İnstagram Şifre Yenileme, Çift Doğrulamayı Açma

İnstagram Şifre Yenileme, Çift Doğrulamayı Açma

İnstagram şifre yenileme, çift doğrulamayı açma işlemleri ile birlikte var olan şifreyi tamamen değiştirebilir ve hesabınızın güvenliği açısından çift doğrulamayı açma işlemi yapabilirsiniz. İnstagram özellikle son dönemde en yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarından olmaktadır. Pandemi ile beraber en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından olan İnstagram, özelleştirme açısından pratik yöntemlerle işlemlerini halledebilecekler. İnstagram şifre yenileme açısından bakıldığında,

 • İnstagram hesap kısmında otomatik şekilde giriş yapar bu sebeple sürekli olarak şifre girme işlemlerine takılmadığınız zamanlarda hesap şifrelerinizi unutabilirsiniz.
 • İnstagram üzerinde güvenli çıkış yaptığınız zamanlarda tekrar hesaba girebilmek için şifre bilgisi gerekiyor. Şifre bilgisini unutan kişiler ve şifresini değiştirmek isteyen kullanıcılar birkaç tıkla halledebiliyorlar.
 • İnstagram üzerinde çift doğrulamayı açma işlemi güvenliği sağlamak açısından önemlidir. Aynı zamanda İnstagram doğrulama kodu kırma için bir yöntem bulunmaz. Kapatmak için kişiler mutlaka hesapları üzerinden giriş yapmalıdır.

İnstagram Şifre Yenileme

Şifre Yenileme Instagram

İnstagram şifre değiştirme ve yenileme konusunda bakıldığı zaman kişiler İnstagram profillerine girerek sağ üstte bulunan menü ifadesi üzerinde dokunmanız gerekiyor. Çıkan ekranda ayarlar kısmını bularak güvenlik sekmesine tıklayın. Güvenlik seçeneği üzerinden şifre kısmına girerek yeni şifrelerini girebilirler. İnstagram şifre yenileme için kişiler öncelikle mevcut şifrelerini girmelidir.

Sonrasında kişiler sağ üstte gördüğünüz mavi tık şeklinde yer alan ifadeye dokunmalısınız. Böylece İnstagram hesabınızın şifresini yenileyebileceksiniz. Eğer hesabınızın şifresini unuttuysanız bunun için Facebook hesabınız üzerinden yenileme işlemi yapabilirsiniz.

İnstagram Şifremi Unuttum Nasıl Giriş Yapabilirim?

İnstagram şifresini unutan kişiler öncelikle İnstagram giriş yapma ekranında ‘’Giriş yapmak için yardım al’’ ekranından kullanıcı adını yazarak hesabına girmeyi deneyebilir. Mevcut bir Facebook hesabınız varsa bu noktada ‘’Facebook ile giriş yap’’ seçeneği üzerinden hesabınıza girmeyi deneyebilirsiniz.

Facebook hesabınız yoksa veya dondurduysanız kullanıcı adını yazmanın ardından ‘’daha fazla yardıma mı ihtiyacın var’’ seçeneğini tıklayabileceksiniz. İnstagram şifremi unuttum nasıl giriş yapabilirim diyenler için,

 • Kişiler bu adım sonrasında hesaplarının kurtarılabilmesi açısından belirtilen telefon numarasına veya mail adresine kod gelecektir. Bu sebeple güvenlik kodunun olduğu telefon numarasına ve e-posta hesabına güvenlik kodu yollamalıdır.
 • Kişiler ekranda yer alan e-posta adresinize güvenlik kodu gönder işlemlerini yaptıktan sonra kodu girebilir ve onaylama işlemi yapabilir.
 • Eğer yeni bir kod gelmezse bu noktada kişiler tekrardan kod talep ederek giriş yapabilirler.
 • Hesabınızı güvene almak için eğer telefon numaranız bulunmuyorsa telefon numarası işlemlerini yapabilir ve sonrasında hesabınızı güvene almak için şifre değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz.

İnstagram Çift Doğrulamayı Açma

Çift Doğrulama Açma Instagram

İnstagram üzerinde yer alan iki faktörlü kimlik doğrulaması İnstagram hesabınızı ve şifrelerini korumanıza yardımcı olan bir güvenlik özelliği olmaktadır. İnstagram çift doğrulamayı açma işlemlerine bakıldığı zaman eğer iki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarladıysanız ve eğer farklı biri hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapmaya çalışırsa bildirim olarak size yansır ve özel bir giriş kodu istenebilir. İnstagram çift doğrulamayı açmak için,

 • Profilinize gitmek için öncelikle sağ altta bulunan profil resminize dokunabilirsiniz.
 • Sağ üst kısımda bulunan üç çizgi simgesine dokunun ve ardından ayarlar kısmında gelin.
 • Güvenli kısmından iki faktörlü kimlik doğrulamasına girin ve alt kısımda bulunan başla kısmına gelin.
 • Eklemek istediğiniz bir güvenlik yöntemini seçin ve ekranda bulunan talimatları izleyin.
 • İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodu kırma yöntemi bulunmaz bu sebeple kişiler hesaplarının güvenliğini sağlarken rahatlıkla iki faktörlü doğrulamayı aktif edebilirler.

