Instagram Takipçi Kasma Yöntemi (10 Yöntem)

Instagram Takipçi Kasma Yöntemi (10 Yöntem)

İnstagram takipçi yükseltme özellikle sosyal medya ve instagram platformu üzerinde tanınır bir kişi olmak ve aynı zamanda hesabın daha popüler hale gelmesini sağlamak için en çok ihtiyaç duyulan durum olarak kabul edilmektedir.

İnstagram takipçi kasma yöntemi ile takipçi arttırma oldukça basit olmaktadır. Birçok farklı yöntem söz konusu olsa da biz yazımızın içeriğinde en çok tercih edilen ve genellikle en çok işe yarayan 10 yöntemi sizler için derlemiş bulunmaktayız.

Instagram takipçi arttırma yolları listemiz şöyledir;

  1. Hedef kitlenize uygun içerikler paylaşın.
  2. Influencer’lar ile iş birliği yapın.
  3. Instagram biyografinizi düzenleyin.
  4. Etiketleri doğru şekilde kullanın.
  5. Düzenli paylaşım yapın.
  6. Instagram hesabınızı doğrulatın.
  7. Müşterilerin sorularına cevap verin.
  8. Hesabınızın istatistiklerini inceleyin.
  9. Reels ve Hikayeler’i de kullanın.
  10. Takipçi satın alın.

Hedef Kitlenize Uygun İçerikler Paylaşın

Uygun içerik paylaşımı Instagram

Instagram organik takipçi arttirma yöntemleri içerisinde özellikle en çok ihtiyaç duyulan takipçi arttırma yöntemi hedef kitleye uygun içerik paylaşımı yapılarak sağlanmaktadır. İnstagram içerisinde kişilerin hesabına yönelik hedef kitle oluşturması bu noktada oldukça önemli olup oluşturulan bu hedef kitleye yönelik içerik paylaşımı yapılması da bu noktada önem arz etmektedir.

Örnek vermek gerekirse şiir veya edebiyat üzerine açılmış bir instagram hesabı takipçilere yani hedef kitlesi edebiyata ve şiire ilgi duyan kişilerden oluşmaktadır. Bu noktada içerik paylaşımı olarak şiir dinletileri veya farklı şiirlerin paylaşılması hususu hedef kitlenin dikkatini çekerek hesaba olan ilgiyi artırmaktadır.

Influencer’lar ile İş Birliği Yapın

Özellikle instagram hesabınızın daha fazla etkileşim alabilmesi için etkileşimin yüksek olan influencerlar ile iş birliğine giderek sizlerin hesabının tanınmasını da sağlayabilirsiniz. Bu noktada influencer kişiler sosyal medyada popülerliği sağlamış olup çeşitli markalar tarafından kendilerine sunulan reklam kampanyalarını veya marka tanıtımlarını yürütmektedirler. 

Bu noktada sizler de influencer kişiler ile iş birliği gerçekleştirerek onların tanıtım videolarında veya hesabınıza ait tanıtım yapması için işbirliği yapmış olmanız halinde hesabınıza olan ilgi arttıracaktır.

Instagram Biyografinizi Düzenleyin

İnstagram biyografisi popüler hesaba ulaşmak hususunda en çok tercih edilen ve genellikle hedef kitlenin belirlenmesi noktasında da oldukça işe yarayan yöntem olarak kabul edilmektedir. Bir sosyal medya hesabı için biyografi olmazsa olmaz bir özellik olup profili ziyaret eden kullanıcıların hesap ve hesap sahibi hakkındaki ilk izlenimleri burada yer alan biyografiler sayesinde gerçekleşmektedir.

Bu nedenle instagram biyografisi üzerinde düzenleme yaparak hesabın profesyonel bir görünüm kazanmasını sağlayarak hedef kitlenizi artırabilirsiniz.

Etiketleri Doğru Şekilde Kullanın

Yapılan paylaşımlar üzerinden gündem haline gelmiş olan etiketler yani hashtagler sayesinde o hashtag üzerinden arama yapan tüm kullanıcılar sizin içeriğinize de kolayca ulaşım sağlamaktadır. 

Ancak yapılan içerik paylaşımlarından alakasız hashtag kullanımı yapılması diğer kullanıcı hesapların aramış olduğu içeriğe ulaşamamasına neden olduğundan genellikle hesabı olan güvenirliğinin artmasına değil kaybedilmesine neden olmaktadır.

Düzenli Paylaşım Yapın

Organik olarak takipçi sayısı artırılması noktasında özellikle düzenli paylaşım yapılması oldukça önemli olup paylaşımın yapılacağı saatin de bu noktada dikkatli belirlenmesi gerekmektedir. İnstagram üzerinden içerik paylaşımı yapılırken mutlaka paylaşım yapılacak olan saatin İnstagram uygulamasının en aktif olarak kullanıldığı saatler içerisinde yer alması gerekmekte olup diğer zamanlarda yapılan paylaşımların ana ekranda altlarda yer almasına neden olmaktadır.

