Instagram Video Düzenleme Uygulamaları

Instagram Video Düzenleme Uygulamaları

Instagram video düzenleme uygulamaları, hesabından hem fotoğraf hem de video paylaşımı yapmak isteyen Instagram kullanıcıları tarafından incelenmektedir. Gelişigüzel oluşturulan videoların düzenlenmeden sosyal medya uygulamalarında paylaşılması, insanların dikkatini çekmeyebilir. Bunun için elinizde bulunan video veya videoları düzenlemeniz ve daha sonra yüklemeniz tavsiye edilmektedir.

Hem İOS hem de Android kullanıcılarının göz atabileceği pek çok video düzenleme uygulaması bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sadece Instagram değil, varsa, diğer sosyal medya hesaplarınız için de bu tip uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Böylece sahip olduğunuz takipçi kitlesi, paylaşımlarınızı beğeni ve yorum yağmuruna tutacaktır. Bahsi geçen bu Instagram video düzenleme işlemi için alt başlıkları inceleyebilir ve kendinize uygulama seçebilirsiniz.

Instagram Video Düzenleme İçin Uygulama Önerileri

Video düzenleme uygulamaları Instagram

Instagram video düzenleme için uygulama önerileri, bahsi geçen sosyal medya uygulaması kapsamında video paylaşımında bulunacak olan kullanıcıların dikkatle incelediği başlıklardan birisidir. İnsanlar, eğlendikleri veya özel olan anlarını video formatında sosyal medya hesaplarında paylaşmaktan hoşlanmaktadır. Bu noktada videonun konsepti ne olursa olsun aşağıda yer alan uygulamalardan yararlanarak bu videoları daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

 • Clipomatic
 • A Color Story
 • Kinemaster
 • BeeCut
 • Adobe Premiere Rush
 • GIPHY Cam
 • Anchor
 • Foodie

Bu ve buna benzer uygulamaların başta Instagram olmak üzere farklı sosyal medyalarda da paylaşabileceğiniz videoları düzenlediği bilinmektedir. Kendi zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre birini veya birkaçını kullanarak kısa sürede videoları düzenleyebilirsiniz.

Clipomatic

Instagram kullanıcılarının tercih ettiği ve oldukça işe yaradığı görülen bazı video düzenleme uygulamaları bulunmaktadır. Clipomatic olarak adlandırılan bu uygulama da Instagram videolarının düzenlenmesi adına sunulan seçeneklerden birisidir. Ancak sadece İOS kullanıcıları tarafından indirilebilme seçeneği bulunmaktadır. Video düzenleme programı arayışında olan Apple kullanıcıları bu seçeneği sıklıkla değerlendirmektedir.

Paylaşmayı düşündüğünüz videonuza yazı, efekt ve filtre gibi pek çok ekleme yapabileceğiniz bu edit programı, aynı zamanda çıkartmaları ile de ön plana çıkmaktadır. Bunun yanı sıra farklı dil ayarı sunan bu uygulama, oldukça basit bir arayüze de sahiptir.  Burada hazırlayacağınız videolarınızı yine aynı uygulama üzerinden Instagram gönderisi boyutlarına getirerek herhangi bir kırpma olmadan hesabınızda paylaşabilirsiniz.

A Color Story

Instagram video kolaj veya düzenleme gibi işlemlerin daha hoş bir paylaşım yapmak adına tercih edildiği hemen herkes tarafından bilinmektedir. Video oluşturma kapsamında pek çok yeni özellik sunan Instagram, yardımcı uygulamalardan yararlanarak videolarınızın daha güzel olmasına da olanak tanımaktadır. Örneğin A Color Story isimli bu seçenek, pek çok düzenleme seçeneğine ve aynı zamanda kolaylığa da sahiptir.

 • Farklı filtreler
 • Renkli ve figürlü çıkartmalar
 • Video kırpma veya hızlandırma
 • Müzik ekleme
 • Filtrelerin kaydedilmesi

Sıralanan bu seçenekleri bünyesinde barındıran A Color Story uygulaması sayesinde siz de Instagram hesabınız üzerinden birbirinden farklı video paylaşımında bulunabilirsiniz. Böylece hesabınızın keşfedilmesi ve takip edilmesi mümkün olacaktır.

Kinemaster

Instagram üzerinden paylaşmak istediğiniz videoların daha ilgi çekici ve aynı zamanda özenli olmasını istiyorsanız muhakkak video düzenleme uygulamalarından yararlanmanız gerekmektedir. Özensiz ve olduğu gibi paylaşılan videoların pek bir numarası olmadığı için pek fazla ilgi görmemektedir. Bu kapsamda hesabınızı geliştirmek adına Instagram video hazırlama online seçenekleri arasından Kinemaster tarzı uygulamalar tercih edebilirsiniz.

