Instagram Yorum ve Beğeni Yapamıyorum

Instagram Yorum ve Beğeni Yapamıyorum

İnstagram yorum ve beğeni yapamıyorum. İnstagram, yaptığım yorum ve beğenileri ilk başta yapılmış gibi gösterip sonra göstermiyor. İnstagramda paylaşım yapamıyorum ya da Instagram üzerinden göndermiş olduğum mesajlar bir türlü gitmiyor. İnstagramda en çok karşı karşıya geldiğiniz sorunlar olarak bu tip durumlar her zaman görülmektedir. Sosyal medyayla ilgili bu tip bir sorunu çözüme kavuşturmak için ilk önce bu sorunun nasıl oluştuğunu tam olarak tespit etmemiz gerekecektir. Neden diye soracak olursanız çünkü Instagram'da yorum ve beğeni yapamama hatası pek çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkmış bir sorun olabilir.

Instagram Neden Yorum ve Beğeni Hatası Verir?

Yorum ve beğeni hatası Instagram

Instagram neden yorum ve beğeni hatası verir? Konusu sosyal medya ile ilgili pek çok kişi tarafından cevabı en çok merak edilen sorulardan biri olarak sık sık sorulmaktadır. Sosyal medya günümüzün olmazsa olmazı ancak sonuç olarak teknolojik cihazlar da bir şekilde sürekli olarak düzgün bir şekilde çalışmayabilir. Nihayetinde bu cihazlar pek çok şeye bağlı olarak bir takım hatalar verebilir. Bu son derece normal bir durumdur. Sosyal medyanın en çok kullanılan araçlarından biri olarak Instagram'da herhangi bir sorun ile karşı karşıya geldiğimiz zaman bu çok kısa bir süre için olsa bile bir an önce düzeltmek isteriz. Çünkü genel olarak insanlar artık tüm işlerini Instagram üzerinden yürütüyor, hatta İş hayatını bile Instagram'a yansıtıp bu platform üzerinden satış, reklam ve pazarlama gibi pek çok şeyi bir arada yapıyor. Hal böyle oluncada Instagram üzerinden yapılan yorum ve beğenileri de son derece büyük bir önem teşkil ediyor. Instagram'da beğeni ve yorum yapamama sorunsalı genel olarak üç şeyle bağlantılı olabilir. Ya cihazınız bir bağlantı sorunu yaşıyor olabilir ya da cep telefonu ya da tabletinizde bir takım sorunlar meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle ilk başta böyle bir sorun ile karşı karşıya geldiğiniz zaman hemen cihazınızın bağlantı sorunu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecektir. Cihazınızda internetin gelip gelmediğini kontrol etmek için modeminizi açıp kapatmanız gerekli olacaktır. Modeminizi açıp kapattınız ancak sorun hala devam ediyorsa ve internet ile ilgili herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığınızdan emin olmuşsanız eğer, bu sefer geriye tek bir ihtimal kalıyor. O da Instagram uygulaması ile ilgili genel bir sorun yaşanıyor olma ihtimali...

Bazı durumlarda Instagram uygulaması da genel bir sorun ile karşı karşıya gelebilir. Instagram'da herhangi bir genel sorun yaşamak yaşamadığını anlamak için başka bir cihazdan ve farklı bir internet ağından Instagram uygulamasına giriş yapmaya çalışabilirsiniz. başka bir cihazdan ya da başka bir internet ağından bile Instagram uygulamasına giriş yapamıyorsanız Muhtemelen bu sorun Instagram uygulaması ile ilgili bir sorundur. Eğer o an elinizin altında başka bir cihaz ya da farklı bir internet bağlantısı yok ise başka sosyal medya platformları na girmeyi deneyebilirsiniz. Kendi cihazınızla Instagram uygulaması üzerinden yapmış olduğunuz beğeni ve yorumlar gitmiyor ancak Facebook, WhatsApp, Snapchat ya da Twitter gibi herhangi başka bir sosyal medya platformu üzerinden sorunsuz bir şekilde yorum ve beğenilerinizi gerçekleştirebiliyorsanız muhtemelen o an için Instagram uygulaması çökmüş olabilir. bu durumda beklemekten başka yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur desek de bazı insanlar böyle bir durum ile karşı karşıya geldiği zaman yasal olmayan bir yola da başvurabilir. Cihazın DNS ayarlarını değiştirerek ülke seçeneğini farklı şekilde tercih ederek daha farklı bira üzerinden Instagram uygulamasını açabilir. Ancak bu durum yasal olmayacağı için yapılması pek fazla önerilen bir şey değildir. Genel olarak bu tür problemler Instagram uygulamasının çökmesi gibi bir sorun olduğu zaman çok fazla vakit geçmeden kendi kendine düzelecektir.

