İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm?

İnstagram'da Beğendiklerimi Nasıl Görürüm?

İnstagram platformu, sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan platform olmuştur ve gittikçe artmaktadır. İnstagram üzerinden insanlar özel anlarını paylaşabilir ve hatta yeni dönemde alışveriş yapabilir. Firmalar ve hobi amaçlı ürün satarak hizmet veren insanlarda bu platform üzerinde toplanmaktadır. İnstagram üzerinde, insanlar birbirlerinin paylaşımlarını beğenebilir.

Beğenme özelliği ve bunun yanında yorum yapmak gibi çeşitli seçenekler mevcuttur, bu seçenekler fotoğraf ve video paylaşımların üzerine kuruludur. İnstagram da beğendiklerimi nasıl görebilirim diyen bireylere ve aynı zamanda beğendiklerini silmek isteyenler için yapmanızı gerektirecek bazı şeyler bulunmaktadır.

İnstagram da Beğendiklerimi Nasıl Görebilirim

İnstagram da beğendiklerimi nasıl görebilirim, konusunda platform üzerinde uygun bir yöntem bulunmaktadır. İnstagram beğenilerini görmek için izlenecek adımlar şu şekildedir,

  1. Telefon üzerinden İnstagram uygulamasına giriş yapılır.
  2. Profilinize giriş yaparak hesap ayarları sekmesine giriş yapılır.
  3. Açılan bölüm ile beraber ‘’Beğendiğin Gönderiler’’ bölümüne giriş yapılır.
  4. Beğenilen tüm gönderiler karşınıza çıkacaktır.

İnstagram üzerinden beğenilerinizi bu adımlar ile görebilirsiniz. Beğendiğiniz tüm İnstagram gönderilerini, videoları ve fotoğraflarınızı görebilir. İstiyorsanız İnstagramda beğendiklerimi silme adımlarını izleyebilirsiniz.

İnstagramda Beğendiklerimi Silme

İnstagram platformunda beğendiklerinizi silebilirsiniz. Bunun için İnstagramda beğendiklerimi silme adımlarını izlemeniz gerekir. İnstagramda beğendiklerinizi silmek için önce beğendiğiniz gönderileri bulmanız gerekir sonrasında ise beğendiğiniz gönderilere tıklayarak kalp işaretine basmanız gereklidir. Kalp işaretine bastığınız zaman beğenilen gönderi geri alınır.

Beğenilen gönderi ve aynı zamanda fotoğrafları videolara yaptığınız beğenileri silme işlemi yapabilirsiniz. Videolarda beğeninizi sildiğiniz zaman video görülmesi kaybolmaz. Sadece beğeniniz geri alınmaktadır. İnstagram beğendiğim gönderileri toplu silme özelliği henüz mevcut değildir. Bu işlemi gerçekleştirebileceğini iddia eden uygulamalara güvenmemenizi öneririz. İnstagram toplu beğeni silme sitesi gibi platformlara asla güvenmeyiniz.

İnstagram Birinin Beğendiklerini Görme

İnstagram birinin beğendiklerini görme eski zamanda bu mümkündü. Ama yeni güncellemeler sayesinde İnstagram’ın bu özelliği artık bulunmamaktadır. Ayrıca yakın zamanda İnstagramda beğenileri görme özelliği kalkma olasılığı bulunmaktadır. İnstagram da başkasının beğenileri görme gibi özellikler şu anlık İnstagrama geri gelme olasılığı bulunmamaktadır.

İnstagram Beğendiklerim Gözükmüyor

İnstagram üzerinde en çok yaşanılan sıkıntılardan biride İnstagram beğendiklerim gözükmüyor sorunudur. İnstagram kullanan birçok insan bu soruna çözüm bulmakta zorlanmaktadır. İnstagram beğenileriniz gözükmüyor ise pek çok sebebi olabilir. Bunlardan bazıları şu şekildedir,

  1. İnstagram üzerinden paylaşılan gönderi silinmiş olabilir.
  2. Beğenilen gönderilerin olduğu hesap tamamen silinmiş olabilir.
  3. Beğenilen gönderinin olduğu hesap sizi engellemiş olabilir.
  4. Beğenilen gönderinin olduğu hesap, hesabını gizliye almış olabilir. Bu durumda gönderiyi görebilmek için hesabı takip etmeniz gerekir.

Bu sebeplerden dolayı beğenilen İnstagram gönderileri gözükmeme ihtimali bulunmaktadır.

İnstagram Beğendiğim Gönderiler Bilgisayar Üzerinden Görmek

İnstagram beğendiğim gönderiler bilgisayar üzerinden görülmez fakat kaydedilenler bölümü bilgisayar üzerinden rahatlıkla görülmektedir. Bunun için,

Sağ üstte bulunan profil resminizin olduğu butona tıklamanız ve ‘’kaydedildi’’ sekmesine tıklamanız yeterlidir. Burada kayıt ettiğiniz fotoğrafları, videolara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Fakat kaydedilenler gönderiler görünmüyor ise gönderiler kaldırılmış, hesap gizlenmiş veya hesap tarafından engel yeme ihtimaliniz bulunmaktadır.

İnstagram Gönderisinde Başkasının Beğenisini Kaldırmak

İnstagram üzerinden paylaşılan gönderide başkasının beğenisini kaldırmak mümkün. Bunun için herhangi birinin beğenisini kaldırmak istiyorsanız öncelikle o kişinin profiline girmelisiniz. Sonrasında ekranın sağ üst köşesinde üç adet üst üste bir şekilde duran butona tıklıyoruz.

Buton çıktıktan sonra ‘’kişiyi engelle’’ butonuna bastığınız zaman, kişinin yapmış olduğu beğeni kalkmış oluyor. Sonra isteğe bağlı engeli kaldırabilirsiniz. Engeli kaldırma işlemini yaptığınız zaman yapılan beğeni geri gelmez. Engeli kaldırmak için profil kısmından ‘’engellemeyi kaldır’’ butonuna basıyorsunuz. Bu sayede engeli kaldırmış oluyorsunuz.

 

 

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67