Aynı zamanda uzun zaman aralıklarında paylaşım yapılmaması da takipçi kitlenin hesabı olan ilgisini düşürmekte olup var olan takipçilerini azalmasına veya yeni takipçilerin oluşmamasına neden olmaktadır. bu nedenle mümkün olduğunca düzenli saatlerde ve her gün paylaşım yapılmaya özen gösterilmelidir.

Böylece gönderinin fazla miktarda etkileşim alması hesabında etkileşimini arttırmakta ve böylece organik takipçi kazanmak mümkün olmaktadır.

Instagram Hesabınızı Doğrulatın

İnstagram hesabının doğrulanmış olmasa özellikle birçok noktada avantaj sağlamakta olup bu işlemin kullanıcı adının yan kısmında yer alan mavi onay işaretine tıklayarak doğrulama e postası üzerinden işlemin gerçekleştirilmesi ile pratik bir şekilde tamamlanmaktadır.

Böylece instagram hesabının doğrulatılması ile dönüşüm oranı yükselmekte olup aynı zamanda sosyal medya platformundaki popülerlik site böylece artış göstermektedir. İnstagram hesabının doğrulanması demek diğer kullanıcılara güvenirlik sağlamakta ve gerçek kimlik garantisi ortaya koymaktadır. Böylece diğer hesaplar gerçek bir kişiyi takip ettiği noktasında daha bilinçli kararlar vermektedir.

Müşterilerin Sorularına Cevap Verin

Özellikle markalara ait sosyal medya hesaplarındaki popülerliğin artırılabilmesi için müşteriler tarafından yöneltilmiş olan soruların cevaplanması ve cevapların net bir şekilde verilmesi oldukça önemlidir. Özellikle müşterilerin önemli bir çoğunluğu bu süreçte anladıkları hizmet kapsamında veya alacakları hizmet doğrultusunda sorularını ya da şikayetlerini sosyal medya platformları üzerinden markalara ile etmektedirler.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda kişilerin 10 saat gibi bir süreç içerisinde markalar tarafından yanıt alamaması bu kişilerin farklı markalara yönelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle mutlaka sosyal medya hesaplarını yöneten çalışanların bu süreçte DM kutusunu aktif olarak takip etmeleri ve burada müşterilerden gelen soruları zamanında cevaplamaları gerekmektedir.

Hesabınızın İstatistiklerini İnceleyin

Yine markalara ait hesaplarda hesabın istatistiklerinin düzenli olarak incelenmesi de oldukça önemlidir. Özellikle istatistikler kapsamında hesabı olan ilginin veya hesabın hedef kitlesinin cinsiyet, konum ve yaş bakımından incelenmesi oldukça önemli olup gönderilere veya hikayelere gelen toplam organik erişim miktarının ya da profil açıklamasında bulunan bağlantı linklerine tıklanma oranının mutlaka düzenli olarak takip edilmesi gerekmekte olup profil ziyaretleri ve birçok unsur hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür.

Özellikle hedef kitlenin belirlenmesi hususunda içerik yayınlarken hangi içeriklerin yayınlanması gerektiği noktasında ve hedef kitle hakkında da fikir elde etme mümkün olmaktadır.

Örneğin hesaba gelen ziyaretçilerin önemli bir çoğunluğunun kadın olması hedef kitlenin kadın olması gerektiğini ortaya koymakta olup kadın bireylere yönelik içerik paylaşımı yapılmasına özen gösterilmelidir.  

Reels ve Hikayeler’i de Kullanın

Reels ve hikayeleri aktif olarak kullanmak bu noktada sosyal medya hesapları kapsamında oldukça etkili olmaktadır. 24 saat sonra otomatik olarak silinen hikaye paylaşımlarının düzenli olarak yapılması ve özellikle reels videoların yoğun şekilde paylaşılması kullanıcı kitlesinin artmasına sahip olarak hesaba gelen takipçi miktarının da artmasını sağlamaktadır.

Takipçi Satın Alın

Son olarak çeşitli SMM panel siteleri üzerinden takipçi satın alma işlemi sayesinde de takipçi sayısını artırmak mümkün olmaktadır. Özellikle son zamanlarda diğer 9 yönteme göre 10 yöntem olan takipçi satın alma yöntemi hem zamandan tasarruf etmeyi sağlarken hem de yukarıdaki diğer maddelere harcanacak olan emeğin de ortadan kalkmasının sağladığından yani hızlı ve pratik bir yöntem olduğundan oldukça sık tercih edilmektedir.

Bu yöntem kapsamında güvenilir sitelerden alışveriş yapıldığı takdirde hedeflenen takipçi sayısına içerik veya hesap kapsamında herhangi bir paylaşım yapılmasına veya diğer 9 maddeye dikkat edilmemesine rağmen ulaşmak mümkün olmaktadır.

Çeşitli paketler bulunan bu siteler üzerinden ihtiyacınız olan paket içeriğini kolayca satın alabilirsiniz. Türkiye’nin en güvenilir İnstagram takipçi satın alma siteleri arasında yer alan sosyalat.com sitesi üzerinden hedeflediğiniz takipçi sayısına ulaşabilir ve böylece hesabınızın popülerliğini kısa sürede arttırabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67