken ise şunlar olmaktadır;

İnstagram’da birinin engel attığını öğrenebilmek için yapılması gereken ilk şey, İnstagram hesabına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapmaktadır.

İnstagram uygulamasına girdikten sonra sizi engellediğini düşünülen İnstagram kullanıcı adının arama kısmına yazılması gerekmektedir.

Arama sonuçlarında hiç bir sonuç çıkmadığı zaman bu kişinin size engel attığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Çünkü engel atan kişi engeli yiyen kişide kesinlikle arama sonuçlarında çıkmamaktadır.

Arama sonuçlarında engel attığı düşünülen İnstagram kullanıcısının tespiti, yukarıda anlatıldığı gibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yöntemden tam olarak engel atıldığını öğrenebilmek için bir arkadaşın İnstagram hesabından da aynı aramanın yapılması, daha sağlıklı bir sonuç alınmasını sağlamaktadır.

Bunun nedeni ise arama sonuçlarında bir İnstagram kullanıcısının çıkmaması, bazen engel atma yüzünden değil, o kişinin İnstagram hesabını silmesinden ya da kapatmasından da kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle ek olarak bu kontrolün yapılması, durumun tam olarak anlaşılmasına daha iyi yardımcı olmaktadır.

Aynı zamanda bazı engelleme durumlarında öğrenmenin bir diğer yolu da, engel atan kişinin profilini açınca henüz hiç gönderi yok yazısının çıkması da olmaktadır. Bu yazının anlamı ise o kişinin karşı tarafa engel attığını kolay yoldan kanıtlamaktadır. İnstagram’da atılan bu kişi engellerini ise sadece engeli atan kişi kaldırabilmekte olup, İnstagram yönetimi bile bu konuda hiç bir şekilde bir çözüm sunmamaktadır.

İnstagram Hikaye Engelleri Nasıl Anlaşılır?

İnstagram uygulamasında kullanıcılar, paylaştıkları hikâye bölümünde de kişilere özel engellemeler yapabilmektedirler. Bu engelleme ile sadece İnstagram kullanıcısının paylaştığı hikâyeler gözükmemektedir. Engel atan İnstagram kullanıcısının hesabında paylaştığı videolar ve fotoğraflar ise engeli yiyen kişi tarafından görülebilmektedirler. Sadece hikâye engeli yiyen kişilerin bunu anlaması için ise yapması gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;

Öncelikle İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılması gerekmektedir.

İnstagram’a giriş sağladıktan sonra hikâye engeli attığı düşünülen kişinin hesabına, başka bir İnstagram kullanıcısının hesabından bakılması sağlanmalıdır.

Diğer İnstagram kullanıcısı bu hikâyeleri görüyorsa, hikâye engeli yendiği kolaylıkla anlaşılmaktadır.

Hikâye engeli yendiğini anlamanın bir diğer yolu ise engel attığı düşünülen kişinin profiline girilerek anlaşılmaktadır.

Engel attığı düşünülen kişinin İnstagram profilinde daha önce görülen hikâyelerin silinmiş olması durumunda, yine bu kişinin İnstagram hikâye engeli attığı kolaylıkla belli olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67