İnstagram Siber Zorbaların Kökünü Kazıyacak

İnstagram Siber Zorbaların Kökünü Kazıyacak

İnstagram üzerinde özellikle ünlü kişilerin ve fenomenlerin en çok sıkıntı yaşadıkları konu siber zorbalar olurken bu konuda İnstagram yeni özellik ile bu durumu ortadan kaldırabilecek. Özellikle de nefret söylemleri ve tacizler bu yeni özellik sayesinde tamamen ortadan kalkabilecek. İnstagram2a gelen bu yeni özellik sayesinde artık bu tarz mesajlar ve hesaplar sınırlandırılacak. Pek çok kişinin hedef olabilecekleri genellikle ırkçı ve cinsiyetçi söylemler için artık platformda yeni bir çalışma sürdürülmektedir. Bu yeni özellik sayesinde artık İnstagram üzerinde nefret söylemleri ve hakaret içerikli mesajlar en az seviyeye indirilecek. Yapılan duyurular kapsamında gelecek olan yeni özelliğin ise birkaç hafta içerisinde tüm dünyada aktif olması bekleniyor. İşte İnstagram’a gelecek olan bu yeni özellik hakkında merak edilen diğer detaylar…

Siber zorbalık özellikle İnstagram üzerinden giderek daha da çirkin bir boyuta sürükleniyor. Bu kapsamda yakın zamanda İnstagram için yeni bir özellik gündeme getirildi. İnstagram üzerinden yapılan taciz ve nefret söylemleri için kural ihlallerine karşı yeni bir yaptırım üzerine çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Gelecek olan bu yeni özellik sayesinde İnstagram, siber zorbalığın bu platform üzerinde kökünü kazımayı amaçlıyor. Bu kapsamda İnstagram’a gelecek olan yeni özellikler sayesinde artık belirli mesajlara filtreleme getirilecek. Gelen filtreleme ile taciz ve nefret söylemlerinin engellenmesi sağlanacak. Aynı zamanda engellenen kullanıcıların da başka hesaplar üzerinden yine aynı kişiye ulaşmaları engellenecek.

İnstagram Siber Zorbalığı Engelleyen Özellik

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olan İnstagram için İnstagram siber zorbalığı engelleyen özellik getiriliyor. Bu güne kadar siber zorbalık özellikle de bu platform üzerinde oldukça can sıkıcı bir boyuta ulaşmış durumdaydı. Ancak açıklanan bilgilere göre artık nefret söylemli ve taciz içerikli olan mesajların otomatik bir şekilde filtreleneceği aktarıldı. Birkaç hafta daha devam edecek olan çalışmalar ardından yakın gelecekte bu yeni özelliğin kullanılacağı düşünülüyor. Özellikle de internet bilgisi yeterince gelişmemiş olan kişilerin yaptıkları siber zorbalık artık İnstagram platformu için yakın gelecekte ortadan kaldırılacak.

Mesajlar Otomatik Olarak Filtrelenecek!

Gelecek olan özellik için yapılan açıklamalar kapsamında İnstagram mesajlar otomatik olarak filtrelenecek. Daha öncesinde yorumları filtreleyen özellik aynı şekilde mesajlar için de getirilecek. Bu sayede de DM üzerinden gelen mesajlar kullanıcıları eskisi kadar rahatsız etmeyecek. Özellikle de bu alanda yer alan saldırgan kelimeler ve cümleler de filtrelenecek. Daha çok tanınmayan ya da takip edilmeyen kişiler tarafından gelen bu mesajların artık İnstagram kullanıcılarını bu denli rahatsız etmesinin önüne geçilecek. Yakın gelecekte hayata geçirileceği düşünülen bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar tarafından gelen mesajlar kendi listelerine eklenecek. Yine engellenen mesajlar kısmında ise rahatsız edici mesajlar ile karşı karşıya gelinmeyecek.

Engellenen Kişiler Farklı Bir Hesapla Ulaşamayacaklar!

Yeni İnstagram özelliği ile birlikte mesajların filtrelenmesinin yanı sıra engellenen kişiler de artık yeni hesaplar üzerinden yeniden saldırıda bulunamayacaklar. Bu özellik ile birlikte kişilere iki farklı seçenek sunulacak. Birisini engellemek isteyen kişiler yalnızca o hesabı engelleyebilecekler. Bunun yanı sıra gelen özellik sayesinde aynı kişi tarafından açılan başka hesapları da aynı anda engelleyebilecekler. Bu sayede de saldırgan bir kişi bir defa engellendiği zaman yeni bir hesap açarak yeniden tacizine devam edemeyecek. Aynı telefon üzerinden açılan bütün hesaplar tek bir engelleme ile birlikte engellenebileceği için kullanıcılar rahat edecek.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67