Instagram Story Tasarımları İçin Öneriler

Instagram Story Tasarımları İçin Öneriler

İnstagram story tasarımları için öneriler konusunda yapılacak özel tasarımlarla daha ilgi çekici bir profil elde edebilirsiniz. Özellikle İnstagram hikayeler özelliği son dönemde oldukça popüler bir alan olmaya başladı. Bu durumda İnstagram hikâye örnekleri ve tipleri ile daha dikkat çekici İnstagram hikayeleri oluşturulabilir. 24 saatlik görüntüleme süresi olan bu içeriklerin genel olarak etkileşim ve erişim oranları normal gönderilere kıyasla daha fazla olabilmektedir. Bunun dışında e-ticaret siteleri ve sahipleri de takipçilerle daha iyi etkileşime geçmek için bu özelliklerden yararlanmaktadırlar.

İnstagram üzerinde hikayeleri daha ilgi çekici hale getirmek için kullanacak birkaç farklı örnek bulunuyor. Bunun dışında Canva, Adobe Spark gibi birçok uygulama aracılığı ile mobil cihazlar üzerinden çeşitli story yapabilir, story süsleme gifleri fotoğrafları, video içerikleri gibi birçok tasarım ürününe sahip olabilirsiniz. Böylece edit bilmeyen kişiler için avantajlı sayılabilecek bu uygulamalar herkes tarafından kullanıma uygundur.

Instagram Story Fikirleri

Story fikirleri Instagram

İnstagram story fikirleri konusunda birçok örnek bulunuyor. Tasarımlar içinde ilham alabileceğiniz birçok şablon, renkler vs. tamamen firmaların veya İnstagram hesapların yayınlamak istediği gönderilere göre değişim göstermektedir. Genel olarak e-ticaret sitelerinin kullandığı İnstagram hesaplarında yapılan bazı örnekler ürünlerin paketleme aşamaları, ürünlerin gelişmeleri veya şirketin sahne arkası gibi fikirler olabilmektedir. Bunun dışında bazı story fikirleri şu şekilde özetlenebilir,

  • Tüketicileri bilgilendirmek ve aynı zamanda eğitmek amacıyla daha renkli içerikler paylaşılabilir. Günlük olarak paylaşılan ipuçları veya ipucu serileriyle takiplerinizle beraber etkileşim içerisine girebilirsiniz.
  • Blog içerikleri duyurmak ve aynı zamanda İnstagram hesabı üzerinde paylaşmak için hikayeler özelliğinden yararlanılabilir. Bunun dışında 10 bin takipçi barajı geçildiği zaman hikayelerinizde dışarıya yönlendirme verebilirsiniz.
  • Liste ve geri sayımlar en güzel tasarım fikirleri arasındadır. Özellikle blog içeriklerinizde bulunan liste içeriklerini öne çıkartmak için geri sayımlar yapabilirsiniz. Bunun dışında kampanya ve fırsat dönemlerinde de geri sayım amaçlı olarak hizmet ve ürünler yapılabilir.
  • Zaman limitli olan tanıtımlar özellikle takipçilerinize ulaşmak için etkili tasarımlardır. İsterseniz metinlerde ne kadar bir zaman kaldığını ekleyerek içerikler daha cazip hale getirilebilir.
  • İnstagram üzerinde etkileşim oranını arttırmak için kupon kodu veya hediye paylaşımları yapılır böylece içerikler dikkat çekici bir hale gelebilir.

Instagram Doğum Günü Story Fikirleri

İnstagram doğum günü story fikirleri konusunda özellikle kolajlı fotoğraflar oldukça hoş görünen içerikler arasındadır. Bunun dışında doğum günü kutlanan kişilere ilham verici özlü söz paylaşımları ile etkileşim yaratılabilir ve arka plan resimleri, tipografi çalışmaları gibi farklı tasarımlar hazırlayarak İnstagram doğum günü hikâye içerikleri hazırlanır. İnstagram doğum günü story fikirleri ile birlikte çekici tasarımları rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında Pinterest gibi platformlar üzerinde tamamen farklı ve hazır doğum günü şablonları bulunuyor. İster resim kolajları ister kısa videolarla birlikte rahatlıkla doğum günü kutlamak istediğiniz kişilere güzel ve anlamlı bir story hazırlanabilir.

Instagram Story Süsleme Fikirleri

İnstagram’ın özellikleri arasında bulunan story yani hikayeler özelliği İnstagram platformunun en sevilen ve en popüler özellikleridir. İnstagram’ı kişisel olarak kullanan kişiler için veya ticari amaçlarla kullanan markalar hikayeleri üzerinden takipçileri etkilemeye çalışmaktadır. Bunun dışında İnstagram Story süsleme fikirleri ile aslında yapabileceğiniz farklı süslemeler bulunmuyor. İnstagram hikayeleri ile takipçilerini etkilemek isteyen kişilerin önem vermesi gereken durumlardan biri hikâye tasarımlarıdır. Çünkü hikâye tasarımları ne kadar profesyonel olarak yapılırsa takipçilerin ilgisini çekmek daha kolay olur. Bazı hikâye süsleme fikirleri için,

  • Göz alıcı İnstagram hikayeleri oluşturma konusunda mutlaka İnstagram hikâye ölçülerine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü İnstagram’ın hikâye boyutlarına uygun bir tasarım yapmak fotoğraf ve videoları daha profesyonel gösterir.
  • İnstagram hikâye tasarım programları ile farklı şekilde hazır olan şablonlar kullanılabilir. Bunlardan bazıları Canva, Insta Size, Over, Mojo, Adobe Spark olabilmektedir.

