İnstagram Silinmiş Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

İnstagram Silinmiş Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

Instagram silinen fotoğraflar, birçok kullanıcı için en büyük sorunlar arasındadır. Eğer fotoğrafın yedeği yoksa ve programlar vasıtasıyla kurtarılamıyorsa güzel çok sayıda paylaşım kaybolmaktadır. Bu husustan şikâyetçi olan kişi vardır. Ancak İnstagram’a getirilen “Recently Deleted” yani son zamanlarda silinenler özelliği, probleme de bir son getirmektedir.

İnstagram, kullanıcıları ile ilk tanıştığı günden bu yana çok sayıda özelliği getirmiştir. Günümüzde IGTV, reels, mağaza gibi özellikleri ile ve editasyon seçenekleriyle büyük bir ilgi toplamıştır. Devamlı aldığı güncellemeler ile oldukça dinamik bir yapıya sahiptir.

Bu güncellemelerden biriyle gelen özellik, gönderileri ve hatta story’leri silinen kullanıcıları büyük sıkıntılardan kurtarmaktadır.

Recently Deleted Özelliği Nedir?

Özellik en yeni araçlar arasında olduğu birçok kişi ne olduğunu henüz bilmemektedir. Recently Deleted, temel olarak hangi nedenle olursa olsun, silinen gönderinizi bir süre kurtarmanıza izin vermektedir. Dolayısıyla kurtarmak için hızlı düşünmeniz gerekmektedir. Zira bu süre sonunda kurtarmaz ve sonradan pişman olursanız, çok geç olabilir.

Böylece İnstagram’da videom silindi gibi durumlar, etkili bir çözüm doğrudan platform tarafından size sunulmaktadır. Oldukça pratik olup, kullanıcılar tarafından zorluk çekilmeden yararlanılabilir. Üstelik İnstagram bunları saklarken, kendi sunucularını kullandığı için telefonunuzda yer kaplamasında bulunmamaktadır.

İnstagram ileti kurtarma, bu noktada devreye girmektedir. Silinen dosyaların türü ne olursa olsun, geri alma şansınız bulunmaktadır. Ancak kurtarma, belirli bir gün içerisinde yapılmalıdır. Aksi halde İnstagram, kendi sunucularından da silecektir.

Gönderiler Ne Kadar Süre Tutulur?

İnstagram fotoğrafım silindi gibi problemleriniz varsa size bir çözüm kaynağı sunan yeni özellik, basit şekilde onları geri kazanmanızı sağlamaktadır. Gönderi türünüz ne olursa olsun, hem hikâyelerde, hem de paylaşımlarda kurtarma yapmanız mümkündür.

Ancak dikkat etmeniz gereken husus, belirli bir süresi olduğudur. Eğer fark etmeden bu süreyi aşarsanız, dosyalarınız geri gelmemek üzere silinecektir. Bilmeniz gereken, gönderilerde ve hikâyelerde saklama süresinin değiştiğidir.

Kişilerin İnstagram üzerinde yaptığı paylaşımlar, silinmesi durumunda 30 gün içinde kurtarılabilecekleri bir klasöre toplanmaktadır. Hangi nedenle silinirse silinsin, o tarih ve dakikadan tam 30 gün sonra klasörden kurtarma imkânınız da kalkar.

Şayet buradan da kalıcı olarak silmek isterseniz, platform sizden e-posta ya da kısa mesaj doğrulaması istemektedir. Dolayısıyla şifreniz çalınsa ve gönderileriniz silinse dahi, kalıcı anlamda silinmeleri mümkün değildir.

Ancak İnstagram hikâyeler için durum böyle değildir. Bilindiği üzere hikâyeler, paylaşımdan tam 24 saat sonra otomatik olarak silinmektedir. Özellik de onları yalnızca 24 saat saklamaktadır.

Bu nedenle dosyanız silinmişse, kurtarmak için hızlı hareket etmeniz gerekmektedir. Peki, bu özelliği nasıl kullanabilirsiniz?

İnstagram Silinmiş Gönderiler Nasıl Kurtarılır?

İnstagram silinmiş gönderiler nasıl kurtarılır, her zaman büyük bir soru olmuştur. Ancak getirilen bu özellikle dakikalar içerisinde söz konusu dosyaları geri almanız mümkündür.  Eğer şu maddeler takip ederseniz, kısa sürede geri getirebilirsiniz;

  1. Akıllı telefonunuzdan İnstagram mobil uygulamaya giriş yapın.
  2. Eğer hesabınız açık değilse, kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  3. Ardından sağ alt köşede bulunan profil simgesine tıklayarak, hesabınızı açın.
  4. Ekranın sağ üst noktasında bulunan üç çizgi halindeki işarete dokunarak, menüyü açın.
  5. Açılan menünün en altında olan ayarları seçin.
  6. Karşınıza gelen ekranda, hesap bölümüne dokunun.
  7. Burada göreceğiniz son silinenler bölümünü açın.

İnstagram silinmiş gönderiler nasıl kurtarılır için bu maddeleri sırasıyla yapmak yeterlidir. Böylece 30 günlük gönderileriniz ve 24 saatlik hikâyeleriniz kısa sürede kurtarılabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67