İnstagram’da bulunan İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama sorunu için kişiler talimatları tam olarak izlemelidir. Bununla birlikte kişilerden güvenlik yöntemlerinden birini seçmesi gerekebilir ve bunlar Duo Mobile veya Google Authenticatör olabilmektedir. Bununla birlikte cep telefonunuza gelen kısa mesaj yani SMS kodlarını seçebilirsiniz.

İnstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kodunu Unuttum

İnstagram hesapların güvenliğini sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulaması sunmuştur. Bu noktada bu doğrulama kodu unutulduğu zaman hesaplara erişim kısıtlanabilmektedir. İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama kodunu unuttum diyenler için Duo Mobile, Google Authenticatör yedek kodları vermektedir. Eğer bu uygulamaları silerseniz hesabınıza giriş yapmanız zorlaşabilir.

Eğer İnstagram hesaplarınızın yasal varisi iseniz hesaba kayıtlı olan telefon numarası ve e-mail üzerinden hesaplara erişebileceksiniz. Aynı zamanda İnstagram 8 haneli kod unuttum diyenlerde bu yöntemi izleyebilir,

 • İnstagram üzerinden kullanıcı adınızı girerek şifremi unuttum butonuna tıklayın.
 • Mail yolu ile birlikte sıfırlama bağlantınızı alın, maile girerek şifrenizi yenileyebilirsiniz bunun için linke tıklamanız gerekir.
 • Çıkan sayfada yeni şifrenizi girerek onaylama işlemini yapın, onaylanan sayfa sizi yönlendirdiği sayfada hesabınıza kayıtlı olan telefon numarasına onay kodu gönderilir.
 • Farklı bir yöntem olarak kullanıcı ve şifre ile giriş yaptığınızda istenen kimlik faktörü ile beraber başka bir yolu dene butonuna tıklayın.
 • Açılır menüde gelen seçeneklerde destek al butonuna tıklayın ve burada adım ile kayıt olurken iletişim adresinizi, e-posta adresinizi, şahsi hesabınız içerisinde benim fotoğraflarım kısmına gelin.
 • Çıkan alanda iki doğrulamalı koda ulaşamadığınızı belirten biz yazı çıkacak ve burada bu kodların cep telefonuma gelmesini talep ediyorum yazabilir ve destek iste butonuna tıklayabilirsiniz.

İnstagram İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Kapatma 2021

İnstagram üzerinde güvenliği sağlamak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı kapatma veya devre dışı bırakma konusunda kişiler birkaç adımla birlikte kapatabilirler. Güvenlik açısından sunulan İnstagram iki faktörlü doğrulama ile beraber hesapların güvenliğini sağlar. İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulama kapatma 2021 için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde olmaktadır,

 • İnstagram uygulamasını açarak ana ekranda bulunan profil simgesine tıklayın.
 • Profil ekranının sağ üst köşesinde bulunan üç çizgi üst üste işaretine dokunun ve açılan menüde ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Ekranda yer alan güvenlik seçeneğine tıklayın ve dördüncü sırada bulunan iki faktörlü kimlik doğrulama ile ilgili seçeneği göreceksiniz.
 • Bu seçeneğe dokunduktan sonra iki faktörlü kimlik doğrulamanın açık olduğunu görürseniz bu sebeple kişiler açık olan güvenlik doğrulamasını sola doğru çekerek kapatabilirler.
 • Çıkan uyarı ekranında kimlik doğrulamayı kapatmak istediğinize dair emin olmanız konusunda uyarı çıkacaktır.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama işlemini kapattıktan sonra tekrardan aynı butonu aktif hale getirerek aynı adımları izleyebilirsiniz.

İnstagram Duo Mobile Kaldırma

Duo Mobile Kaldırma İşlemi

İnstagram Duo Mobile, iki faktörlü kimlik doğrulama için önemli adımlar arasında bulunuyor. İnstagram Duo Mobile kaldırma işlemleri ile kişiler Duo hesabını kaldırarak silebilecekler. İsterseniz Duo hesabınızı tekrar açabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. İnstagram Duo Mobile kaldırma için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde olmaktadır,

 • Kişiler Duo hesabını telefon numarası ve Google hesabınızla birlikte bağlantısını kesmek için Duo hesabını silmeniz gerekir.
 • Choromebook üzerinden Duo hesabına girin, diğer kısmından, ayarlar kısmına gelin.
 • Burada bulunan Duo hesabını sil seçeneği üzerinden kişiler hesaplarını tamamen silebilirler.
 • Duo Mobile İnstagram sildikten sonra tamamen ayarları ve geçmişi silersiniz, bununla birlikte kişiler Duo uygulamasını tamamen silebilir ve cihazları içerisinden tamamen kaldırabilirler.
 • İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulamasını tekrar aktif etmek istediğiniz zaman en baştan bir Duo hesabı açmanız gerekir.

Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67