Instagram Takipçi Artırmak İçin Uygulamanız Gereken 5 Adım

Instagram Takipçi Artırmak İçin Uygulamanız Gereken 5 Adım

Her sosyal medya platformunda olduğu gibi, Instagram’da da takipçi sayısının büyük bir önemi vardır. Bu nedenle insanlar Instagram takipçi arttırma gibi konuları sıkça araştırır. Burada şu gibi maddelere dikkat ederseniz, kısa süre içerisinde hesabınızı geliştirmeye başlamanız mümkündür;

  1. Planlı paylaşımlar yapmak
  2. Çekilişler yapın
  3. Takipçileriniz ile ilgili olun
  4. Reklam yapın
  5. Daha canlı paylaşımlar yapın

Burada bilmeniz gereken nokta, bu maddeleri bir tarz olarak benimsemeniz gerektiğidir. Zira böylece hem zorlanmadan yapabilir, hem de sabırlı bir şekilde devam ettirebilirsiniz. Ayrıca bunlar size kısa sürede büyük miktarda takipçi getirmez. Yalnızca takipçilerinizin artış hızlarını yükseltir.

Planlı Paylaşımlar Yapmak

Instagram her gün yoğun olarak kullanılan bir platformdur. İnsanlar günün farklı saatlerinde aktif vaziyettedir. Ancak asıl beğeniler ve takipler gündüz erken saatlerde ya da akşam zamanların alınır. Bunun temel nedeni, bunların dışındaki zamanlarda insanların işi olmasıdır.

Dolayısıyla sabah kalktığınızda ya da akşam 7 ya da 8 sonrasında paylaşımlar yaparsanız, bunun ulaşacağı kitle daha fazla olacaktır. Her ne kadar öğle zamanlarında da diğer kullanıcılar görecek olsa da, dolu olmaları sebebiyle size takip atmaları o kadar kolay olmayabilir.

Bu nedenle takipçilerinizi analiz ederek, hangi saatlerde boş olduklarını tahmin etmeniz gerekir. Buna göre plan yapmak, daha doğru sonuçlar verir.

Çekilişler Yapın

Çekiliş yapmak sosyal medya platformlarında bir ilk değildir ve son da olmayacaktır. Bunun nedeni, insanların ücretsiz bir şey kazanmaya her zaman ilgi gösterdiğidir. Bu nedenle Instagram’da takipçi arttırma 2020 yöntemleri arasında olan çekiliş yapma, 2021 için de geçerlidir.

Burada tek yapmanız gereken düzenli aralıklar ile çekiliş yapmadır. Örneğin ayda bir kez yaparak, kazanana ürünü yollarsanız, bunu gören birçok kişi fırsatı kaybetmemek adına sizi takip etmeye başlayacaktır.

Burada yalnızca diğer kullanıcıları sıkacak yoğunlukta yapmamanız gerektiğidir. Örnek olarak 2-3 günde bir çekiliş, herkesin buna alışmasına sebep olur.

Takipçileriniz İle İlgili Olun

Eğer takipçi arttırmak istiyorsanız, doğal olarak onlar ile ilgilendiğinizi belirtmeniz gerekir. Bunun en iyi yöntemi soru-cevap gerçekleştirmedir. Böylece size sorulanlara yanıt verebilirsiniz. Zira bir kişi takip etmediği bir hesapta soru-cevap bölümü görünce, ilgiyle karşılayarak sizin neleri yanıtladığınızı inceler.

Ayrıca size yorumlardan gelen sorular varsa, bunlar için özel hikâyeler paylaşmak da takipçileriniz ile yakından ilgilenmenizi sağlar. Sizi takip etmeyenler böyle ilginç gönderiler hazırladığınızı görerek, sizi daha cana yakın bulabilir. Böylece abone olmaya da daha istekli olacaktır.

Üstelik bu şekilde, birbirinden özgün gönderiler de hazırlayabilirsiniz. Örneğin tüm paylaşım fikirleriniz bitmişse ya da tüketmek istemiyorsanız, 2 ya da 3 yoruma hikâye ile yanıt vermek oldukça güzel bir çözüm sunar. Aynı zamanda instagram takipçi sayınızı arttırmak için Sosyal At instagram takipçi satın al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Reklam Yapın

Instagram’da kullanıcıların sizi daha yakından takip etmesi için tanıması da gerekir. Dolayısıyla hem standart, hem de profesyonel hesapların kendi reklamlarını yapması şarttır. Bunun için iki kaynak vardır. Bunlardan ilki fenomenlerdir. Eğer onlara durumu anlatan bir mesaj atarsanız, belirli bir ücret karşılığında sizi tanıtabilir.

İkincisi ise yüksek takipçisi ve beğenisi olan, popüler bir sayfadan sizin reklamınızı yapmasını talep etmektir. Böylece Instagram takipçi etkinliği de daha iyi sağlanabilir.

Daha Canlı Paylaşımlar Yapın

Eğer takipçilerinizi arttırma istiyorsanız, son olarak paylaşımlarınız daha canlı olmalıdır. Bunun için düzenleme programlarını tercih ederek, oldukça farklı sonuçlar alabilirsiniz. Aralarında çok sayıda seçenek olması sebebiyle, her birini denemek hem eğlenmenize, hem de size en uygun çözümü bulmanıza imkân tanıyacaktır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67