Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yolları

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Yolları

Instagram eski mesajları geri getirme günümüzde birçok kişi tarafından sorulur. Zira bazı durumlarda insanlar, silmemesi gereken bir iletiyi hata ile silebilir. Bunun yanı sıra eşler ve sevgililer, birbirlerinin geçmiş mesajlarını kontrol etmek de isteyebilir. Anne babalar da çocuklarının kimlerle, ne konuştuğunu görmeyi hedefleyebilir.

Normal şartlarda bunun için akıllı telefondan ya da bilgisayardan Direct Message kısmına girerek, tüm yazışmaları görmeniz mümkündür. Ancak silindiğinden şüphelendiğiniz konuşmalar varsa ya da siz kontrol etmek istiyorsanız, platformdan verilerinizi talep edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra platform ile iletişime geçmeniz de mümkündür. Eğer daha farklı çözümler arıyorsanız, Instagram’da silinen mesajları geri yükleme programı gibi seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

Instagram’da Veriler Nasıl Talep Edilir?

Instagram'dan verileri talep etmek

Instagram günümüzde üyelerine çok sayıda özellik sunmaktadır. Öyle ki bunların çoğunun ne olduğu bilinmez. Veri talep etme de bunlardan biridir. Bu kapsamda platformda bulunan verilerinizi, Insagram’dan almanız mümkündür. Buna Direct Message da dahildir.

Instagram silinen mesajları geri getirme 2022 yöntemleri arasında aşağıdaki maddeleri uygularsanız, kısa sürede çözüm bulmanız mümkündür;

  1. Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Kullanıcı adınız ve şifrenizi kullanarak hesabınızı açın.
  3. Sağ alt köşede bulunan profil sekmenize tıklayın.
  4. Profili ayarla üzerine dokunun.
  5. Gizlilik ve güvenlik alanına girin.
  6. Aşağı doğru kaydırma yaparak, veri indirme kısmını bulun.
  7. İndirme talep et üzerine tıklayın.
  8. Hangi formatta istediğinizi ve hangi mail adresine atılmasını istediğinizi seçin.
  9. Şifrenizi girerek kimliğinizi doğrulayın.

Böylece tüm işlemler tamamlanır. Platform böylece istediğiniz verileri hazırlamaya başlar. Bunlar tamamlandıktan sonra Instagram silinen mesajları geri getirme 2022 için verdiğiniz e-mail adresine bir bağlantı gönderilir. Bunu indirdikten sonra silinen mesajları görmeniz de mümkündür.

Instagram Veri İndirmeden Mesajlar Nasıl Okunur?

Instagram’a veri indirme ile ilgili bir ileti gönderdiğinizde tüm işlemler başlar. Bunun için belirli bir tamamlanma süresi yoktur. Verilere göre değişkenlik gösterebilse de 2 güne kadar sürebilir. Bu süre zarfından yeniden istek gönderilmemelidir.

Instagram silinen mesajları geri getirme 2022 için platform mail adresinize bilgilerinizi attığında, tüm dosyalar .json formatında olacaktır. Bunları açmak mümkün olsa da karakter sorunları olacağı için tam anlaşılabilir olmayacaktır. Bu sebeple CSV formatına dönüştürülür.

Bunun için message_1.json gibi olan dosyaları bulmanız gerekir. Ardından da https://data.page/json/csv sitesine girilir. Burada upload json file kısmına söz konusu dosya yüklenir. İşlemlerin uzunluğu dosya boyutuna göre değişebilir. Ancak oldukça kısa sürelidir. Ardından da tüm verilerinizi görebilirsiniz.

Bu işlem çoğu kişi için silinen verileri geri getirmesine olanak tanır. Ancak istediğiniz sonuçlar gelmezse farklı çözümler de bulunur.

Instagram ile Destek Kurma

Instagram eski mesajları geri getirme için yukarıda verdiğimiz maddeleri takip ederek, istediğiniz çözümleri bulmanız mümkündür. Ne var ki bazı durumlarda kişiler istedikleri sonuçları hemen alamayabilir.

Bu durumlarda ikinci bir çözüm önerisi de Instagram destek ekibi ile iletişim kurmadır. Eğer düzgün bir dille durumu anlatır ve silinen mesajlarınızı geri almak istediğinizi belirtirseniz, çözüm bulmanız mümkündür.

Özellikle profesyonel bir hesapsanız ya da gelişmiş istatistikleriniz bulunuyorsa, bu işlemler kapsamında daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Platforma mesaj attıktan sonra mesajın geri gelmesinin uzun sürebileceği hatırlanmalıdır.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme için Program Var Mı?

Silinen mesajları geri getirme programı Instagram

Instagram kullanıcılara ilk sunulduğu günden sonra hızlı bir şekilde gelişme sergilemiş, dünya çapına yayılmıştır. Günümüzde milyonlarca insan tarafından kullanılmakta olup buna hem kurumsal hem de bireysel hesaplar dahildir.

Bu durum kısa süre içerisinde üçüncü parti uygulamaların sayısının artmasına da neden olmuştur. Söz konusu aplikasyonlar, farklı konularda destek sağlar. Bu anlamda Instagram silinen mesajları geri getirme 2022 çerçevesinde de çözüm sunanlar vardır.

