Instagram Repost Nedir, Repost Yapma Uygulamaları

Instagram Repost Nedir, Repost Yapma Uygulamaları

Sosyal medya dendiği zaman akla ilk gelenlerden birisi de şüphesiz Instagramdır. Instagram, sahip olduğu özellikleri ve aynı zamanda sunduğu avantajlar ile dünya çapında aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Instagram repost nedir sorusu ise bahsi geçen uygulama dahilinde merak edilen özelliklerden birisidir. Bunun için yanıt bulabileceğiniz pek çok kaynak bulunmaktadır.

Repost paylaşımları, Instagram’ın popüler hale gelmesinden bu yana sürekli görülen detaylardan birisidir. Türkçe anlamı yeniden paylaşma, tekrar paylaşma olan bu özellik, daha önce paylaşılan veya farklı hesaplarda paylaşılan gönderileri sizin paylaşmanızı sağlamaktadır. Bu özellik ile pek çok kişinin dikkatini çeken Instagram, daha pek çok özelliğe sahip olması ile ön plandadır.

Repost Etmek Ne Anlama Gelir?

Repost etmek Instagram

Repost etmek ne anlama gelir diye soruyorsanız ilk olarak bu kelimenin Türkçeye nasıl çevrildiğine bakmalısınız. Günümüzde Instagram başta olmak üzere pek çok sosyal medya uygulamasında kullanılabilen repost özelliği, daha önce paylaşılmış olan bir gönderiyi yeniden paylaşmanız olarak açıklanabilmektedir. İlgili kelimenin Türkçe karşılığı da yeniden yayımlama olarak karşınıza çıkacaktır.

Bu özelliği etkin bir şekilde kullanabilmek adına çeşitli uygulamalardan yararlanabilir ve sizin yer aldığınız içerikleri kendi sayfanızda da paylaşabilirsiniz. Böylece Instagram üzerinde olan etkileşim oranlarınız da artmaya başlayacak ve hesabınızın keşfedilme oranı yükselecektir. Tabi bunları yapabilmek için özellik hakkında daha detaylı bilgiler edinmeniz gerekmektedir.

Repost Nasıl Kullanılır?

Yeniden paylaşma, yeniden yayımlama gibi anlamlar içeren repost özelliği, Instagram uygulamasında sıklıkla tercih edilen bir işlem olarak ön plana çıkmaktadır. Repost nasıl kullanılır sorusu ise bu özellikten haberdar olan ancak daha önce repost etmemiş kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Ancak bu işlemin gerçekleşmesi için ihtiyaç duyacağınız bazı uygulamalar olacaktır. Uygulama edindikten sonra takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle repost yapabilmek için bu alanda tercih edilen uygulamayı yükleyin ve çalıştırın.
 • Uygulama içerisinde bulunan alana Instagram gönderisinin URL adresini yapıştırın.
 • Tabi bu adımı yapabilmek için repost edeceğiniz içeriğe karar vermeniz gerekmektedir.
 • Seçtiğiniz paylaşım otomatik olarak uygulamaya geçecektir.
 • Daha sonra alt seçeneklerde yer alan repost işaretine tıklayın.
 • Son olarak paylaşım düzenlemelerini yapın ve sayfanızda bu içeriği paylaşın.

Repost Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sosyal medya platformları tarafından sunulan belli başlı özellikler, her ne kadar avantajlı olsa da bazı zamanlarda kullanılamayabilir. Bu gibi durumlarda değerlendirilen repost işlemi de hakkında bilgi edinmeniz gereken özelliklerden birisidir. Repost hakkında bilinmesi gerekenler başlığı altında ise konuyla alakalı pek çok içerik bulabilirsiniz.

Öncelikle paylaşım yapacağınız gönderinin kesinlikle açık bir hesaba ait olması gerekmektedir. Kapalı olan hesaplarda gizlilik ilkesi nedeniyle repost özelliği devre dışı bırakılmaktadır. Bu nedenle paylaşım yapmadan önce ilgili hesabı kontrol etmeli ve herkese açık olduğu durumda repost yaparak kendi sayfanızda paylaşmalısınız.

Instagram Repost İçin Uygulama Önerileri

Instagram repost için uygulama önerileri, bu özelliği kullanmanızı sağlayacak kilit nokta olarak değerlendirilmektedir. Belirli uygulamalar sayesinde kullanılabilen bu özellik, kesinlikle güvenilir kaynaklar kullanılarak aktif hale getirilmelidir. Repost yapabilmek ve aynı zamanda güven duyabileceğiniz bir uygulama seçmek istiyorsanız aşağıda sıralanan uygulamalara göz atabilirsiniz.

 • Repost for Instagram Instasave (IOS)
 • Regram Posts ( IOS ve Android)
 • in Repost – Instagram ve IGTV için Repost (Android)
 • Repost for Instagram (Android)
 • Repost Instagram & Video Downloader (Android)

Sıralanan her bir uygulama, Instagram üzerinde repost yapmanızı sağlayacak özellikler barındırmaktadır. Uygulama hakkındaki diğer detaylar, alt başlıklarda açıklanmıştır.

