Instagram Takip Edilenler Nasıl Gizlenir?

Instagram Takip Edilenler Nasıl Gizlenir?

İnstagram kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, İnstagram takip edilenler nasıl gizlenir? olmaktadır. İnstagram kullanıcılarının en büyük hedefi takipçi sayısının yüksek olması olup, buna bağlı olarak bazı İnstagram kullanıcıları bu takipçilerini gizlemek istemektedirler. Takipçilerin gizlenmek istenmesi en büyük nedeni, bazı İnstagram kullanıcılarının bu takipçileri bazı nedenlerden dolayı görmemeleri isteğidir. Bu nedenle bazı İnstagram kullanıcıları, takipçilerin nasıl gizleneceği konusunda araştırmalar yapmaktadır.

İnstagram Takip Edilenleri Gizleme Yolları Nelerdir?

İnstagram uygulaması kurulduğu ilk günden bu yana sürekli olarak kendini geliştirmekte ve böylelikle üyelerinin uygulamayı en verimli şekilde kullanabilmesini hedeflemektedir. İnstagram takipçi gizleme özelliği ise uygulama üzerinde ancak İnstagram gizli profil özelliği ile yapılabilmektedir. Bu nedenle İnstagram kullanıcı hesabı görünme ayarı, herkese açık durumda iken, maalesef İnstagram takipçilerini gizlemek henüz mümkün olmaktadır.

Bu konuda çok istek gelmesinden dolayı İnstagram yönetim ekibinin bu konuda yeni bir güncelleme yapması, tüm İnstagram kullanıcıları tarafından merakla beklenmektedir. Buna bağlı olarak İnstagram takipçilerini gizleme yolu için yapılması gerekenler ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

İnstagram takipçilerini gizlemek için ilk olarak İnstagram uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

İnstagram’a giriş yapıldıktan sonra ana sayfada yer alan İnstagram kullanıcı hesabı ayarlarına tıklanmalıdır.

İnstagram hesap ayarlarına girildikten sonra ise burada yer alan gizlilik ayarları kısmına tıklanmalıdır.

İnstagram gizlilik ayarları bölümünde yer alan profil ayarları kısmından, İnstagram kullanıcı hesabı görünme ayarları kısmından herkese açık olan durum, gizli olarak işaretlenmelidir.

Böylelikle İnstagram takipçilerinin istenmeyen kişiler tarafından görülmesi kolaylıkla engellenmiş olmaktadır.

Bu özelliği tekrardan açık hale getirmek içinse, yukarıdaki adımların hepsi aynı şekilde tekrar edilerek, İnstagram kullanıcı hesabı görünme ayarı herkese açık olarak seçilmelidir.

İnstagram Gizli Profil Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

En çok kullanımı tercih edilen sosyal mecralardan birisi olan İnstagram uygulamasında, kullanıcılar istedikleri profil ayarlarını ve düzenlemelerini İnstagram kullanıcı hesabı ayarlar kısmından kolaylıkla yapabilmektedir. İnstagram takipçilerini gizlemek için de, İnstagram kullanıcı hesabı ayarları kısmı kullanılmaktadır. Bu bölümden İnstagram profilleri tek tuşla gizli konuma getirilebilmektedir.

Bu İnstagram kullanıcı hesabı gizlilik ayarı iki şekilde olabilmektedir. Bu seçenekler ise sadece takipçilere açık olan gizlilik ya da tamamen İnstagram profilinin gizlemek olarak yapılabilmektedir. İnstagram profillerini her iki şekilde de gizli hale getirmekle, İnstagram takipçileri de gizlenmektedir. İnstagram profilini gizli hale getirmenin en büyük avantajlarından birisi de, İnstagram hesabının daha güvenli bir hale gelmesi olmaktadır.

Takipçilere ve arkadaşlara açık olan gizlilik ayarı ile sadece takipçiler ve arkadaşlar İnstagram kullanıcı hesaplarına ulaşabilmekte ve böylelikle istenmeyen ve rahatsız eden kişiler İnstagram profillerini kesinlikle görememektedirler. Sadece takipçilere açık olan gizlilik ayarı ile yine takipçiler bütün paylaşımlara ulabilmekte ve onları beğenebilmekte, yorum bırakabilmektedirler.

Bu şekilde İnstagram’da paylaşılan hikayelere, fotoğraflara ve videolara istenmeyen kişiler hiç bir şekilde ulaşamamaktadır. Aynı zamanda İnstagram kullanıcısına ait olan şahsi bilgilerde, takipçiler dışındaki diğer kişilere kapanmış olmakta ve böylelikle İnstagram kullanıcı hesapları daha güvenli bir duruma gelmektedir.

İnstagram Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasının en kullanışlı özelliklerinden bir diğeri de, istenilen diğer İnstagram kullanıcılarının engellenmesi olmaktadır. Bu sayede istenmeyen ve rahatsızlık veren kişiler kolaylıkla engelenebilmektedir. Bu yapmak içinse engellenmek istenen kişinin profiline girip, orada bulunan ayarlar kısmından engelle demek yeterli olmaktadır. Bu sayede bu kişilerin, engel atan İnstagram kullanıcısının profiline ve takipçilerine ulaşması imkânsız hale gelmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67