İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Silebilirim?

İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Silebilirim?

İnstagram, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan bir platformdur. İnstagram toplu beğeni, yorum yapma, arkadaşlarla paylaşma gibi çeşitli seçenekleri mevcuttur. Platform temel olarak fotoğraf ve video paylaşımı üstüne kuruludur. Ancak güncellemeler ile beraber hikâye, reels videoları ve IGTV de eklenmiştir.

İnstagram kulllanıcıları, sevdikleri bir paylaşıma beğeni bırakabilmektedir. Bu durum, hem beğendiklerini göstermekte, hem de karşı tarafın etkileşimini arttırmaktadır.  Bununla beraber bir süre sonra insanlar, artık eski gönderilerini beğenmiyor olabilir. Bunun için İnstagram like kaldırma yapılmaktadır.

Aynı zaman insanlar, bazen farklı bir kullanıcının beğenisini kaldırmak da istemektedir. Platform içerisinde bunların hepsi için uygun yöntemler bulunmaktadır. İnstagram’da beğendiklerimi nasıl silebilirim diyorsanız, bunu ayarlar kısmından kolayca yapmanız mümkündür.

İnstagram’da Başkasının Beğenisini Nasıl Silerim?

İnstagram beğenileri kaldırma, yalnızca kendi beğenileriniz için geçerli değildir. Eğer istemediğiniz bir kişiden beğeni almışsanız ve onunla iletişime geçip beğeni kaldırmasını talep edemiyorsanız, uygun yöntemler vardır.

Ancak bunu yapmak için karşı tarafı engellemeniz gereklidir. Lâkin bu durum yalnızca istediğiniz fotoğraftan beğenilerin kaldırılmasını sağlamaz. Size bıraktığı tüm beğeniler silinir ve sizinle iletişim kurması engellenir. Sizi takipten otomatik olarak çıkar. Bu nedenle devam etmeden önce emin olmanız gerekmektedir.

Bir kişiyi engellemek için, öncelikle akıllı telefonun, İnstagram uygulamasına girmeniz gereklidir. Sağ alt köşede bulunan profil sekmesi, size hesabınızı açmaktadır. Buraya gelince takip ettiğiniz kişilerin listesini açmanız yeterlidir.

Ardından beğenisini silmek istediğiniz kişinin hesabına gelerek, üstüne dokunarak profilini açmanız gerekmektedir. Bu noktadan sonra tek yapmanız gereken, sağ üst köşede bulunan simgelerden, kişiyi engellemektir.

Sonrasında kişinin size tüm ulaşımı, yorum ve beğenileri, platform tarafından silinecektir. Eğer beğeni yükseltmeye çalışıyorsanız, işlem tüm gönderilerinizde düşmeye neden olacaktır. Siz karşı tarafın engelini kaldırmadıkça, mesaj atmasının veya beğenmesinin imkânı yoktur.

İnstagram Kendi Beğenilerimi Nasıl Silerim?

İnstagram içerisinde her kullanıcı, çok sayıda gönderi beğenmektedir. Bunlar hesap açıldığı ilk günden itibaren, yüzlerce paylaşıma ulaşabilir. Ancak çoğu kişi yıllar önce beğendiği gönderileri artık sevmediği için kaldırma taraftarıdır.

İnstagram like kaldırma, bunun için vardır. Kullanıcılar bir gönderiyi ne zaman beğenirse beğensin, kaldırabilmektedir. Dolayısıyla henüz yapılan bir gönderiye beğeni bırakmışsanız, kaldırmanız için beklemeniz gereken bir süre yoktur.

Peki, bunun için ne yapabilirsiniz? İnstagram uygulamasına girdikten sonra, sağ altta bulunan resimden, profilinizi açmanız gereklidir.

Ardından yapmanız gereken sağ üst köşede, alt alta üç çizgi şeklinde simgeye dokunup, menüye erişim sağlamaktır. Burada en altta ayarlar vardır. Buraya dokunup, hesap kategorisine dokunmanız gereklidir.

Karşınıza gelecek ekranda yazan “beğendiğin gönderiler”, hesabınızın ilk günden, bu yana tüm beğenilerini saklar. Buna dokunursanız, yıllar önce yaptığınız tüm beğeniden, saniyeler öncesindeki etkileşiminize kadar görmeniz mümkündür.

İnstagram beğenileri kaldırma için herhangi bir gönderiye dokunmak, ilgili hesabın o gönderisini açacaktır. Ardından aktif olan kırmızı kalp işaretine bir kez dokunup, beğeni kaldırmak mümkündür. Ancak iki kere dokunmak önce kaldırmaya, ardından yeniden beğenmeye neden olacaktır.

İnstagram Gönderi Silme Programı

Peki, toplu beğeni silme programı var mı? İnstagram’a ek olarak kullanılabilecek çok sayıda araç vardır. Bu araçlar, farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Eğer silmek istediğiniz birden fazla like varsa ve tek tek uğraşmak istemiyorsanız, programlar yardımcınız olabilir.

Bunun için internette bulunan İnstagram beğendiğim gönderileri toplu silme programı gibi seçenekler, size yardımcı olacaktır. Ancak kullanmadan önce bu programların hesabınıza erişim gereği olduğu bilinmelidir. Eğer izin vermek istemiyorsanız, program kullanılamamaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67