Repost for Instagram Instasave (IOS)

Repos özelliğinin kullanılabilmesi adına Instagram repost programı gibi başlıkların sıklıkla incelendiği fark edilmektedir. Oldukça pratik bir özellik olan repost, farklı hesaplarda yer alan içerikleri kendi hesabınız üzerinden paylaşmanıza olanak sunmaktadır. Bu noktada tercih edebileceğiniz Repost for Instagram Instasave uygulaması ise özelliği kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Hem ücretsiz hem de ücretli kullanıma sahip olan bu uygulama, yalnızca IOS sistemli cihazlarda kullanılabilmektedir. Ücretli versiyonunun tercih edilmesi kapsamında repost filigranının kaldırılması mümkün olacaktır. Ancak bunun için ücret ödemek istemiyorsanız ücretsiz versiyonundan yararlanarak da çeşitli paylaşımlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu yardımcı uygulama, Instagram hesabınızdan çıkmadan paylaşım yapmanıza da imkan sağlayan özelliğe sahiptir.

Regram Posts (IOS ve Android)

Ücretsiz repost nasıl yapılır sorularının artması ile birlikte bu özellik için kullanılabilecek pek çok uygulama piyasaya sürülmüştür. Bu uygulamalardan biri olan Regram Posts ise hem Android hem de IOS işletim sistemine sahip cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sadece fotoğraf değil, aynı zamanda video içeriklerini de yeniden hesabınızda paylaşmanızı sağlamaktadır.

Uygulamanın detaylarına bakıldığı zaman Instagram ile bir bağlantısı olmadığını görmek mümkündür. Bu noktada repost yapmayı sağlayan ilgili program hakkında yardımcı uygulama denilebilmektedir. Bu uygulamadan yararlanırken karşı taraftan alacağınız içeriklere muhakkak dikkat etmeniz gerekmektedir. Kural ihlali yapmadan saygı çerçevesinde yapacağınız paylaşımlar, içeriklerinize gelen etkileşim oranlarının da artmasına yardımcı olacaktır.

in Repost – Instagram ve IGTV için Repost (Android)

in Repost ve IGTV repost etme

Instagram gönderilerinin yeniden paylaşılması ve hatta farklı sayfalarda bulunan içeriklerin kendi hesabınızda paylaşılmasına imkan tanıyan repost, Instagram tarafından geliştirilen özelliklerden birisidir. İçerik alacağınız hesabın açık bir hesap olması şartıyla dilediğiniz gönderileri repost ederek kendi hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Instagram repost programı kapsamında tercih edebileceğiniz yardımcı uygulamalardan birisi de başlıkta adı geçen uygulama olarak nitelendirilebilir.

in Repost – Instagram ve IGTV için Repost uygulaması, sadece Instagram gönderileri değil, aynı zamanda IGTV içeriklerinin paylaşılmasına da imkan tanımaktadır. Uygulama hakkında bilmeniz gerekenler ise şunlardır:

 • Ücretsiz bir uygulama olsa da bazı ülkelerde ücret karşılığında kullanılmaktadır.
 • İstediğiniz içerikleri galerinize kaydedebilir ve daha sonra post olarak paylaşabilirsiniz.
 • Instagram hesabınıza giriş yaparak şifre kullanmadan bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
 • Yalnızca Android cihazlarda kullanılmaktadır.

Repost for Instagram (Android)

Red Cactus tarafından sunulan ve aynı zamanda milyonlarca kişi tarafından kullanılarak yüksek puan alan bir diğer repost uygulaması ise Repost for Instagram olarak ön plana çıkmaktadır. Instagram repost nasıl yapılır veya hangi uygulamalar kullanılır diyorsanız bu uygulama aradığınız kriterleri karşılayabilmektedir.

IOS cihazlar için uygun olan uygulamaya benzer bu yardımcı program, Android cihazlara özel olarak sunulmuştur. Google Play Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indireceğiniz bu uygulamada ek olarak ödeme yapmanız gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Özellikle görünmez filigran için belirli bir ödeme yapmanız ve uygulama içi satın almanız gerekmektedir.

Repost Instagram & Video Downloader (Android)

Instagram üzerinden repost yapmanıza yardımcı olabilecek son örnek uygulama da Repost Instagram & Video Downloader olarak ön plana çıkmaktadır. Instagram repost yapma işlemi için ihtiyaç duyabileceğiniz bu uygulama sadece repost değil, aynı zamanda pek çok özellik de sunulmaktadır.

Hesabınıza giriş yapmadan Instagram içeriklerine göz atmak ve hatta daha sonra izleyebilmek adına cihazınıza indirmek istiyorsanız siz de bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Sadece Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabilen bu uygulama için bazı özellikleri satın alarak kullanmanız gerekmektedir. Bahsi geçen özelliklere ihtiyacınız yoksa ücretsiz olarak da kullanım sağlayabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67