İnstagram'a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

İnstagram'a Uzun Video Nasıl Yüklenir?

İnstagram’a uzun video nasıl yüklenir özellikle video süresi yetersiz gelen kişiler tarafından tercih edilir. Birçok kişi normal video süresinde istediklerini yapamadıkların şikâyet eder.

İnstagram fotoğraf ve video paylaşma seçenekleriyle ilk gününden bu yana büyük bir popülerlik yakalamıştır. Dolayısıyla her geçen gün birçok kişi üyelik açar. Böylece neredeyse tüm özellikler, bazı kullanıcılar tarafından bilinmez.

Dolayısıyla videoların nasıl çekileceği de oldukça önemli bir sorudur. Peki, İnstagram video süresi uzatma nasıl yapılır?

İnstagram’da Video Paylaşma

İnstagram’da yeni kullanıcıların merak ettiği çok sayıda soru vardır. Bunlardan biri de İnstagram video yükleme olur. Eğer hangi işlemleri takip etmeniz gerektiğini merak ediyorsanız, şu işlemleri yapmanız gerekir;

 1. Akıllı telefondan İnstagram mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. Şayet hesabınızdan çıkış yapmışsanız, tekrar girin.
 3. Ekranda gördüğünüz artı simgesine dokunun. Ardından da gönderi bölümüne geçin.
 4. Telefondan video yüklemek amacıyla video tercihinde bulunun.
 5. Eğer yeni bir video çekmek istiyorsanız, telefon kütüphanesinin üst kısmında kamera sembolüne dokunun.
 6. Kayıt için yuvarlak simgesine dokunun. Eğer durdurmak istiyorsanız, parmağı butondan çekin.
 7. Kameralar arasında geçiş yapmak istiyorsanız, ilgili simgeye dokunun.

Tüm bu işlemler ardından video çekmeniz mümkündür. Sonrasında kaydederek ya da yükleme yaparak, paylaşabilirsiniz. Öncesinde de filtre uygulama, açıklama ve konum ekleyebilirsiniz. Ancak bilgisayardan video çekimi ya da yüklemesi yapılmaz.

İnstagram Uzun Video Yükleme

İnstagram hikâye uzun video yükleme nasıl yapılır? Birçok kullanıcı standart videolarının yeterli olmadığından şikâyet eder. Bunun nedenlerinden biri de nasıl uzatabileceklerini bilmemesidir. Özellikle yeni kullanıcılar, detaylı inceleme yapmadığı için tüm seçeneklerin farkında bulunmayabilir.

Peki, hikâyelere 15 saniyeden uzun video nasıl yüklenir? Platform burada kullanıcılara 1 dakikalık seçenek de sunar. Tek yapmanız gereken video çekerken ayarlardan seçim yapmadır. Şayet 1 dakikadan da uzun videolar istiyorsanız, bunun için bazı püf noktalar da bulunur.

İnstagram 1 Dakikadan Uzun Videolar

İnstagram video süresi uzatma 1 dakikadan nasıl olur oldukça önemli sorular arasındadır. Zira birçok kullanıcı 1 dakika seçeneği de yetersiz görür. Bunun için deneyebileceğiniz bazı püf noktalar vardır. Böylece videoyu 1 dakikadan daha uzun paylaşabilirsiniz.

Peki, bu nasıl yapılır? Örneğin 10 dakikalık bir video çekmek istiyorsanız, birer dakikalık 10 video çekip, farklı isimlerle adlandırarak yüklemeniz mümkündür. Böylece istediğiniz videoyu elde edebilirsiniz.

Ancak yüklemeden önce herhangi bir problem olmadığını, geçişlerin mükemmel olduğunu teyit etmeniz gerekir. Ayrıca her videoda bulunan filtreler de birbiriyle uyumlu olmalıdır. Küçük bir uyumsuzluk bile izleyenler arasında güzel karşılanmayabilir. Dolayısıyla istediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz.

Eğer İnstagram video süresini 1 dakikadan uzatma kararı alırsa, bu husustaki duyuruyu da yapar. Eğer hikâyelerde uzun videolar eklemek istiyorsanız, yine aynı seçeneği kullanmanız mümkündür.

İnstagram IGTV Video Yükleme

Peki, İnstagram IGTV video yükleme nasıl yapılır? IGTV İnstagram’ın en çok kullanılan özellikleri arasında yer alır. Yeni kullanıcılar tarafından da sevilerek tercih edilir. Ancak videoların nasıl yükleneceği bazen sorun olabilir.

Peki, videolarınızı IGTV’ye nasıl yüklersiniz? Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki maddeleri takip etmektir;

 1. İnstagram mobil uygulamasına girin.
 2. Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
 3. Sağ alt köşeden profilinizi açın.
 4. Sol üst taraftan artı işaretine dokunun. Ardından da IGTV videosunu seçin. Sonrasında video tercihi yapın.

Bu işlemler ardından tek yapmanız gereken başlık ve açıklama girmedir. Ardından paylaş diyerek göndermeniz mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67