Instagram Story Tasarımı Nasıl Yapılır?

Instagram Story Tasarımı Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanıcılarının cevabını en çok araştırdığı sorulardan birisi de, İnstagram story tasarımı nasıl yapılır? olmaktadır. İnstagram paylaşımlarında story tasarımları, bir İnstagram profilinin çabuk büyümesini ve daha hızlı biri şekilde abone gelmesine yardımcı olan en önemli etkenlerden birisi olmaktadır. Bu nedenle İnstagram storylerinin kaliteli olabilmesi için bazı hazır ve ücretsiz olarak kullanılabilen bazı uygulamaları kullanmak gerekmektedir.

İnstagram Story Tasarımı Program Çeşitleri Nelerdir?

İnstagram uygulamasında paylaşılan storylerin yani hikayelerin özgün olmasının yanı sıra, görsel olarak da ilgi çekici ve kaliteli bir duruş sergilemesi lazımdır. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan İnstagram’da, bir kullanıcı profilinin çabuk gelişebilmesi için, bir takım programlar ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Bu bağlamda İnstagram kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen İnstagram story tasarımı program çeşitleri ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

Vimage

A Design Kit

Canva

PicsArt

Unfold

Vimage İnstagram Story Tasarım Programı

Vimage İnstagram story tasarım programı, Instagram story uygulamaları arasında en çok kullanılan programlardan birisidir. Vimage story programı hem android, hem de iOS işletim sistemine sahip olan bütün akıllı telefonlarda ve cihazlarda kolaylıkla kullanılabilmektedir. Vimage programı içerisinde birçok sayıda farklı filtre bulunmaktadır. Bu filtreler sayesinde ise İnstagram üzerinde paylaşılacak olan bütün hikâyelere, güzel detaylar ve zeminler eklenebilmektedir. Kullanımı kolay bir arayüze sahip olan program uygulama mağazalarından güvenli bir şekilde indirilip, kullanılabilmektedir.

A Design Kit İnstagram Story Tasarım Programı

A Design Kit İnstagram story tasarım programı sadece iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda ve cihazlarda kullanılabilmekte olup, ilgili programa uygulama mağazasından erişebilmekte ve indirilebilmektedir. A Design Kit İnstagram Story tasarım programı, en kapsamlı tasarım programlarından birisi olup, bu programla galeriden seçilen resimler üzerinde her türlü iyileştirme işlemleri yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu program çizim yapma imkânı da vererek, İnstagram üzerinden paylaşılacak olan hikâyelerin daha da ilgi çekici bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Canva İnstagram Story Tasarım Programı

En iyi ve en çok indirilen story tasarım programlarından birisi olan Canva ile İnstagram’da paylaşılacak olan hikâyelere çok kaliteli zeminler ve efektler dâhil edilebilmektedir. Profesyonel olarak çalışma imkanı veren Canva tasarım programı içeriğinde, hazır olarak pek çok efekt ve şablon yer almaktadır. Canva ile yapılan story düzenlemeleri, aynı zamanda uygulama içerisinde kayıt altına da alınabilmektedir. Canva İnstagram story tasarım programı hem iOS, hem de android işletim sistemlerine sahip olan telefonların ve cihazların hepsinde çalışmaktadır. Canva tasarım programına üyelik şansı da bulunmakta olup, uygulama içerisinde ki logolar, fontlar ve ikonlarda hazır olarak kullanılabilmektedir.

PicsArt İnstagram Story Tasarım Programı

PicsArt İnstagram story tasarım, en iyi Instagram story yapma programı çeşitlerinden birisidir. PicsArt programı, kolaj ya da tasarım çalışmalarında kullanılabilmektedir. Çoklu fotoğrafların pratik bir şekilde hazırlanmasına yardımcı olan bu program ile çok zengin görünümlere sahip olan kolaj tasarımları yapılabilmektedir. İnstagram hikâyelerine metin yerleştirme ve arka plan verme gibi benzeri özellikler en iyi şekilde PicsArt story tasarım programı ile pratik ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu program hem android, hem de iOS işletim sistemlerinde sorunsuz olarak kullanılabilmektedir.

Unfold İnstagram Story Tasarım Programı

En popüler story tasarım programlarından birisi olan, Unfold İnstagram story tasarım programı ile dikkat çekici olan İnstagram storyleri hızlı bir şekilde hazırlanabilmektedir. Kullanımı diğer programlara göre daha kolay olan Unfold İnstagram tasarım programı hem android, hem de iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda ve cihazlarda kullanılabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67