İnstagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

İnstagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Sosyal medya platformlarının gün geçtikçe yayıldığını günümüzde, daha güvenli bir kullanım için şifrelerin düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Bu bağlamda instagram şifre değiştirme de belirli zamanlarda yapılmalıdır.

Her sosyal medya platformu ve internet sitesinde olduğu gibi, instagram da kullanıcılara bu imkânı sunar. Ancak her sitenin iş dinamiği farklı olduğu için, yeni üye olanlar şifre değiştirmesi gerektiğinde ne yapması gerektiğini bilemeyebilir. Kullanıcılar kendi profil hesaplarına girerek, gerekli ayarlamaları hemen yapabilir.

Bunun haricinde dikkat etmeniz gereken bazı güvenlik unsurları da vardır. Instagram platformun ve üyelerin güvenliğini sağlamakla beraber, ilk önce kullanıcılar kendi önlemlerini almalıdır. Peki, bunun için neler yapılabilir?

Instagram Şifremi Unuttum

Günümüzde her insanın bankacılıkta ve internette kullandığı onlarca şifre vardır. Bu sebeple zaman zaman insanlar hangi şifreyi koyduğunu bulmada zorluk yaşayabilir. Bu nedenle web siteleri “şifremi unuttum” bölümü koyarak, parola sıfırlama seçeneği sunar.

Bu nedenle instagram kullanıcıları da tabii olarak şifrelerini unutabilir. Peki, bunun için sıfırlama işlemleri nasıl yapılır? Instagram şifremi unuttum için aşağıdaki maddeleri takip etmek, tüm sorununuzu çözer;

İlk olarak https://www.instagram.com/ adresine girin.

Ardından metin kutusuna e-posta, telefon ya da kullanıcı adını girin.

Sonrasında “giriş bağlantısı gönder” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemler ardından tek yapmanız gereken, mail adresinizi ya da telefonunuzu kontrol etmedir. Talimatları izleyerek yeni şifrenizi kolayca belirleyebilirsiniz.

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Dijital sektör gelişmeye başlayınca yeni çok sayıda güvenlik önlemi de gelmiştir. Bunlardan bir tanesi de internet sitelerinde, sosyal medya platformlarında şifreyi sık sık değiştirmedir. Ancak her site içerisinde şifre değiştirme linkleri farklı şekilde verilebildiği için, neler yapılması gerektiği yeni üyeler arasında oldukça sorunludur.

Instagram her gün yeni üye alması nedeniyle, birçok özelliği çok sayıda kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Bunlara şifre değiştirme de dâhildir. Peki, parolanızı yenileme zamanı geldiğini Instagram şifre değiştirme nasıl yapılır?

Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.

Kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Eğer hatırlamıyorsanız, parola sıfırlama gerçekleştirin.

Sağ alt köşeden profil bölümüne gelin.

Ekranda gördüğünüz “profil ayarları” kısmına gelin.

Eski şifrenizi girin. Ardından yeni şifrenizi iki kez girin.

Tüm bu işlemler ardından, kaydet demeniz yeterlidir. Yeni parola anında kullanıma başlar.

Instagram Şifresi Nasıl Güçlendirilir?

İnternette her kullanıcı güvenliğini sağlamanın farklı yollarını arar. Bunun en pratik yolu da güçlü şifreler koymadır. Çok sayıda kişi kısa, tahmin edilebilir ve sadece metinden oluşan şifreler girerek, hesaplarında büyük bir açık bırakır.

Peki, Instagram şifre güçlendirme için ne yapılmalıdır? Burada öncelikle her sitede farklı şifre kullanılması önerilir. Zira aynı veya benzer şifreler kullanmak, bir tanesi çalındığında hepsini risk altına sokar.

Yeni şifrenizi belirlerken, minimum 8 karakter oluşturma önerilir. Ancak burada sadece yazılar değil; sayılar ve semboller de kullanılmalıdır. Aynı zamanda küçük ve büyük harfler bir arada olmalıdır. Kendinize ait doğum günü, şehir, okul gibi kişisel bilgilerinizi içeren, tahmin edilebilen konular içermemelidir.

Instagram İçerisinde Hangi Önlemler Alınabilir?

Instagram hesabınızı daha çok güçlendirmek istiyorsanız, platform tarafından sunulan özellikleri de kullanmanız önerilir. Böylece daha güvenli bir hesap elde edebilirsiniz.  Bu konuda instagram iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneğini güzel bir seçenek sunar.

Bunu aktif hale getirmek için tek yapmanız gereken profilinize girerek, üst sağ taraftaki menüden ayarlara açılmalıdır. Ardından gerekli işlemler takip edilerek, aktif hale getirilebilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67