Instagram Yeni Özellik Testleri Gerçekleştiriliyor

Instagram Yeni Özellik Testleri Gerçekleştiriliyor

Instagram yeni özellik testleri gerçekleştiriyor! Instagram günümüzde en çok kullanılan platformlar arasında. Bunun için çok sayıda madde sayılabilmekte. Ancak en önemlilerinden bir tanesi yenilikçi bir temel ile sürekli farklı özellikler getirmesi. Bu kapsamda ilk sunulduğu tarihten, bu yana sayısız özellik tanıtıldı.

Bu doğrultuda platform, yeni bir özellik için gerekli testleri yapmaya başladı. Üyeleri sıkmadan Instagram’da tutabilmek için yeni özelliklerin testi gerçekleştirilmekte. Bunların hikâyeler ile canlı yayınlara gelmesi beklenmekte.

Böylece kullanıcılara daha verimli bir platform kullanımı da sunulmakta. Özelliğin platforma kısa süre içerisinde eklenmesi de beklenmekte.

Hikâyeler ve Canlı Yayınlara Yeni Özellik Ekleniyor

Peki, bu özellikler ne? InstaLeaks tarafından aktarılan bilgilere göre, canlı videolara Picture in Picture adlı özellik getirilmekte. Burada üyeler eş zamanlı şekilde aynı ekranda, iki adet pencere açabilecek. Bunlardan bir tanesi daha büyük, diğeri de daha küçük durabilecek.

Böylece canlı yayın açıldığında tüm ekranı kaplamasından ziyade, küçük bir pencerede görüntü alınacak. Peki, bu temelde ne işe yarayacak? Bilindiği üzere Instagram’da bir kullanıcı canlı yayına girdiğinde tüm ekranı kaplamakta. Durum böyle olunca mobil cihaz üzerinden Instagram kullanımı imkânsız olmakta. Tek çözüm bilgisayardan bağlantı yapmak.

Ancak bilindiği üzere burada sunulan özellikler ile mobil cihazlardaki bir değil. Bununla beraber Picture in Picture bu duruma etkili bir son getirmekte. Tamamen kullanıma sunulması ile beraber kişiler canlı yayını kopmaksızın küçük bir pencerede izleyebilmekte. Aynı zamanda platformda dilediği gibi gezinti de yapabilmekte.

Instagram Hikâyelere Yeni Özellik

Instagram tarafından getirilen bir diğer özellik de hikâyeler üzerinde. Bu kapsamda söz konusu paylaşımlarda gizliliğe yönelik düzenlemeler gerçekleştirilmekte.

Bilindiği üzere Instagram hikâyeler kişileri takip eden her kullanıcı tarafından izlenebilmekte. Ancak bazı kullanıcılar doğal olarak bazı kişilerin görmemesini de talep edebilmekte. Özellikle daha kişisel kullanan kişilerin buna yönelik talepleri de mevcut.

Bu noktada hikâyelerin istenen kişilere gösterilmesi için yakın arkadaşları getirdi. Gerekli ayarların gerçekleştirilmesi ardından, kişiler daha özel bir kullanım elde edebilecek. Aynı zamanda belirli bir takım arkadaş grupları içerisinde hikâye paylaşımı gerçekleştirilebileceğine dair iddialar da yer almakta.

Instagram Başka Hangi Özellikleri Duyurdu?

Instagram tarafından duyurulan özellikler yalnızca bununla sınırlı değil. Yakın dönemde Direct Message üzerine bir özelliğin tanıtımı da gerçekleştirildi.

Bilindiği üzere Instagram milyonlarca aktif üyeye sahip. Her ne kadar görünürde eğlenceli vakit geçirmek, paylaşım yapmak gibi seçenekleri olduğu düşünülse de, aslında çok daha fazlası sunulmakta. Zira üyeler kendi aralarında Direct Message özelliği sayesinde iletişime geçip, yazışabilmekte.

Instagram üzerinde bir kullanıcı, DM yoluyla nerede olursa olsun, interneti olduğu sürece isteği kişiye mesaj atabilmekte. Karşı taraf bunu gördüğünde dilerse geri dönüş yaparak, bir konuşma başlatabilmekte. Böylece dünyanın öbür ucundan bir haber kısa sürede alınabilmekte.

Bu bakımdan Instagram Direct Message hakkında yeni bir özellik de paylaştı. Bu bakımdan kullanıcılar, rahatsız edici nitelikte olan kelimeleri engellemek adına kullanılabilecek bir araç tanıttı. Her ne kadar DM kolay bir etkileşim sunsa da, bilindiği gibi kötü niyetli kişiler de platformu kullanmakta. Durum böyle olanca çoğu kişi istemediği mesajları almakta.

Ancak Instagram bu özelliği ile beraber sadece direkt atılan mesajları değil, ifade ve emojileri de filtre koyacak. Üstelik bu otomatik şekilde gerçekleşecek. Eğer istemediğiniz kişilerden yoğun mesajlar alıyorsanız ve engelleme ile bile baş edemiyorsanız, yeni araç ile daha güzel çözüm bulabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67