Instagram’a Kaydolamıyorum [Çözüldü]

Instagram’a Kaydolamıyorum [Çözüldü]

Birçok kişi Instagram’da yeni bir profil açmaya çalışırken Instagram’a kaydolamıyorum sorunu ile karşılaşır. Bunun nedeni yalnızca bir değil, birden fazla sorun da olabilmektedir.

Kişiler profillerini açmaya çalışırken “Üzgünüz, hesabın oluşturulurken bir sorun oluştu. Tekrar dene.” Yazısı ile karşılaşabilirler. Birden fazla yöntem deneyip de her zaman aynı sonucu alan kişiler de ne yapacaklarını bilemezler. Bazen kişiler Facebook hesapları ile bağlantılı olarak Instagram açmak ister ancak bir türlü yapamazlar.

Zaten böyle bir hesap var yazısı ile karşılaşan kişiler de, şifremi unuttum alanına girdiklerinde aktif hesap bulunamadı yazısı ile karşılaşabilirler. Bu ve bunun gibi birçok sorun Instagram hesabı olurken meydana gelebilmektedir. Kişiler bu gibi durumlarda aşağıdaki yöntemleri uygulayabilir ve kendilerine yeni bir Instagram profilini kolaylıkla oluşturabilirler. Instagram’a kaydolmak için uygulanabilecek yöntemler yazımız içerisinde yer almaktadır.

Telefon ve Saatin Güncel Olması

Instagram’a kaydolmaya çalışılan cihazın telefon ve saat bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. Güncel olmayan bilgiler ile telefon sosyal medya ile eşleşemez. Bu nedenle de üyelik işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilememektedir.

Instagram Uygulaması ya da Sitesi Kullanılmalıdır

Resmi Instagram platformunun ya kendi internet sitesi ya da orijinal uygulamasının kullanılması gerekmektedir. Orijinal olmayan noktalardan sağlanan üyelik işlemlerinde de sorunlar yaşanacaktır. Instagram uygulaması indirilebilir ve bu alan üzerinden işlemler gerçekleştirilebilir.

Eğer kişiler, telefonlarında uygulamanın orijinal halinin olduğunu düşünüyor ancak başarısız bir şekilde üyelik işlemi yaşıyorlarsa uygulama güncellenmelidir. Güncel olmayan uygulamalarda da üyelik işlemleri başarısız bir şekilde gerçekleşir.

Facebook İle Kaydolun

E-mail adresi ile kaydolmaya çalışan kişiler de bazen sorunlarla karşılaşabilirler. Kişiler bu durum içerisinde Facebook hesapları ile kaydolmayı deneyebilirler. Facebook hesabı kullanılarak kişiler birkaç dakika içerisinde üyeliklerini tamamlayabilirler. Bu yöntem Instagram’da kaydolmak için en basit yöntemlerden birisi olarak yer almaktadır.

Güncel E-mail Adresi

Kişiler Instagram’a kaydolurken, güncel e-mail adreslerini kullandığından emin olmalıdır. Çünkü e-mail adresine gelecek olan onaylama maili ile birlikte kişilerin hesapları onaylanacaktır. Eğer kişiler güncel e-mail adreslerini yazıyorlar ancak yine de başarısız sonuçlarla karşılaşıyorlarsa, e-mail hesabındaki karakterler kontrol edilmelidir.

E-mail hesabında Türkçe karakterler yer alıyor ise, kişilerin kayıt işlemleri onaylanmayabilmektedir. Eğer e-mail hesabı tekrar tekrar yanlış sonuç veriyor ise kişiler telefon numaraları üzerinden kayıt işlemi oluşturabilirler. Instagram’a kaydolamıyorum sorunlarının birçoğu telefon numarası ile kaydolarak çözümlenebilmektedir. Bunun sebebi kişilerin daha önceden e-mail ile hesap açıp kapanmasıdır. Daha öncesinde bir e-mail adresi ile sosyal medya hesabı var ise, o hesapla yeniden profil açılamaz. Hesap kapanmış olsa ile e-mail adresi o sosyal medya platformu üzerinde geçerliliğini kalıcı olarak yitirir.

Aralıklarla Deneyin

Instagram’a kaydolmak için bütün yöntemleri denediniz ancak her seferinde bir sorunla karşılaştınız. Bu gibi durumlarda Instagram üyelik gerçekleştirmenizi engellemiş olabilir. Aynı internet bağlantısı üzerinden ve aynı bilgilerle üyelik işlemi gerçekleştirmeyi biraz ertelemeniz gereklidir.

5 – 6 saat mola verdikten sonra yeniden platforma üye olmayı deneyebilirsiniz. Aynı IP ve aynı bilgiler ile tekrar tekrar üye olmaya çalışırsanız platform bunu tehlike olarak algılayabilir. Bu nedenle bilgilerinizi ve profilinizi engelleyebilir. Bir müddet sürecek bu engeller ile birlikte yeniden üyelik işlemlerini deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uygulayan kişilerin hepsi Instagram’a kaydolma sorunlarında çözüm alabileceklerdir. Birkaç dakika içerisinde sosyal medyaya üye olabilecek ve anında paylaşım yapabileceklerdir. Sosyal medyaya üye olurken kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta, e-mail hesabına gelecek kod ile onay sağlamalarıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67