Bunlara hem Türkçe hem de yabancı dildeki kaynaklar üzerinden ulaşabilirsiniz. Her biri farklı olduğu için öncesinde incelemeniz önerilir. Ancak bu süreçler esnasında dikkatli olmanız en büyük gereksinimdir.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Programlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Instagram’da silinen mesajları geri yükleme programı bugün insanlar tarafından sık sık araştırılır. Ancak burada bilmeniz gereken, Instagram’ın bunları hiçbir şekilde desteklemediğidir. Üçüncü parti uygulamaları kullanmak, hesabınızda güvenlik sorunları oluşturabilir. Çünkü hesabınıza erişim izni gerektirebilir.

Bunun yanı sıra yüklenen uygulama kapsamında zararlı içerikler de bulunabilir. Dolayısıyla dikkatli olmanız şarttır. Bunları kullanmak tamamen sizin sorumluluğunuz kapsamındadır.

Insta-Recovery

Instagram ileti kurtarma online sitesi arıyorsanız, seçeneklerinizden ilki Insta-Recovery’dir. Aplikasyon olmadan kullanabileceğiniz site böylece pratik çözümler sağlar. Telefonunuzda yer işgal etmeyeceği için rahatça kullanılabilir.

Mobil destekli olduğu için akıllı telefonlar üzerinden hem iOS hem de Android cihazlar tarafından kullanılabilir. Kullanmak için önce https://insta-recovery.com/ sitesine girmeniz gerekir. Ardından ilk buton Instagram datalarınızı almanıza, ikincisi buton ise seçmenize yardımcı olur.

Eğer arzu ederseniz bunları indirmeniz de mümkündür. Program tüm Direct Message’larınızı rahatlıkla okuyabilir; ancak silinen bazı mesajlarınızda sıkıntı çıkartabilir.

Data.ai

Insta-Recovery sizde çalışmıyorsa ya da istediğiniz verimi alamıyorsanız, Instagram’da silinen mesajları geri yükleme programı kapsamında data.io kullanabilirsiniz. Mesaj kurtarma aplikasyonu olan uygulama, özellikle yakın geçmişte silinen mesajlarınızı geri getirmenizde size yardımcı olur. Telegram ve WhatsApp için de tercih edilebilir.

Eğer ayrıntılı incelemek istiyoranız, https://www.data.ai/en/apps/google-play/app/com.app.recoverdeletedmesasges.viewdeleted.messagerecovery.restoredeletedmessages/ linkini ziyaret etmeniz yeterlidir. Kullanmak için üye girişi yapmanız gerekir.

Şayet kayıt olmayı düşünüyorsanız, bunun için gerekli tüm işlemleri ekranın sağ üst köşesinde bulunan Get Started butonunu kullanarak yapabilirsiniz.

U. Fone

Akıllı telefon üzerinden kullanabileceğiniz Instagram’da silinen mesajları geri yükleme programı arıyorsanız, bu çerçevede yapabileceğiniz çok sayıda tercih vardır. Eğer cihazınız iOS işletim sistemi kullanıyorsa, U. Fone bunlardan bir tanesidir.

Akıllı telefonların yanı sıra Windows ve Mac sistemlerine yüklenebilmekte olup basit bir şekilde silinen Instagram mesajlarınızı alabilirsiniz. Bu çerçevede fotoğrafları, videoları, kişileri, metin yazılarını, notları alabilirsiniz. Bunun yanı sıra WhatsApp için de kullanabilirsiniz.

IMYFONE D-Back

IMYFONE iOS kullanıcılarına sunulan bir başka seçenektir. Eğer U. Fone sizde çalışmıyorsa ya da istediğiniz sonucu alamıyorsanız, deneyebileceğiniz çözümler arasındadır. Instagram’da silinen mesajları geri getirme iPhone seçenekleri arasında bu uygulama hızlı şekilde silinen Instagram mesajlarını geri getirme olanağı tanır.

Program Windows ve Mac sistemlerinde de çalışmaktadır.  Bu kullanımın yanı sıra fotoğrafları, mesajları, kişileri, arama kayıtlarını da gösterebilir. WhatsApp, Viber, Safari History gibi yerlerde de kullanılabilir. Dolayısıyla geniş bir kullanım alanı vardır.

FoneLab

Instagram’da silinen mesajları geri yükleme programı seçeneklerinden bir diğeri olan FoneLab birçok sistemde kullanılabilmektedir. Android, iOs, Windows ve Mac için özel opsiyonları vardır. Bunların hepsini inceleyebilir, size en iyi olanını bulabilirsiniz.

Uygulama telefonlarınızda kayıtlı, ancak silinmiş mesajları, videoları, sesleri ve diğer dosyaları getirebilirsiniz. Sitesini incelemek istiyorsanız, https://www.fonelab.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Program ücretsiz indirilebilecek olmakla beraber satın da alınabilir. Fiyatlar değişkenlik gösterebilmekte olup güncel olarak 20.76 Amerikan doları ile 97.48 Amerikan doları arasındadır.  Windows XP, Vista, Windows 7, 8, 8,1, 10 ve 11 platformlarında kullanılabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67