İnstagram üzerinde hikâye tasarımı yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer durumda tarz ile bütünlük olmaktadır çünkü story tasarımları sırasında kişi ve işletmeler birçok özellikten yararlanabilmektedir. İnstagram yeni çıkartmış olduğu birçok özellikle birlikte hikayeleri süsleme imkânı sağlıyor. Bunlardan bazıları anket, test, bana soru sor, konum, bağlantı, geri sayım gibi özellikleri ile hikayeler üzerinden etkileşim arttırmak mümkündür. Üstelik hikâye özellikleri içeriğinde bulunan gif ve müzik özelliği sayesinde daha yaratıcı hikayeler oluşturulabilecek.

Story Düzenleme Fikirleri

İnstagram story düzenleme fikirleri ile birlikte her ne kadar yararlanabileceğiniz şablon ve özellikler çok çeşitli olarak üretilse de genel olarak bütünlük yakalamak önemlidir. Çünkü tarz ve bütünlük sahibi olan hikayeler takipçilere genel olarak göz alıcı gelir. Bu durumda İnstagram hesabının etkileşim durumunu büyük oranda arttırmaktadır. Göz alıcı İnstagram story tasarlamak için hikayelerde renk seçimleri, punto, yazı fontu, tasarım gibi birçok öge unsuruna dikkat edilmesi gerekir böylelikle bir bütünlük oluşturularak daha fazla kişinin dikkati çekilebilir.

Etkileyici hikâye paylaşımı yapmak isteniyorsa önem verilmesi gereken konulardan biri de video içerikleridir. Çünkü günümüzde İnstagram kullanıcılarının video olarak paylaşılan story içeriklerini izlerken daha fazla zaman geçirdiği bilinmektedir. Eğer İnstagram’ı işletmenizi ve ürünleri tanıtmak için kullanıyorsanız genel olarak müşteri yorumları, ürün karşılaştırması ve diğer birçok fikir ile paylaşım yapabileceksiniz.

Yaratıcı Instagram Story Önerileri

İnstagram genel olarak görselliğe dayalı bir sosyal medya platformudur ve bu platform üzerinde yaratıcılık önemli bir konudur. Yaratıcı İnstagram Story önerileri konusunda hem hikâye paylaşımlarında hem de post paylaşımları için yaratıcı fikirlerden yararlanabilirsiniz. Böylece büyük ölçüde bir etkileşim oranı yakalanabilir. Bu sebeple İnstagram üzerinde story paylaşımı yapmadan öncesinde rakiplerinizin yapmış olduğu paylaşımları, popüler hesapların paylaşımları ve aynı zamanda etkileşim oranı açısından yüksek olan paylaşımları inceleyerek yaratıcı fikirler bulabilirsiniz. Özellikle son dönemde popüler olan Reels akımlarını da story içerisinde kullanabilir ve daha fazla kişinin ilgisini çekebilirsiniz.

Instagram Post Tasarlama Araçları

Post tasarlama araçları Instagram

Günümüzde Canva gibi birçok İnstagram post tasarlama araçları bulunuyor. Bu tasarımları yapmak isteyen kişiler ve işletmelerin farklı sosyal medya platformları üzerinden fikir bulabilmesi mümkündür. Genellikle Pinterest ve Tiktok gibi görselliğin ön planda olduğu bu araçlarda farklı story fikirleri bulunuyor. İnstagram post tasarlama araçlarına bakılacak olursa kullanabilecek birçok yararlı uygulamalar bulunuyor. İnstagram post tasarlama araçları ve özellikleri genel olarak,

  • Canva 2012 senesi ile geliştirilen bir grafik tasarım aracıdır bunun dışında sadece İnstagram için değil birçok platform içinde story düzenlemesi yapılabilecektir. Aynı zamanda günümüzde en fazla kullanılan ve hem ücretli hem de ücretsiz seçenekleri bulunan bir araçtır.
  • Adobe Photoshop Light Room uygulaması daha basit bir ara yüzü ve basit özellikleri bulunan bir uygulamadır bu sebeple herkes tarafından rahat bir şekilde kullanılacaktır.
  • Photoshop By Buffet uygulaması sadece İnstagram değil Twitter, Facebook gibi sosyal medya platformlarını kullanan işlemeler ile en fazla kullanılan sosyal medya planlama araçlarıdır bu sebeple rahatlıkla story tasarımı yapabilirsiniz.
  • Adobe Spark genellikle İnstagram için en popüler post tasarlama araçlarıdır. İçeriğinde bulunan tasarım araçları ile hem mobil cihazlar hem de bilgisayar üzerinden tasarım yapılabilir.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67