Instagram Restrict Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Restrict Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

Instagram Restrict Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram, yaptığı güncellemelerle birçok özellik getirmiştir. Bunlardan bir tanesi de Restrict, yani kısıtlamadır. Instagram Restrict Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformları, günümüzde her yaştan insan arasında popülerdir. Dolayısıyla her gün büyük bir kullanıma tanıklık etmektedir. Bu nedenle her platform, bir takım kurallarla herkesin sorunsuz kullanmasını, kaos olmamasını istemektedir.

Bunlardan bir tanesi de İnstagram’dır. Kullanıcıların platformdan memnun olmasını sağlamak amacıyla hayata geçirilen farklı uygulamalar vardır. Bunlardan bir tanesi de yakın dönemde tanıtılan kısıtlamadır. Özellik, kullanıcıların kendilerini rahatsız eden kişilere restrict vermesini sağlamaktadır.

Ancak hâlâ yeni olduğu için, restrict tam anlamıyla bilinmemektedir. Peki, bu özellik nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

İnstagram Restrict Özelliği Nedir?

İnstagram restrict özelliği nedir, başka bir kullanıcıya yorum yapma engeli getirmektir. Dolayısıyla normal engellemeden farklıdır. Özellik sayesinde kullanıcılar, kendilerini rahatsız eden kişileri, onların profiline giderek kısıtlamaktadır. Dolayısıyla kullanım bakımından da oldukça pratiktir.

İnstagram Restrict Özelliği Ne İşe Yarar?

Peki, İnstagram kişi kısıtlama ne işe yarar? Her ne kadar yorum engeli olsa bazı kullanıcılar detaylarını tam anlamıyla bilmemektedir.

Bilindiği üzere İnstagram’da bir gönderi altına kullanıcılar yorum bırakabilmektedir. Ancak bunlar incelendiğinde paylaşana veya kullanıcıların birbirine karşı yaptığı hakaret dolu cümleler, hesabına takipçi ve beğeni isteyen kişiler, defalarca ürün satmak için yorum yapan kişiler yoğun olarak görülmektedir.

Durum, çoğu kullanıcıyı rahatsız etmektedir. Peki, İnstagram’da birini kısıtlayınca ne olur? Kısıtlama da tam burada devreye girerek, kullanıcılara yardımcı olmaktadır. Böylece bu tarz yorum sahipleri kısıtlanarak, sorun çıkarması da engellenmektedir. Zira kötü yorumlar bir süre sonra sayfanın da kalitesini düşürdüğü için beğeni ve takipçi kayıplarına da sebep olmaktadır.

İnstagram’da Kısıtlama Nasıl Anlaşılır?

İnstagram’ın kısıtlama özelliğini getirmesiyle beraber, birçok kişi aktif şekilde kullanmaya başlamıştır. Bu durum bir süre sonra İnstagram kısıtlandığımı nasıl anlarım gibi sorulara da sebep olmuştur. Zira bilindiği üzere bazen İnstagram da yorum yapma engellemesi verebilmektedir. Doğal olarak kısıtlama alan kullanıcılar, bunun kaynağını anlamada sıklıkla zorlanmaktadır.

Ancak durumu anlamak, oldukça kolaydır. Eğer bir kişi sizi kısıtlamışsa, bu yalnızca onun hesabı için geçerlidir. Dolayısıyla farklı hesaplarda yorum yapmanız kısıtlanmamaktadır. İnstagram size bu konuda engel vermişse hiçbir kullanıcıya yorum yapılmamaktadır.

Eğer sadece bir hesaba yorum bırakamıyorsanız ve yorumlar da açıksa, bu nedenle farklı hesaplara yorum yapma durumunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer herhangi bir sorun yoksa bunun anlamı İnstagram kısıtlama yedim olmaktadır.

Karşınızdaki kişi, yapmış olduğunuz yorumlar sebebiyle, sizi kısıtlamayı seçmiştir. Peki, İnstagram hesap kısıtlama kaldırma nasıl olur? Eğer sizi İnstagram değil, bir başka kullanıcı kısıtlamışsa, açması gereken kişi de odur. Dolayısıyla yapmanız gereken hiçbir şey bulunmamaktadır. Tek çözüm, onunla DM üzerinden iletişime geçip, durumu anlatarak kaldırmasını rica etmektir.

İnstagram Restrict Nasıl Kullanılır?

Peki, İnstagram restrict nasıl kullanılır? Bunun için yapmanız gerekenler oldukça kolaydır. Öncelikle İnstagram mobil uygulamasını açarak, hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

İnstagram kişi kısıtlama için restrict vermek istediğiniz hesaba giderek, sağ üstte bulunan alt alta üç nokta simgesine dokunmanız gerekir. Ardından burada kısıtla seçeneği görülecektir. Buna tıklamak, kişinin size yorum yapmasını engelleyecektir.

İnstagram hesap kısıtlama kaldırma da aynı şekilde olmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken, aynı işlemleri tekrarlayarak, bu sefer kısıtlamayı kaldırmaktır. Eğer karşınızdaki kişiyi engellemeden yorum yapmasını önlemek istiyorsanız, restrict oldukça kullanışlı bir özelliktir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67