Profesyonel düzenleme uygulamalarından biri olan Kinemaster, hem İOS hem de Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabilmektedir. Yapmak istediğiniz işleme dair aradığınız hemen her düzenlemeye bu uygulama dahilinde ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda kolay sisteme sahip olması sayesinde herhangi bir kılavuza ihtiyaç duymadan uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

BeeCut

Basit düzenlemelerle başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız daha kolay içeriklere sahip olan video düzenleme uygulamalarını tercih etmelisiniz. Sosyal medya video hazırlama programı seçeneklerinden biri olan BeeCut, video düzenlemeye yeni başlayan kişiler tarafından tercih edilmesi önerilen uygulamalardan birisi olarak ön plana çıkmaktadır. Çünkü basit bir arayüze sahip olduğu düşünülmektedir.

Bu uygulama kapsamında yapabileceğiniz;

 • Filtre ve efekt düzenlemeleri
 • Çıkartma ekleme
 • Arka plan müzik ayarlamaları
 • Birden fazla video birleştirme
 • Video hızı ayarlama

Düzenlemeleri sayesinde elinizde bulunan videoların çok daha hoş bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylece yapacağınız paylaşıma beklediğinizden daha fazla olumlu tepki alabilir ve hatta etkileşim oranlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Bu da hesabınızın kısa zamanda keşfedilmesine yardımcı olacaktır.

Adobe Premiere Rush

Adobe başlığı altında sunulan pek çok düzenleme uygulamasının olduğu fark edilmektedir. Neredeyse profesyonel hale gelmiş olan bu seçenek, her iki işletim sistemi tarafından da mobil cihazlara yüklenebilmektedir. Instagram video düzenleme uygulamaları nelerdir sorusuna yanıt olarak bulabileceğiniz bu seçenek, sadece telefon değil aynı zamanda PC üzerinden de kullanılabilmektedir.

Pek çok görsel efekt ekleyebileceğiniz ve aynı zamanda video birleştirebileceğiniz bu uygulama, bilgisayarınızda adobe bulunması durumunda PC üzerinden de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Profesyonel sonuçlar almak istiyorsanız uygulama içi satın alma seçeneklerine göz atmanız gerekmektedir. Ancak standart bir sonuç elde etmek istiyorsanız ücretsiz seçeneklerden yararlanarak video düzenleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

GIPHY Cam

Instagram video düzenleme alanında kullanabileceğiniz bir diğer uygulama da GIPHY Cam olarak ön plana çıkmaktadır. Bahsi geçen sosyal medyanın her geçen gün gelişmesi ve sayısız kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılmaya başlaması ile birlikte bu alanda kullanılabilecek yardımcı uygulama sayısı da artmaya devam etmektedir.

Söz konusu Instagram paylaşımları olduğunda en iyi sonucu alabilmek adına mutlaka düzenleme programları kullanılmalıdır. GIPHY Cam uygulaması sayesinde de videolarınızı gif formatına dönüştürebileceğiniz bir seçenektir. Aynı zamanda görüntü durumunu da düzenleyerek daha farklı hale getirebilir ve elde ettiğiniz içerikleri hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Yapacağınız bu düzenlemeler sayesinde hesabınız çok daha göz alıcı bir hale gelmiş olacaktır.

Anchor

Anchor uygulaması ile video düzenleme Instagram

Düzenli ve aynı zamanda dikkat çeken videolar paylaşmak istiyorsanız bunun için bazı uygulamalardan yardım almanız önerilmektedir. Telefon veya Instagram tarafından sunulan bazı düzenlemelerden ziyade tercih edeceğiniz bu yardımcı uygulamalar, daha fazla işlem yapmanıza olanak tanıyacaktır. Instagram video editleme kapsamında önerilen uygulamalardan birisi de Anchor şeklindedir.

 • Videolara filtre ve efekt ekleme
 • Farklı stillerde yazı ekleme
 • Birbirinden farklı trend çıkartmalar ekleme
 • Arka plan müzik seçimi
 • Video hızlandırma
 • Video birleştirme
 • Geçiş düzenlemeleri

Sıralanan bu işlemler, bahsi geçen uygulama dahilinde yapılabilecek düzenlemeler olarak belirtilmektedir. İhtiyacınızı karşılayabilecek pek çok işlem sunan bu uygulama, Instagram hesabınızdan yapacağınız paylaşımların çok daha fazla yorum ve beğeni almasını sağlayacaktır.

Foodie

Instagram hesabınızı belli bir konsept üzerine kullanıyor ve hatta bundan para kazanıyorsanız video paylaşımlarınızın çok daha güzel ve özenli olması gerekmektedir. Instagram müzikli video yapma gibi pek çok işlem sunan düzenleme uygulamaların yanı sıra canlı renklerden yararlanmanızı sağlayan Foodie uygulaması, yemek üzerine yapılan paylaşımlarda önerilen seçeneklerden birisidir.

Bahsi geçen bu uygulama, yalnızca video değil aynı zamanda fotoğraf editleri için de kullanabileceğiniz pek çok düzenleme seçeneği sunmaktadır. Takipçilerinizin beğenisini kazanabilecek içerikler sunmak istiyorsanız ve aynı zamanda yapacağınız yemek paylaşımlarının canlı tonlarda olmasını istiyorsanız Foodie uygulamasını edinebilirsiniz. İOS ve Android cihazlarda kullanılabilen bu uygulama, ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67