Instagram Yeni Özellik Getiriyor

Instagram Yeni Özellik Getiriyor

Instagram yeni özellik getiriyor! Global çapta en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Instagram, kullanıcılar için yeni bir özellik geliştiriyor. Bilindiği üzere platform, ilk geldiği günden bu yana çeşitli özellikler getirerek, platformunu daha da zenginleştirdi. Son gelen haberlere göre de beğeni gizleme üzerinde testler gerçekleştirilmekte.

Daha önce de gündeme gelen bu özellik, küresel çapta test aşamasında bulunuyor. Facebook sözcüsü tarafından verilen bilgilere göre, gerek kişiler kendi gönderilerinde, gerekse diğer kullanıcıların paylaşımlarında beğenileri saklama seçeneği tercih edebilmekte. Sözcü 2019 içerisinde de bu yönde gizlemelere başladıklarını, tepkilerin de farklı görüşleri dile getirdiğini açıkladı.

Bununla birlikte platform, üyelerin paylaşımlar ile hangi yöntemle, nasıl etkileşim gerçekleştirebilecekleri yönünde araştırımalar da devam etmekte. Herkesin hatırladığı üzere platform, Avustralya’da platform paylaşımlarında paylaşımlarda bunu uygulamıştı.

Küçük Gruplar İle Test Edildi

Instagram beğeni gizleme üzerinde herkesin hatırlayacağı üzere hata ile birçok üyenin beğenileri gizliye çekilmişti. Her ne kadar bu tepkiler alsa da, kullanıcıların alışması için bir önem arz ettiğini belirtmişti. Yine içerik oluşturucuları olumsuz etkileyeceğine dair görüşler de vardı.

İçerik Kullanıcıları Nasıl Etkileyecek?

Peki, bu özellik içerik kullanıcıları nasıl etkileyecek? Platformda birçok üye, markalardan reklam alarak bir gelir elde etmekte. Firmalar, kendi reklamlarını verirken birçok etmeni değerlendirse de, en önemlisi beğeniler.

Zira bir hesabın beğenisi ne kadar yüksek olursa, üyelerin o kadar çok sevdiğini, popüler olduğunu göstermekte. Dolayısıyla bu tür hesaplar reklam başvurusu yaptığında onay alması ve üstelik daha fazla gelir elde etmesi oldukça mümkün. Peki, bu özellik içerik kullanıcıları nasıl etkileyecek?

Özellik hâlâ test aşamasında olduğu için, konu üzerine bilgiler henüz bulunmamakta. Ancak ilk zamanlarda olumsuz bir etki yapacağından bahsedilebilir. Ancak Instagram oldukça dinamik bir platform olduğu için, içerik oluşturucular kısa sürede yeni bir yol keşfedebilir.

Normal Üyeleri Nasıl Etkileyecek?

Peki, Instagram beğeni gizleme normal hesapları nasıl etkileyecek? Bu sorunun cevabı oldukça geniş. Eğer Instagram beğenileri sizin için önemli değilse, başkalarının etkileşimleriyle ilgilenmiyorsanız ve sade bir kullanıcıysanız, sizin için pek bir anlam ifade etmeyebilir. Ancak bu durum, hesabını geliştirmek isteyenler için böyle olmamakta.

Zira Instagram içerisinde birçok kullanıcı, bir hesabı takip etmeden önce, paylaşımlarına gelen beğeni sayısını kontrol etmekte. Bu nedenle bir kesim için negatif yönde bir özellik.

Instagram Bu Özelliği Neden Getirdi?

Beğeni gizleme yönündeki ilk haberler ve denemeler ardından, birçok kişi Instagram’ın bu özelliği neden getirdiğine dair araştırma yapmaya başladı. Zira oldukça merak edilen bir konu. Bura konuda bir takım tahminler mevcut.

Bunların en önemlisi, platformun daha sağlıklı kullanılması. Birçok kişi paylaşımlarının kaliteli ve özgün olmasına rağmen, yeterli beğeniyi ve takipçiyi alamadığından şikâyet etmekte. Bunun temel nedeni de mevcut beğenilerin az olması. Zira çoğu kullanıcı paylaşımlarda beğeni kendince yetersizse, takip etmeden vazgeçmekte. Durum böyle olunca, özellikle yeni üyeler büyük zorluk çekmekte. Dolayısıyla Instagram beğeni gizleme tam bu noktada kaliteli paylaşım yapan, ancak beğeni yetersizliğinden ön plana çıkamayan hesaplara yardım edecek.

Bir diğer tahmin ise üyeler arasındaki rekabet ortamını yumuşatmak. Zira hesabını geliştirmek isteyen üyeler birbirleriyle büyük bir rekabet içinde. Hatta rakiplerini herhangi bir neden yokken şikâyet edenler de mevcut. Dolayısıyla platformun bu konuya bir çözüm getirmek istediği de düşünülebilir.

Peki, özellik tam olarak ne zaman gelecek? Bu konuda bir bilgi yer almamakta.

 


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67