Instagram'a Canlı Oda Özelliği Eklendi

Instagram'a Canlı Oda Özelliği Eklendi

2010 yılından beri aktif olarak kullanılan instagram, çok sayıda özelliğe sahiptir. Bunların getirdiği etkiyle beraber dinamik yapısını sürdürmektedir. Bu kapsamda büyümeye devam eden platform, yakın zamanda yaptığı açıklamayla Instagram canlı oda özelliğini getirdiğini belirtti.

“Canlı oda” özelliği bilindiği üzere Clubhouse tarafından sunulan özelliklerden bir tanesi. Bu fikri kendi platformuna taşıyan instagram, konsepti uygularken canlı yayınlarda konuşmacı adedini 4’e getirdi. Bu sayede kullanıcılar daha fazla kişilerle, daha verimli sonuçlar da alabilecek. Böylece aldıkları etkileşimler de oldukça yüksek olacak.

Instagram Canlı Oda Özellikleri Neler?

Peki, instagram canlı oda özellikleri kısaca neler? Burada bahsi yapılabilecek çok sayıda konu olmakla beraber, bir tanesi de yayıncılara gelir kazanma imkânı sunması. Zira canlı yayın süresinde izleyenler, beğendikleri ve sevdikleri kişilere rozet alıp, destek olabilecek. Aynı zamanda canlı bağıl toplama ve alışveriş imkânları da söz konusu.

Instagram gerçekleştirdiği açıklamada, ses özellikleri ve moderatör kontrolleri ekleyeceğini de duyurdu. Böylece sunulmasıyla, Clubhouse benzeri özellikleri söz konusu olacak.

Canlı Odada Para Kazanma İmkânı Sunan Başka Hangi Platform Var?

Peki, canlı yayından gelir kazanma sunan başka platformlar var mı? Herkesin bildiği üzere bu sorunun cevabı evet. Zira TikTok üzerinde insanlar gerekli koşulları da sağlayıp, canlı yayın açabilmekte.

Ardından seven, beğenen kişiler “hediye” kapsamında farklı ürünler alıp, yayıncıya katkıda bulunmakta. Bunların hepsinin de farklı fiyatları mevcut. Bu nedenle Instagram tarafından sunulan bu özellik, aslında yeni değil.

Peki, bu özellik nasıl bir etki getirebilir? Bilindiği üzere sosyal medya platformları popüler bir kullanıma sahip. Bunlardan bir tanesi olan Instagram, 2010 yılından bu yana dinamik yapısıyla ön plana çıkmakta.

Platformda fenomenleri gören birçok kişinin onları örnek alıp, buraya ulaşmak için çaba gösterdiği de bilinmekte. Canlı odaların da para kazanma imkânı sunmasıyla beraber, birçok kişinin yoğun bir kullanım yapacağı şimdiden söylenebilir.

Peki, canlı odalardan aldığınız performansı nasıl yükseltirsiniz ve nelere dikkat edilmelidir?

Canlı Oda Açılmadan Nelere Dikkat Edilmeli?

Instagram canlı oda açmadan yayıncıların dikkat etmesi gereken bazı konular vardır. Aksi halde yayından gerek izleyiciler, gerekse siz verim alamazsınız. Herkesin tahmin edebileceği üzere güçlü bir internete sahip olmak, en gerekli şeydir.

Dolayısıyla bu yönden sıkıntı çekiyorsanız, öncelikle düzeltmeniz önerilir. Çünkü hiçbir kullanıcı izlerken donmasını istemez. Bu şekilde söyledikleriniz ve hareketleriniz de tam anlaşılamayacağı için büyük kayıplara neden olur.

Bu nedenle güçlü bir paket veri bağlantısı kullanmanız, mümkün değilse de evdeki internetinizi güçlendirmeniz tavsiye edilir. Ayrıca birden fazla katılımcı olacaksa, diğerleri için de bu geçerlidir. Zira bir kişinin bile internetinin kötü olması, sizin aldığınız sonuçları da etkiler.

Canlı Odalarda Alınan Verim Nasıl Arttırılır?

Instagram canlı oda özelliklerinin duyulmasıyla beraber, birçok kişi yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Zira gelir elde etme seçeneği, birçok kişi tarafından ilgi çekici. Peki, burada tavsiye edilenler nelerdir?

Öncelikle burada sabırlı olmanız gerekli. Zira yeni bir yayıncıysanız, kişiler sizi tanımadığı için gerek izleme, gerekse bağış oranları oldukça düşük olur. Bu nedenle sabırlı bir şekilde bekleyerek, hesabınızı geliştirmek önerilir.

Ayrıca canlı odalarda nasıl bir performans sergileyeceğiniz de önemlidir. Her izleyici sizden farklı ve yeni bir canlı oda açmanızı bekler. Eğer bunu yapmazsanız, birçok kişi istediğini alamayacağı için çıkar. Bu nedenle takipçilerinizin ilgisi sürekli canlı tutulmalıdır.

Böylece canlı odalardan yüksek verim alınabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67