Instagram Beğeni ve Yorum Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Instagram beğeni ve yorum engeli nedir nasıl kaldırılır ya da Instagram neden beğeni ve yorum engeli koyar? Sorunsalı da son zamanlarda çok sık gündeme gelen bir sorundur. Instagram üzerinden bir anda beğeni veya yorum yapamıyor ve hatta hiçkimseyi takibe alamıyor ya da mesaj atamıyorsanız Instagram tarafından cezalandırılıyor olma ihtimaliniz yüksektir. Eğer ki Instgramda hareketlerinize bir takım kısıtlamalar getirildiğini fark etmişseniz bunun tek bir nedeni vardır. Instagram uygulamasının belli bir algoritması var ve bu algoritma tamamen kullanıcıların hem kişisel verilerini korumak hem de güvenliğini sağlamak içindir. Instagram hesabınıza belirli kısıtlamalar gelmesi de tamamen sizin söz konusu hesap üzerinden yapmış olduğunuz hareketlerin bir takım sınırları aşması ile ilgili olacaktır.

Instagram üzerinden şüpheli hareketler gerçekleştirmeyi kısaca açıklayacak olursak; mesela yeni açmış olduğunuz bir Instagram hesabından bir saat içinde yüzlerce kişiyi bir anda takibe almak, yine çok kısa bir sürede onlarca yorum ya da beğeni yapmak gibi bir takım davranışlar sergilediğiniz zaman, hesabınız direkt olarak sahte hesap olarak algılanır. Yeni bir Instagram profili açmış ve arkadaşlarınızı bir anda eklemeye çalışıyor olsanız bile sonuç olarak Instagram algoritması sizi, diğer insanların güvenliğini tehdit eden bir sahte hesap olarak algılar. Bu durumda da ilk önce Instagramda beğeni ve yorum kısıtlaması getirir. Kısıtlama sonucunda hiçbir hesabı takibe alamaz ve belirtilen süre dolmadan hiçbir hesaba mesaj bile gönderemezsiniz. Instagram beğeni ve yorum engeli çözümü ise sadece 3 gün ya da 15 gün beklemek olacaktır. Ancak bu süre dolduğu zaman Instagram hesabınızı yine aynı şekilde kullanmaya devam ettiğinizde tekrar aynı şekilde yoğun bir beğeni ve yorum trafiğine başlarsanız bu süre daha fazla uzatılarak Instagram hesabı kısıtlama durumu ile tekrar karşı karşıya gelebilirsiniz.

Instagram Yorum Engeli

Instagram yorum engeli ile genel olarak bir takım ticari sayfalar karşılaşmaktadır. Yorum yaparak Instagram sayfalarını tanıtmaya çalışan bu hesaplar Instagram yorum engeli alırlar. Bu engel, Instagramın bir uyarısıdır. Genel olarak yorum yapıldıktan sonra yorum yapılamadı şeklinde bir ibare söz konusu olacaktır. Açıklamada ise topluluğumuzu korumak adına bir takım engeller ve kısıtlamalar yapıldığı belirtilir. Eğer ki herhangi yanlış bir hareket yapmadığınız ve bir sorun olduğunu düşünüyorsanız bunun için Instagram uygulaması ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagramda Birinin Hesabımıza Yorum Yapmasını Nasıl Engelleriz?

Instagram yorum ve beğeni yapmak

Instagramda birinin hesabımıza yorum yapmasını nasıl engelleriz ya da bir hesabın gönderilerimizin altına yorum yapmasını istemiyorsak nasıl o kişinin gönderilerimize ulaşmasına engel oluruz? Bu soru pek çok kullanıcının en çok merak ettiği ve uygulamak istediği bir konudur. Instagram hesabımızdan yapmış olduğumuz hikâyeleri görmesini istemediğimiz hesapların profiline girerek ya da kendi hikaye ayarlarımızdan kolayca engelleyebiliriz. Ancak gönderi paylaşımları için aynı durum söz konusu değildir. Paylaşım yaptığımız zaman bunu kişi listemizde yer alan, bizi takip eden herkes görebilir. Görmemesini istediğimiz hesapları profile giderek kısıtla seçeneğinden kısıtlayabiliriz fakat bu hesapları engellemediğiniz sürece profilimize özel olarak baktıkları zaman yine görüp yorum yapabilirler. Yorum yapılmasını istemiyorsanız gönderilerinizi yoruma kapalı gönderi paylaşma seçeneği ile yapabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67